Ľuboš Blaha k víťazstvu nad fašizmom: Nenechajme si od liberálov prepisovať dejiny

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vždy, keď sa blížia oslavy víťazstva nad fašizmom, liberáli sa snažia hádzať špinu na Rusov a na Sovietsky zväz. 

PROTIRUSKÝ MÝTUS OKOLO PAKTU RIBBENTROP-MOLOTOV

Nechcú priznať, že nás oslobodili ruskí komunisti, a tak kydajú na Stalina, vraj to bol on, kto začal druhú svetovú vojnu spolu s Hitlerom a dokola zneužívajú Pakt Ribbentrop-Molotov z augusta 1939. 

Len aby si mohli kopnúť do Ruska. Klasická liberálna propaganda, z ktorej sa každému historikovi musí dvíhať žalúdok. 

Tak si teda povedzme, aký bol historický kontext pred druhou svetovou vojnou. 

HISTORICKÝ KONTEXT – ZÁPAD DAL STALINOVI KOŠOM

Nacistické Nemecko neuveriteľne zbrojilo a vojna sa blížila. Najväčším nepriateľom nacistov boli „židoboľševici“ zo ZSSR. 

Stalin vedel, že Nemecko sa ho chystá napadnúť. Hľadal spojencov na Západe: rokovania s Francúzmi či Britmi však stroskotali na nezáujme západných mocností. Tie totiž nenávideli sovietsky komunizmus viac ako nemecký nacizmus. 

Nezabúdajme, že v tom čase britské konzervatívne noviny Daily Mail oslavovali Hitlera, Churchill považoval Mussoliniho za svoj vzor a pravica na Západe za svoj hlavný terč považovala Sovietsky zväz. 

Stalin dostal od Západu košom. A najhoršia opcia bola ostať izolovaný a sám čeliť útoku Hitlera.

PREČÍTAJTE SI ROBERTA SERVICA

Dostávame sa k augustu 1939, kedy bola vojna na spadnutie. Hitler sa chystal napadnúť Poľsko. A teraz prestanem so svojim výkladom a budem len citovať z historických kníh. Urobím tak preto, aby ma nikto neobviňoval, že som zaujatý. 

Budem citovať britského historika Roberta Servica, ktorý je známy svojimi antikomunistickými knihami, v ktorých Stalina vykresľuje ako vraždiace monštrum. U tohto profesora z Oxfordu nikto nemôže nájsť ani náznak sympatií k Stalinovi, k ZSSR či ku komunizmu. 

STALIN POTREBOVAL TIME-OUT NA PRÍPRAVU ČERVENEJ ARMÁDY

To len, aby ma nikto neobviňoval, že citujem nejakého „červeného“ historika. Nie, Service nie je ani milimeter červený. A čítajte, čo píše o auguste 1939:

„V skutočnosti v tom čase mala sovietska zahraničná politika iba dve možnosti: dohodu s Hitlerom či dohodu s Francúzskom a Spojeným kráľovstvom. Mier s Hitlerom by dal Stalinovi oddychový čas na to, aby posilnil sovietske vojsko.“ 

ZÁPAD ZRADIL

A pozor, Service zdôrazňuje, že Západ nebol alternatívou: „Naopak, nebolo vôbec jasné, či majú Francúzi a Briti seriózny záujem uzatvoriť dohodu. Fakt, že Briti poslali iba nižšieho úradníka z rezortu zahraničia, aby viedol rokovania v Moskve v lete 1939, bol pre Kremlin hlboko odradzujúci.“

Takže len pre poriadok: Stalin bol do dohody s Hitlerom dotlačený postojom západných mocností. Bol to on, kto chcel vytvoriť antifašistickú alianciu a boli to oni, kto zradil.

STALIN RÁTAL S TÝM, ŽE ZÁPADNÝ FRONT HITLERA ZDRŽÍ

Ako Service pokračuje: „Stalin, obávajúc sa nebezpečnej izolácie, bol presvedčený, že dohoda s Nemeckom je jediná možnosť na stole… Neveril, že by táto dohoda zabezpečila Sovietskemu zväzu mier. Vedel, že Hitler je mocný potenciálny nepriateľ… 

Ale Stalin nemohol vedieť, že Hitler tak rýchlo rozbije francúzsku armádu po tom, čo porazí Poľsko. Rovnako, ako väčšina vtedajších komentátorov, aj sovietski lídri predpokladali, že Tretia ríša sa dostane na západnom fronte do ťažkostí, ktoré umožnia ZSSR pokračovať v príprave na vojnu namiesto toho, aby Sovieti museli viesť vojnu s Wehrmachtom sami.“ 

Čiže Stalin potreboval dohodu s Huitlerom iba na oddialenie vojny – na to, aby sa mohol na vojnu s Hitlerom vojensky pripraviť. Žiadna zrada, žiadne spojenectvo s Nemcami. Taktický ťah. Jediný možný.

MAJSTROVSKÝ MANÉVER ZSSR

Ako zároveň Service pripomína: „ZSSR a Japonsko ostávali vo vojne na Ďalekom východe“. Stalin si nemohol dovoliť bojovať na dvoch frontoch. Jeho jedinou šancou bolo oddialiť vojnu s Nemeckom. 

Pakt Ribbentrop-Molotov bol teda podľa Servica realistický Stalinov manéver, ktorý v skutočnosti zachránil ZSSR pred okamžitým vpádom Nemecka a pomohol vybudovať Červenú armádu, ktorá neskôr Hitlera porazila. 

STALIN VYŠKOLIL HITLERA AKO MALÉHO CHLAPCA

Profesor Service vysvetľuje, že Stalin od Nemecka v prvých mesiacoch vojny vďaka paktu preberal nemecké vojenské technológie a nakupoval nemecké zbrane. Vďaka tomu modernizoval svoju armádu. Taká bola dohoda. 

Ako píše: „Hovorí sa, že Hitler Stalina previezol. Ale takto to určite nevyzeral z pohľadu Berlína v rokoch 1939-1940. Stalin vyjednal tvrdú dohodu a trval na jej naplnení. Riskoval kvôli tomu dokonca nárast napätie medzi Berlínom a Moskvou a Hitler ho označil za „chladnokrvného vydierača“. 

STALIN VEDEL, ČO ROBÍ

Medzitým Stalin mobilizoval Červenú armádu. Ako pri jednom zo svojich prejavov k vojakom povedal: „Vojna s Nemeckom je neodvratiteľná.“ 

Rusi vedeli, že Nemci zaútočia. Ale čakali, že to urobia na začiatku leta, pretože v opačnom prípade sa nemali ako vyhnúť ruskej zime, ktorá bola pre nich zničujúca. Preto bol Stalin taký prekvapený, keď Hitler zaútočil 22.júna 1941. Od Hitlera to bolo iracionálne. Už bolo príliš neskoro. 

A Nemcov to nakoniec stálo víťazstvo, pretože Rusi odolali do zimy. Dnes sa vytvára mýtus, že Stalin považoval Hitlera dobre-že-nie za kamaráta a nečakal, že ho napadne – je to jeden kolosálny nezmysel. Stalin vedel, že Hitler zaútočí a dobre sa na to pripravoval. 

SOVIETI SI NEDELILI KORISŤ, ALE BUDOVALI OBRANNÚ LÍNIU

Dokonca aj tajná klauzula z Paktu Ribbentrop-Molotov o „sférach vplyvu“, v ktorej si Nemecko a ZSSR rozdelili Poľsko, bola výsledkom vojenského kalkulu. Ako Service upozorňuje, Stalin chcel pre ZSSR „zabezpečiť kompaktné obranné územie“. Počítal s útokom nacistov. A rozširoval svoje obranné línie. 

Keď sa pozeráme na Stalinove rozhodnutia z roku 1939 z ahistorickej perspektívy, tak nám z toho môžu vyjsť len liberálne nezmysly o spojenectve dvoch totalitných mocností – Nemecka a ZSSR. Ale keď sa zamyslíme nad reálnym historickým kontextom, tak vidíme, že všetko je inak. 

LEN IDIOT MÔŽE RUSOM NIEČO VYČÍTAŤ

Stalin urobil neľahké taktické rozhodnutia, vďaka ktorým neskôr vyhral vojnu. Nenávidel nacistov a vedel, že ho napadnú. Nepodcenil súpera. A zohral majstrovskú partiu. 

Len idiot mu môže vyčítať, že sa nenechal rozdrviť nacistami v čase, keď ešte na vojnu nebol pripravený. 

Len idiot mu môže vyčítať, že zradil – v skutočnosti zradili Briti a Francúzi, ktorí chceli nechať ZSSR napospas nemeckej agresii. 

Len idiot môže hovoriť o spojenectve fašistov a komunistov – Pakt Ribbentrop-Molotov bola predohra k porážke fašizmu. 

NENECHAJME SI OD LIBERÁLOV PREPISOVAŤ DEJINY

Bol to od ZSSR šikovný geopolitický ťah, vďaka ktorému Sovieti o pár rokov neskôr zachránili Európu pred nacistickým Nemeckom. 

Ľudia, nenechajme liberálov prepisovať dejiny. Za slobodu vďačíme Sovietskemu zväzu. Červenej armáde. Ruským komunistom. Šírte pravdu, šírte vďaku. 

Rusko nás nezradilo. Zradil Západ.

A my musíme ďakovať Červenej armáde nielen za odvahu, ale aj za múdrosť. Vďaka tomu dnes žijeme v slobode. Taká je historická pravda.

Ľuboš Blaha

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
6 thoughts on “Ľuboš Blaha k víťazstvu nad fašizmom: Nenechajme si od liberálov prepisovať dejiny

 • 7. mája 2019 at 19:30
  Permalink

  „V tejto dobe je pravda taká zatemnená a lož taká zavedená, že pravdu môže poznať iba ten, kto ju miluje.“/Pascal/

  Reply
 • 8. mája 2019 at 9:28
  Permalink

  Slová, slová…slová! Rád by som videl fotografiu, ako poslanec NR SR L.Blaha v poklone kladie kyticu vďaky aspoň na Slavíne 9.mája, alebo 4.apríla, alebo aspoň položí osamelý kvietok z vďaky pri Grassalchovičovom paláci alebo pri Blumentáli v Bratislave, kde sú pamätné tabule pripomínajúce, že tu boli provizórne vojenské cintoríny Červenoarmejcov, ktorí padli do 4.apríla 1945 pri oslobodzovaní Bratislavy. Sú takí obania Bratislavy, čo to každoročne robia. viď http://www.srspol.sk/clanek-klub-arbat-bratislava-navstivil-pamatne-miesta-kde-padli-vojaci-cervenoarmejci-v-centre-bratislavy-18389.html

  Reply
 • 8. mája 2019 at 18:31
  Permalink

  Mladým ľuďom sa predkladajú presne vybrané a presne zoradené fakty tak, že títo (ak nie sú vzdelaní a v historických súvislostiach informovaní) uveria predloženým, zmanipulovaným záverom. Tak je to aj v tomto prípade.

  Reply
 • 8. mája 2019 at 22:34
  Permalink

  Článek doktora Blahy je napsán kvalitně. V zásadě není co vytknout. Nicméně, dovolím si jako člověk, jenž se na ruském netu pohybuje dnes a denně, říci následující.

  Ano, Rusko nás nezradilo. Zradil Západ, jak napsal Ľ. Blaha. Tehdy, za Josefa Stalina to ještě platilo. Avšak 40 roků po Velikém vítězství začala pomalu nabíhat katastrojka, která během jediné pětiletky sešrotovala komplet evr. socialismus. Rus pod vedením komunistů spáchal harakiri.

  A dnes? Vlastně stále ještě zítra? V Moskvě proběhne voj. přehlídka. Ovšem, Leninovo mauzoleum již je kvalitně zabedněno masivní překližkou, kterou na příkaz pana Putina obarvili tak, aby soudruh Lenin pochopil, že s komunisty je v Rusku navěky konec, protože více než sto dolar. miliardářů (pan Putin je jeden z nich) NIKDY NIKOMU NEDOVOLÍ, aby v Rusku lůza pozvedla hlas. I proto 9. května, v Den vítězství SSSR nad německým fašismem, nikdo, tedy ani Putin, vzpomínat Stalina nebude.

  Když Stalin zemřel, došlo i na jeho spořitelní knížku. Měl tam 900 rublů. Pár košil a bot, nějaký obnošený kabát, více nenašli, tedy kromě toho, v čem umřel. A dnes se to v Rusku hodnotí jako NAPROSTÁ NESCHOPNOST SOUDRUHA STALINA PODNIKAT A ZBOHATNOUT, takže ve výsledku ruská zlatá mládež řehtá jako koně, nakolik byl Stalin uboze nemajetný a trapný.

  No, jak pravila moje mamka, kdysi: „Vendo, vyser se na to, ono to nestojí ani za řeč.“ Já jen, že zítra o Stalinovi v celém Rusku nepadne ani slovo. Co na tom, že pod jeho velením SSSR zachránil Židovi krk. O Slovanech nemluvím, protože ti si ten 9. květen 1945 NEZASLOUŽILI. Hajzlové. Dnes totiž vykřikují s pěnou u huby proti Stalinovi akorát jen ti Slovani, včetně Putina, včetně Čechů, Slováků, Ukrajinců, Poláků, Bulharů, ale i Srbů. Židi ne, ti Stalina oceňují velice vysoko. Přečtěte si můj překlad k orig. videu, které tam najdete taktéž, to abyste leccos pochopili, kteří to nechápete:

  http://www.nasrestart.cz/signaly-nadeje/133-jakov-kedmi-izraelsky-statni-cinitel-vysvetluje-proc-stalinova-oblibenost-roste

  Reply
 • 9. mája 2019 at 18:15
  Permalink

  Dobre, kolegovia, v tomto bode môžeme Ľuboša Blahu rehabilitovať: konečne sa zúčastnil dnes 9.mája 2019 o 15:00 pietneho aktu na Slavíne spolu s delegáciou NR SR a politikov a ozaj sa poklonil pod pamätníkom pri kladení vencov…. a dúfam že bude rovnako hlasno hovoriť o potrebe učiť mladé generácie, kto nás to oslobodil od fašizmu a nacizmu, že to bola Červená armáda…a že sa v budúcnosti zasadí za to, že ak bude desaťtisíc občanov hore na Slavíne chcieť pokloniť sa z piety a vďaky, tak to politici vydržia a neprerušia oficiálny slávnostný akt odchodom a vzájomným hemžením sa, kým sa nepokloní posledná delegácia. … na tú hanbu sa ma pani z Ruska pýtala, či to po ceremónii čo kladú vence sú „opozičniky“ už pre verejnosť nezaujmaví, ešte dobrých 20 minút sa kládli vence v mene napr. Slovensko-ruskej spoločnosti, napr. v mene KSS, napr. občianske združenia ako Ruská asociácia Berega a podobne. Najtrápnejšie bolo ak sa politici a ich poskokovia „motali“ pod nohami zošikovaným zúčastneným „Bessmertnogo Polka“-Nesmrteľného pluku a už sa dokonca ani fotografovať nedalo…to bolo dosť smutné, už aj vzhľadom k tomu, že limuzíny s politikmi odchádzali na raut na Veľvyslanectvo RF v SR a „ľudová demokracia“ tu hore po 90 minútach sa nemala kde občerstviť, ale ani nikde sa vycikať…má to ešte veľa chýb, ale je dobré, že to bolo…

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *