Komentár Ľuba Jánošíka: Čo týždeň ľuďom nedal?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Čo týždeň ľuďom nedal? Nedal ľuďom žiadného vizionára, filozofa, umelca ani svätca. Nič z toho čo by sme mali každý jeden z nás v sebe hľadať počas života a hľadať v druhých.

Týždeň nám dal to, čo sme, sme nerestníci a dal nám Kollára, sme blázni a slabosti a máme teda kráľa salónov komediantov a plačkov Matoviča. Dal nám princeznú prezidentských módnych salónov Čapútovú, aby puberťáci – slintoši mali koho obdivovať v bulvárnych módnych plátkoch.
Namiesto pýchy a hrdosti na Slovensku nám dáva každý deň už 30 rokov odpor k prítomnosti v tejto republike. Dal nám ministra Korčoka, ministra zahraničia Spojených štátov amerických. Dal nám umelcov, ktorí sa ukazujú na plesoch v desaťisícových róbach a s hrdosťou kráľov žobrajú o podporu od štátu.

Nedal nám vôbec nič čomu sa dá ešte veriť. Jedinou istotou tejto doby je, že žiadna istota neexistuje. Nechcem vzbudzovať protestnú morálku týmto krátkym textom, lebo nie je za koho bojovať. Všetci nám klamú.

Krízový štáb nám dlhodobo obmedzuje slobodu v myslení, plánovaní a pohybe. Sme masovo zastrašovaní a klamaní. Zastrašovaní políciou, klamaní politikmi.

Výnimky zo zákazov nemá len Matovič a jeho žienka, ale aj zdravotníci v reprofilizovaných oddeleniach. Prečo? Všetci sú totiž v testovaní pozitívni, ale pre nich karanténa neplatí, musia chodiť do práce bez výnimky! Chodia z práce domov a do práce hoci sú infekční, lebo kto by robil že! A ten manekýn minister vnútra posiela policajtov, kontrolovať týchto ľudí či dodržujú karanténu. Čiže zdravotníci aj policajti vedia bez pochybnosti, že tieto opatrenia sú fraška a nečudoval by som sa keby v budúcnosti už ničomu čo tvrdí táto vláda neverili.

Dôvera za dôveru už neexistuje.

Príjemný víkend a všetko dobré.

Ľubomír Jánošík

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *