Juraj Janošovský: Režim už nemá argumenty na obhajobu, tak siaha k zákazom a príkazom

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Dobré ráno, optimisti!
Dalo by sa začať tým, že optimisti sú, zle informovaní, pesimisti. Mojou obľúbenou reakciou na kritiku môjho pesimizmu je, že mi pesimizmus poskytuje, iba príjemné prežitky ( život ma dokáže prekvapiť výlučne príjemne). V poslednej dobe sa však okolo mňa roja optimisti.
Je to bonifikovaný režimný postoj.

Režim, v poslednom ťažení, si necháva záležať na svojej „dobrej povesti“. Zažil som to už raz, na konci socializmu. Propaganda sa išla pretrhnúť, v ospevovaní vlastných úspechov. Bolo to, z pohľadu, ako spoločnosť neskôr reagovala, tragikomické. Ukázalo sa, že mediálni nádenníci novinári, sa už tešili na reštauráciu kapitalizmu.

Mali dobré tušenie: liberálna demokracia, z nich urobila hviezdy. Elév-teenager má väčší vplyv, ako významný regionálny politik, nehovoriac o starnúcich, neobľúbených lídroch politických strán. Už v prestavbe sa hovorilo, že nie je rozdiel medzi muchami a politikmi (obaja sa dajú zabiť „novinami“).

Zabáva ma však úsilie súčasných režimných politikov podporovať „kritické myslenie“ a vyžadovať, súčasne, historický optimizmus (nič lepšie, ako súčasný režim neexistuje).

Umyte sa, ale nesmiete sa namočiť. Skutočne je to výborná zábava počúvať Nicholsonovú (volala sa tak aj moja koza, ale tentoraz mám na mysli „pani“ poslankyňu). Podporuje slobodu názoru, ale musí to byť pozitívny – optimistický! Pridal sa aj pán Sulík. Nabrízgal na Blahu (marxista!) a hapkal na tému, ako miluje „slobodu“.

Viete si predstaviť fanúšikov, ktorí si kupujú drahé lístky na derby Real-Barcelona a vopred je známy výsledok? Môžete kriticky myslieť, ale musíte dospieť k optimistickým záverom!!! Typická propaganda. Jedným dychom velebí slobodu a zakazuje všetky iné riešenia, ako určí! Nebudem tajiť. Tento stav ma teší! Režim už nemá argumenty na obhajobu, tak siaha k zákazom a príkazom. Messi nikdy neoblečie dres, ak mu vopred zakážu streliť gól… a žiaden rozumný človek sa nenechá zhovädiť povinným optimizmom. Propagandu tak realizujú kolaboranti mdlého rozumu, motivovaní – výhradne- osobným prospechom.

A už som raz prežil kolaps bojovníkov“mdlého rozumu“. Systém, postavený na dobrých myšlienkach, zlyhal na ľudskej chamtivosti, hlúposti a ješitnosti jeho protagonistov, Krach toho súčasného, ktorý stojí na negatívnych ľudských vlastnostiach, to bude epochálny zážitok.

Teším sa na pretiahnuté tváre našich kolaborantov a oportunistov, keď sa na nich sfetovaní a vystrašení americkí žoldnieri vykašlú a ponechajú ich hnevu podvedených más…

Ing. Juraj Janošovský

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Juraj Janošovský: Režim už nemá argumenty na obhajobu, tak siaha k zákazom a príkazom

  • 29. apríla 2019 at 10:05
    Permalink

    Dnešní novinári nevedia čo znamená kodex novinára, ktorého úlohou je informovať pravdivo a nezaujato a to je naším tzv. novinárom vzdialené na hony. Radi píšu o demokracii ale to čo je dnes na Slovensku demokraciou nie je to je akýsi odvar skrytej totality za maskou demokracie.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *