Klub Arbat obnovil pamätník partizánovi Viktorovi, ktorý bol zastrelený v drienických lesoch

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Klub Arbat v Prešove zaslal pripomienku a fotografiu z pamätníka v obci Drienica. Partizán Viktor bol zastrelený až v roku 1945 počas posledných bojov na Východnom Slovensku. Úlohou partizána Viktora, ktorý bol vedúci partizánskeho oddielu, bolo odstraňovanie strategických komunikácii aby sťažili útek nemeckých nacistov. Mŕtveho partizána našli v bunkri umiestnenom v drienických lesoch. Dedinčania, ktorí Viktora objavili ho následne preniesli na drienický cintorín, kde ho aj pochovali. Po určitom čase pomník chátral a na prosbu dedinčanov oslovili člena klubu ARBAT Prešov, Štefana Semanca, ktorý v spolupráci s Veľvyslanectvom ruskej federácie pamätník obnovili.

POZRI AJ: Rozhovor s predsedom Prešovského klubu Arbat,
Štefanom Semancom

Pamätník partizánovi Viktorovi z Moskvy, ktorý padol pri oslobodzovaní obce Drienica, bol zrekonštruovaný v októbri 2019.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Klub Arbat obnovil pamätník partizánovi Viktorovi, ktorý bol zastrelený v drienických lesoch

 • 21. januára 2020 at 22:05
  Permalink

  KRÁSNE!!!
  Nevrátili sa domov
  k deťom, matkám, ženám…
  Ostali len mená
  vytesané do kameňa.
  NEZABÚDAME!!!

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *