Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Priatelia, nezadržateľne sa blížime k druhému kolu prezidentských volieb. Viac krát som už uviedol, že prvé kolo neprinieslo v konečnom dôsledku možnosť skutočnej voľby. My, všetci, ktorým záleží na osude nášho národa, na suverenite našej vlasti, na spravodlivom a pokojnom živote ľudí práce, ako aj na zachovaní našich národných, kultúrnych a historických hodnôt, veľmi dobre vieme, že obaja kandidáti, ktorí postúpili do druhého kola, majú za sebou oligarchické a euroatlantické skupiny, ktoré s nimi narábajú podľa vlastných záujmov a cieľov.

S týmto faktom žiaľ nič neurobíme. Neznamená to však, že zápas za skutočné vlastenecké hodnoty, za človeka a jeho prirodzené práva prezidentskými voľbami skončí. Budeme bojovať ďalej! Nevzdávajme sa však pod vplyvom sklamania z prvého kola prezidentských volieb, ako aj pod vplyvom sklamania z vývoja v našej domovine za posledných tridsať rokov práva voliť! Mali by sme si uvedomiť, že snaha znechutiť ľudí –voličov, ktorá vedia k apatickým postojom a nakoniec aj k tomu, že viac ako polovica voličov sa volieb nezúčastňuje je cielená. Je to súčasť zámerov, ako pod pláštikom „demokratickej“ spoločnosti „demokraticky“ zabrániť napĺňaniu skutočného významu demokracie.

Nevoliť, a to v akýchkoľvek voľbách, znamená podporiť privatizérov, oligarchov a v konečnom dôsledku tých, ktorým nezáleží na bežných ľuďoch, ani na Slovensku. Nevoliť znamená podľahnúť tlaku tých médií, ktoré sa usilujú sofistikovaným a arogantným spôsobom ovplyvňovať našu verejnú mienku. Preto poďme voliť ! Žiaľ, aj voľba „menšieho zla“ je v tomto prípade lepšia, ako nevoliť.

Radšej nech je prezidentom Slovenskej republiky čitateľný a v celku kultivovaný Maroš Šefčovič, ako absolútne neznáma a nevyspytateľná Čaputová, ktorá je produktom bezbrehého liberalizmu, farizejstva a draho zaplatenej mediálnej propagandy. Je produktom zahraničných oranžových scenárov. Prezidentské voľby, nech už dopadnú akokoľvek, nech sú pre všetkých skutočných ľavičiarov, vlastencov a všetkých nás, ktorí odmietame neoliberalizmus, neokolonializmus, multikulturalizmus a zhubnú globalizáciu, ponaučením a zásadnou výzvou k zjednoteniu. Osobne si myslím, že prišiel čas na vytvorenie širokého vlasteneckého frontu. Dejiny Československa po druhej svetovej vojne majú v tomto dobrú skúsenosť. Čo
poviete?

Jozef Hrdlička, autor je historik, zdroj Facebook

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Ohodnotiť článok

3 thoughts on “Jozef Hrdlička: Poďme voliť!

 • 26. marca 2019 at 19:33
  Permalink

  Myslím, že je čas na to, aby sa do volieb vytvorila nová ľavicová strana, kde bude aj výrazný podiel mladých ľudí, povedzme aj z iniciatívy Dav Dva.

   
  Reply
 • 26. marca 2019 at 21:37
  Permalink

  Idem! Idem voliť! A nevolím Čaputovú! Zachráňme SLOVENSKO!
  Sonka Valovič-Sazama | ВКонтакте: Nikdy viac (1958) SK dokument — To treba vidieť!!!

   
  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prepošlite článok emailom