Lidka Žáková vydala nový videoklip k skladbe Košeľa

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Lidka Žaková, speváčka, hudobníčka, poetka a prozaička, ktorej tvorbu sme už v minulosti publikovali na DAV DVA vydala nový videoklip ku skladbe Košeľa.

Jej melancholická klavírna tvorba evokuje albumy Ursínyovho projektu Provisorium či melódie Jara Filipa. Opakujú sa tu motívy vášnivej lásky optikou ženského sveta, jemné erotické prirovnania, ale aj melancholicko-depresívne prežívanie preplnené symbolizmom, zamatovým hlasom a impresionistickým klavírom. Nepokoj, melanchólia, nenaplnená túžba, ilúzie a dezilúzie, strach zo samoty, to všetko zdeľuje svetu talentovaná umelkyňa vo svojej až miestami mrazivo osobnej tvorbe. (pripravil lp)

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *