Juraj Draxler reaguje na Nicholsonovú: Nie je žiadne neviniatko, šírila klamstvá a častovala ma vulgárnymi vyjadreniami

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Prominentná členka Sulíkovho SaS sa sťažuje, že v slovenskom parlamente sa k nej nesprávali pekne. Neviem, ako sa k nej správal dnešný predseda parlamentu, ale ja si túto pani pamätám úplne inak, vôbec nie ako neviniatko, na ktorom sa všetci vyvršujú.

Naopak, vždy, keď som v parlamente vystupoval, bola istota, že práve táto osoba bude zo svojej lavice po mne pokrikovať úplne infantilné urážlivé poznámky.

To je ešte nič proti klamstvám, ktoré veselo šírila. Napríklad úplne bezočivo tvrdila, že sme na ministerstve našli „stratený polmilión“ deň predtým, ako sa v parlamente udial cirkus s mojím odvolávaním. A médiá toto klamstvo bez problému vo veľkom šírili ďalej.

O čo išlo? Voči jednej z organizácii v rezorte, Metodicko-pedagogickému centru, sa niekto pokúsil spáchať klasický podvod, aký sa, mimochodom, deje relatívne často (v prieskumoch to priznávajú aj súkromné firmy). Teda niekto poslal email, ktorý sa tváril, že je od dodávateľa a oznamoval nové číslo účtu, na ktoré treba zaplatiť za tovar. Našťastie sa nič nestalo, lebo v organizácii síce poslali peniaze na falošný účet, ale ešte v ten deň na to prišli, zalarmovali banku a tá peniaze zmrazila. Nikto teda o nič neprišiel (len bolo treba čakať, kým banka peniaze uvoľní naspäť organizácii), ale keď som sa o tom dozvedel, nechal som okamžite informovať aj ostatné organizácie, aj verejne, kvôli tomu, aby si dali dvojnásobný pozor.
Za normálnych okolností by sa to takto nejak celé skončilo, ale niektoré médiá aj opozícia z toho robili kauzu, kde verejnosti stále nenápadne podsúvali, akoby ten polmilión naozaj zmizol. A neskôr táto pani prišla, spolu s jej vtedajším kolegom Galkom, ešte s klamstvom o tom, ako sme peniaze už údajne našli.

Organizácia medzitým prepustila finančného riaditeľa, človeka, ktorý podľa interného vyšetrovania vraj okrem iného priamo nariadil prepísať čísla účtov na tie nesprávne. Nebolo to na môj pokyn, konala tak jeho nadriadená.

Ale táto poslankyňa spustila mediálnu hystériu o tom, ako som ja osobne „vylial kýble špiny na nevinného človeka„, ktorý teraz ostal, chudák na ulici. A ona sa ho ujala a zamestnala ho ako svojho asistenta.

To bolo pred voľbami. Po voľbách ho VYHODILA NA HODINU. A to po tom, ako vedenie spomínanej organizácie zistilo a publikovalo ďalšie detaily jeho pôsobenia vo funkcii riaditeľa.

Pripomínam, že ja som tú pani nikdy nečastoval žiadnymi hanlivými prívlastkami, ani som jej nevyčítal, že nemá VŠ vzdelanie, vždy som sa správal, myslím, slušne. Na druhej strane ma celé mesiace častovala značne vulgárnymi, urážlivými vyjadreniami, a najmä, čo je oveľa dôležitejšie, klamala. S veľmi veľkou podporou médií.

Uvádzam tento príbeh ako, podľa mňa bohužiaľ dosť typický, príklad toho, ako to u nás funguje.
https://dennikn.sk/…/nicholsonova-v-bruseli-ma-nik-nenazyva…

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
2 thoughts on “Juraj Draxler reaguje na Nicholsonovú: Nie je žiadne neviniatko, šírila klamstvá a častovala ma vulgárnymi vyjadreniami

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *