Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Priatelia, nezadržateľne sa blížime k druhému kolu prezidentských volieb. Viac krát som už uviedol, že prvé kolo neprinieslo v konečnom dôsledku možnosť skutočnej voľby. My, všetci, ktorým záleží na osude nášho národa, na suverenite našej vlasti, na spravodlivom a pokojnom živote ľudí práce, ako aj na zachovaní našich národných, kultúrnych a historických hodnôt, veľmi dobre vieme, že obaja kandidáti, ktorí postúpili do druhého kola, majú za sebou oligarchické a euroatlantické skupiny, ktoré s nimi narábajú podľa vlastných záujmov a cieľov.

S týmto faktom žiaľ nič neurobíme. Neznamená to však, že zápas za skutočné vlastenecké hodnoty, za človeka a jeho prirodzené práva prezidentskými voľbami skončí. Budeme bojovať ďalej! Nevzdávajme sa však pod vplyvom sklamania z prvého kola prezidentských volieb, ako aj pod vplyvom sklamania z vývoja v našej domovine za posledných tridsať rokov práva voliť! Mali by sme si uvedomiť, že snaha znechutiť ľudí –voličov, ktorá vedia k apatickým postojom a nakoniec aj k tomu, že viac ako polovica voličov sa volieb nezúčastňuje je cielená. Je to súčasť zámerov, ako pod pláštikom „demokratickej“ spoločnosti „demokraticky“ zabrániť napĺňaniu skutočného významu demokracie.

Nevoliť, a to v akýchkoľvek voľbách, znamená podporiť privatizérov, oligarchov a v konečnom dôsledku tých, ktorým nezáleží na bežných ľuďoch, ani na Slovensku. Nevoliť znamená podľahnúť tlaku tých médií, ktoré sa usilujú sofistikovaným a arogantným spôsobom ovplyvňovať našu verejnú mienku. Preto poďme voliť ! Žiaľ, aj voľba „menšieho zla“ je v tomto prípade lepšia, ako nevoliť.

Radšej nech je prezidentom Slovenskej republiky čitateľný a v celku kultivovaný Maroš Šefčovič, ako absolútne neznáma a nevyspytateľná Čaputová, ktorá je produktom bezbrehého liberalizmu, farizejstva a draho zaplatenej mediálnej propagandy. Je produktom zahraničných oranžových scenárov. Prezidentské voľby, nech už dopadnú akokoľvek, nech sú pre všetkých skutočných ľavičiarov, vlastencov a všetkých nás, ktorí odmietame neoliberalizmus, neokolonializmus, multikulturalizmus a zhubnú globalizáciu, ponaučením a zásadnou výzvou k zjednoteniu. Osobne si myslím, že prišiel čas na vytvorenie širokého vlasteneckého frontu. Dejiny Československa po druhej svetovej vojne majú v tomto dobrú skúsenosť. Čo
poviete?

Jozef Hrdlička, autor je historik, zdroj Facebook

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
3 thoughts on “Jozef Hrdlička: Poďme voliť!

 • 26. marca 2019 at 19:33
  Permalink

  Myslím, že je čas na to, aby sa do volieb vytvorila nová ľavicová strana, kde bude aj výrazný podiel mladých ľudí, povedzme aj z iniciatívy Dav Dva.

  Reply
 • 26. marca 2019 at 21:37
  Permalink

  Idem! Idem voliť! A nevolím Čaputovú! Zachráňme SLOVENSKO!
  Sonka Valovič-Sazama | ВКонтакте: Nikdy viac (1958) SK dokument — To treba vidieť!!!

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *