Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


V obchode došla za mnou staršia pani, ukáže zdvihnutý palec, žmurkne a zašepká: „Nemôžem sa k vám hlásiť, lebo budem mať problémy v práci, ale držím vám palce.“ O chvíľku chytí okolo ramien pán v strednom veku a vraví: „Ja sa ich nebojím, bojujte!“

ATMOSFÉRA STRACHU

Stáva sa mi to prakticky denne. Ľudia na mňa sprisahanecky žmurkajú a obzerajú sa, či ich niekto nevidí. Iní mi dojato podávajú ruky a povzbudzujú ma, nech bojujem ďalej.

Minule mi jeden podnikateľ vysvetľoval, že so mnou kompletne súhlasí („až na ten socializmus,“ ako podnikateľsky nezabudol dodať), ale keby to povedal nahlas, jeho partneri by ho izolovali a prišiel by o biznis. Navonok predstiera, že je slniečkar. Aby mu dali všetci pokoj.

AK SA PRIDÁTE K BLAHOVI, ČAKÁ VÁS PEKLO

Každý vie, aké sú následky, keď sa pridáte k názorom, ktoré šíri Blaha. Okamžite vás začne hejtovať vaša komunita. Môžete mať problémy v práci či v podnikaní. Budú vás šikanovať v škole. Alebo vás začnú označovať za extrémistu.

Ak máte smolu, objavíte sa na stránke Zomri. Tá patrí k pilierom internetového hejtu. Má za sebou tisícky trolov a v talóne vulgárne urážky najhoršieho typu. Liberálna tlač to posväcuje a nech napíšu akékoľvek zverstvo, tak je to vraj satira a humor, tak aký problém.

PILIERE LIBERÁLNE MAFIE – DENNÍK N, SME, ZOMRI, PLUSKA, TOPKY

Na mňa pubertiaci zo Zomri útočia niekoľkokrát denne. Každý ich status je ako povel pre ich stádečko, ktoré sa potom vrhne na môj status.

Poznáte ma, ja to beriem stoicky, jednoducho je to automaticky mazané – všetky tie pubertálne vulgarizmy a trápne trolovanie. Ale oni neútočia iba na mňa, ale aj na všetkých, ktorí sú mojimi priateľmi – na vás. Chcú zastrašiť, znechutiť, odradiť.

Asistujú im liberálne médiá, dnes takto hlúpo zaútočili Topky, minule Pluska, ale nejde len o bulvár. Najčastejšie útočia v Denníku N, SME, .týždni a Aktualitách. Liberálna mafia je prerastená celým mediálnym impériom Penty a Esetu.

FINANČNÉ SKUPINY ORGANIZUJÚ TOTALITU

Úloha všetkých týchto médií, internetových stránok, aktivistov a trolov je jedna: sú organizovaní finančnými skupinami na to, aby v spoločnosti vytvorili atmosféru strachu.

Máš sa báť povedať iný názor, aby si sa nestal terčom výsmechu a hejtu. Vrhnú sa na teba ako kobylky. Ak odoláš, ešte si nevyhral. Budú ti robiť zle v práci alebo v škole. Musíš sa obzerať na každom kroku.

MUSÍŠ SA BÁŤ KRITIZOVAŤ VLÁDNUCU IDEOLÓGIU

Je to ako za totality. Ľudia sa boja povedať iný názor. Boja sa kritizovať liberalizmus. Boja sa postaviť proti prúdu.

Niežeby ich niekto rovno strieľal, to nerobili pred vojnou ani nacisti. Okolie ich uprace, zastaví, dohovorí, zatlačí do kúta. Prídu o prácu, prídu o priateľov. Za iný názor.

Ten totalitný tlak nie je chorý v tom, že by vám hrozilo ohrozenie života, ale v tom, že ste zastrašený a musíte sa báť slobodne diskutovať.

Tak to bolo v mierových časoch počas každého totalitného režimu. Atmosféra strachu bola vždy dôležitejšia ako represia. A je to tak aj v liberálnom režime.

SME CHYBA V SYSTÉME

Priatelia, viete, prečo si vás tak veľmi vážim? Pretože vy sa nebojíte. Vy ste sa vymanili spod totalitnej kontroly liberálov a finančných skupín.

Ako sa hovorilo v Matrixe, vy ste chyba v systéme. My všetci sme chyba v systéme. A preto na nás púšťajú tony zla, nenávisti, armády trolov a hejterov. A mňa neuveriteľne teší, že čoraz viac ľudí má odvahu sa postaviť liberálnej totalite. Som na vás hrdý!

ĎAKUJEM, PRIATELIA, SOM NA VÁS HRDÝ!

Želám vám krásny víkend. S detičkami človek zabudne na všetko to zlo, ktoré plodia liberáli. Na všetky tie svinstvá, čo tu financujú „money-people“ z USA. Na všetky tie útoky a lynč.

Oni narazili a nevedia si rady. Môžu hejtovať, koľko chcú. S nami to ani nehne. A to ich vytáča do nepríčetnosti.

My máme svoju pravdu a tú nám nikto nezoberie. Bojujeme za slobodu, za ľudí, za Slovensko. A vyhráme.

Ľuboš Blaha

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


21 thoughts on “Ľuboš Blaha: Atmosféra strachu

 • 6. apríla 2019 at 12:55
  Permalink

  Neviem sa prestať smiať, ako neraz píše tento popletený luhár. K nemu sa hlásiť že je nebezpečné??? Že človek by mal problémy v práci či v podnikaní? Koho chce oklamať? Je hádam v opozícii voči čomusi inému než liberálnej demokracii a zdravému rozumu? Je jeho strana – vládnuca najsilnešia strana – v opozícii? Pre koho tento píše bludy? Robí z vás, milí čitaelia, halóooo, robí z vás mentálne akomak retardovaných. A myslí si pri tom „šach-mat“ a fakt sa nevie prestať smiať, čo je hádam dosť jasný príznak jeho stavu.

  Reply
 • 6. apríla 2019 at 16:16
  Permalink

  Áno, pán Blaha, hejtujú! Pomýlili si demokraciu s aroganciou. Tešte sa z detičiek, deti sú čisté. Zachráňme ich od arogantných, cynických liberálov!

  Reply
 • 6. apríla 2019 at 16:59
  Permalink

  Deti treba chrániť aj pred komunizmom a najmä komunistickou totalitou, pred šírením nenávisti, pred ľuďmi, ktorí iných ľudí nazývajú teľcami, štencami, hyenami alebo monštrami, hoci všetky tie teľce, štence, hyeny a monštrá skrátka len chcú zachovať liberálnu demokraciu, v ktorej našťastie aj dnes žijeme, a to aj vďaka strane Smer, za ktorú paradoxne poslancuje nenávistný štváč proti demokracii Blaha, ten Blaha, ktorého obhajovanie a obdivovanie je vraj, prepytujem, nebezpečné – och, halóooo, priatelia, neviem sa na jeho
  lžiach prestať smiať, napísal by som, keby som bol mimo zdravého rozumu ako ten, čo také veci píše prakticky denne.

  Reply
  • 6. apríla 2019 at 18:29
   Permalink

   Podpíš sa, kretén,
   potom môžeme začať diskutovať. „Občan“ k tebe akosi nesedí …

   Reply
   • 6. apríla 2019 at 18:54
    Permalink

    S tebou diskutovať???? O čom s tebou diskutovať, „Juhár“???? Napíšeš „kretén“ o človeku, ktorý charakterizuje Blahu väčšinou jeho vlastným výrazivom, a pridá hodnotenie ne-pravdivosti jeho bludov? A že ku mne „občan“ nesedí??? Tak ma volaj dieťa hamburgerov, teľa, šteňa, monštrum, hyena, akokoľvek podobne, inšpiruj sa ľavicovým lokálnym oligarchicko-smeráckym che-gevarom s fixným megaplatom od vodcu, a mimochodom, k tebe juhár sedí dokonale, to slovo vlastne ani nie je možné vnímať inak ako ponižujúcu nadávku, ako pľuvanec do ksichtu blahovskej čeliadky, no proste paráda, tak sa tu maj, na tomto portáliku – ostrovčeku bojovníkov proti liberálnej demokracii, za tú vašu ľavicovú totalitu, na nerozoznanie podobnú tej pravicovej, kotlebovsko-neoľudáckej, ruka v ruke, držte sa za ne, juhár, blaha, všetci:-)))

    Reply
    • 6. apríla 2019 at 19:47
     Permalink

     No výborne,
     takže to ide aj pod vlastným menom. Ten expresívny výraz som použil úmyselne na vybudenie reakcie pod vlastným menom, ale nemyslel som, že sa predstavíte, takže kvitujem.
     Ale nemôžem si pomôcť, ľudí, ktorí nás alebo naše deti chcú chrániť pred komunizmom, prípadne akokoľvek bojujú proti komunizmu, považujem za, jemne poviem, jednoduchých. Komunizmus ako forma spoločenského zriadenia nikdy nikde na svete nebol (bol len socializmus). Komunizmus je idea, koncept, a je založený na beztriednej spoločnosti, spoločenskom vlastníctve výrobných prostriedkov a spravodlivosti. Áno, do značnej miery utópia, ale prečo naše deti pred ňou chrániť?
     Do hlbokého úžasu ma privádza skutočnosť, že čím je ďalej od „Víťazného novembra 1989“, tým viac sa „bojuje proti komunizmu“. A ešte viac v Česku, kde títo ľudia dostali trefné pomenovanie „zastydlí antikomunisté“.
     A ešte odporúčam aspoň základný politologický rýchlokurz na vyjasnenie pojmov ľavica, pravica, liberalizmus a konzervativizmus a z toho potom odvodiť, kto je kto na našej politickej scéne.

     Reply
   • 6. apríla 2019 at 19:11
    Permalink

    A teraz príspevok osoby „ochudobnenej“ o akúkoľvek (prinajlepšom – a vo vašom záujme budem predpokladať, že ide o to) spomienkovú nostalgiu, a prečo to vlastne takto píšem, ešte by mi mohlo byť vyčítané, že sa nepriznávam k vlastnému veku, nuž teda, mám čerstvých (ale nie až tak ako rožky z kapitalistického Tesca, kam ste vy nikdy nevkročili, však) 20, a ako človek, ktorý zažil iba „dobu internetu“ sa odvážim podotknúť: to už je naozaj dôležitejšie a hodnotnejšie sa podpísať pod svoj názor, akokoľvek (bez prepáčenia) jebnutý, ako vyjadriť sa k veci, aj keď pod pseudonymom? Alebo ste (nebodaj) aj rovnako vášnivým odporcom anonymného hlasovania za kandidátov na ústavný súd? Alebo ide z vašej strany iba o nevídanú mentálnu gymnastiku? Nuž, to sa my mladí, ktorí sme nič nezažili, a navyše nás platí pán Soroš, zrejme nikdy nedozvieme…

    Reply
    • 6. apríla 2019 at 20:19
     Permalink

     Nicol,
     myslím, že môžem hovoriť aj za ostatných skutočných ľavičiarov:
     1. Netrpíme spomienkovou nostalgiou ale vecnou argumentáciou. Socializmus za 40 r. pre SR priniesol 11,5 násobné zvýšenie nášho majetku, prírastok obyvateľstva 1,8 milióna, 40.000 cenovo dostupných bytov ročne pre mladé rodiny a plnú zamestnanosť. Porovnaj s 30 rokmi kapitalizmu (V BA pribudol dokonca 1 km električkovej trate). Komunisti to pohnojili hlavne v ideovej rovine, smiešnymi zákazmi a poučovaním, čo si smieme a nesmieme myslieť a kam cestovať – hovorím o mojej skúsenosti, mám 67 rokov. Ale určite je lepšie dostať 3-izbový byt, 80 m štvorcových za 10 mesačných platov, ako mať na krku celoživotnú otrokársku hypotéku.
     2. Do kapitalistického Tesca musím preto, lebo s ostatnými 2 – 3 reťazcami si zmonopolizovali všetky distribučné cesty a skutočne nás zdierajú vo svoj prospech – stačí porovnať ceny a kvalitu tovaru v Bille u nás a kúsok za čiarou v Rakúsku.
     3. „Doba internetu“ okrem informačných (aj dezinformačných) prínosov vedie k povrchnosti a paradoxne k obmedzenosti, to nemusím rozvádzať. Zacitujem len Chomského „Ľudia nevedia, čo sa deje a nevedia ani to, že to nevedia“.
     4. Som len za verejné hlasovanie – chcem vedieť ako hlasujú moji poslanci a myslím si, že kto je chlap, vie si svoje činy aj obhájiť.
     5. Soroš vás neplatí, Soroš platí tých, čo vám vymývajú mozgy.

     Reply
    • 6. apríla 2019 at 22:24
     Permalink

     Nicol, zrejme hľadáte svoj priestor, aj na DAVDVA a zatiaľ ani jedna pozícia Vás neoslovila. Bolo by vhodné, keby ste naznačila vlastný postoj, alebo aspoň otázky, ktoré Vás trápia. Myslím, že sa v kľude dá podiskutovať, rozobrať nejasnosti.

     Nuž a čo sa týka nostalgie, keďže ste do toho zavŕtala, vrátim loptičku nazad:-). Z faktického hľadiska je dnešná mládež oveľa konzervatívnejšia a viac zahľadená do minulosti ako 70 roční ľudia. To, že ovláda dobre mobil, či iné technické novinky, ich ešte nespája s pokrokom a budúcnosťou. To dokážu aj cvičené šimpanzy.
     Skutočným meradlom pokrokovosti je vzťah k spoločenským (sociálno-ekonomickým, vlastníckym, politickým) novinkám, výrobno-technologický pokrok musí byť spojený so spoločenským pokrokom, inak zničí ľudstvo. Nemožno mať k dispozícii globálne technológie, zbrane, a zároveň starú, zakonzervovanú kapitalistickú formu. Nuž, chodiť nakupovať do kapitalistického Tesco skutočne dokáže aj cvičený šimpanz, môžem dať adresu príhod čínskeho šimpanza z jeho nákupov. Nakupovanie v Tesco, mobil, či iná technika ešte nerobí moderného človeka.

     Ja nazerám na mládež z tohto hľadiska a pokiaľ im stačí k spokojnosti len mobil, PC, dobrá výplata, zábava, niet tam ani náznak moderného myslenia, vyššia sociálna vyspelosť, ako mali predošlé generácie, vo vzťahu k úlohám a potrebám doby, za ktorú zodpovedajú, sú konzervatívni, spojení so starým spôsobom myslenia.

     Čo hovorí naša mládež na hodenú loptičku?:-)

     Reply
     • 7. apríla 2019 at 19:29
      Permalink

      Nikdy ma nenapadlo týmto smerom uvažovať, ale príde mi to veľmi výstižné! Myslím, že ste trafili klinec po hlavičke.

     • 8. apríla 2019 at 23:30
      Permalink

      Andrea, to je zázrak, že niekto to aj pochopil:-). Málokto uvažuje v tejto strategickej rovine.

 • 6. apríla 2019 at 19:30
  Permalink

  Píš, píš Vladko, nech vieme kto nás posudzuje a ako a hlavne aby sme vedeli aký sme hlúpi a primitívni a hlavne preto aby sme vedeli ako vyzerá ten múdry a človek IN. Tiež určite niečo napíšem, čo tento systém, s pričinením smeru, pohnojil , ale bude to iným spôsobom.

  Reply
 • 6. apríla 2019 at 20:21
  Permalink

  Pán Blaha, rád si prečítam Vaše postrehy a úvahy a som rád, že máme na Slovensku politika, ktorý sa nebojí skritizovať to, čo považuje za nesprávne, alebo nespravodlivé. Z reakcií na Vaše články je vidno, že z Vás majú strach. Preto tie útoky. To, čo píšete o mladých ľuďoch, svedčí o tom, že naša spoločnosť a najmä vlád,a zanedbala oblasť školstva a to jej organizáciu a organizáciu výchovno-vzdelávacieho procesu. Myslím, že je najvyšší čas začať so štrukturálnymi a organizačnými zmenami v tejto oblasti (to sa malo urobiť už pred viac rokmi).

  Reply
 • 7. apríla 2019 at 8:18
  Permalink

  Radšej na portáliku s ľavičiarmi ako s cynickými pravičiarmi na PORTÁLI!
  Pán Juhár má 67 rokov, slušný človek staršiemu človeku vyká!
  Pán Juhár je právnik, slušný človek má úctu k vzdelaným…
  Cynická, grobiánska TOTALITA „liberálnej demokracie“, držte sa za ruky!

  Reply
 • 8. apríla 2019 at 7:31
  Permalink

  To bol určite SLUŠNÝ občan, poznať to podľa „slušného“ vyjadrovania a podľa toho, že by rád zatváral, len tak, bez dôkazov. Fico, Fico, Fico…zaklínacia formulka. Akoby na Slovensku nebolo dosť iných mien!

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *