Ľuboš Blaha: Paradoxy amerických trollov za posledné dni

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Paradoxy amerických trollov za posledné dni:

1. Američania chcú mier a humanizmus. A preto vyzývajú Ukrajinu, aby zbombardovala ruský most na Krym. Lebo tak to robia skutoční humanisti.

2. Rusi posielajú na Ukrajinu zelených mužíčkov, kým NATO sa do majdanizácie Ukrajiny nijako nestará. A preto dnes z Donbasu hlásia mŕtvych a zranených kanadských a amerických vojakov NATO, ktorí tam stúpili na mínu. Ale inak tam vôbec neboli, však čo by tam NATO robilo?

3. Asad je mäsiar, lebo islamisti tvrdia, že nechal povraždiť 50 ľudí v Doume. Dôkazy sa nenašli, zrejme išlo o hoax. Ale Netanjahu je super kamarát, lebo nechal povraždiť 59 Palestínčanov. A Saudi vraždia Jemenčanov v tisícoch, ale to sú tiež kamoši. Mŕtvych treba ľutovať iba vtedy, keď to dovolí americká tlač – musí ich zmasakrovať ten, koho nemáme radi, inak sa nestaráme.

4. Ak slovenská vláda urobí maximum preto, aby pravicoví voliči mohli spolu s deťmi aj kočíkmi v pokoji demonštrovať, tak Slovensko je neslušné, neslobodné a mafiánske. Bez škrupúľ! Keď ale Izrael strieľa do demonštrantov a vraždí aj deti, tak je to chyba rodičov a ak Izrael kritizujete za krvavý masaker, ste len hnusný antisemita. Slušné Slovensko predsa pri izraelských zločinoch mlčí.

5. Ak Orbán postavil na hraniciach plot a maďarská novinárka potkla moslimských utečencov, sú to zločiny proti ľudskosti. Keď sa Netanjahu vyhovára, že chráni hranice a postrieľa pri tom ako zajace tri tisíc ľudí, zrejme moslimov, to je vraj úplne v poriadku, zaslúžia si to – však hranice treba chrániť. A však nikto nebol potknutý, tak čo.

6. Keď nemeckým úradom unesú spod nosa vietnamského azylanta, tak je to výkvet nemeckej profesionality. Ale keď sa nemecký bulvár hlúpo vyhovára na Slovensko, tak si treba kopnúť do vlasti a obviňovať hlava-nehlava.

7. Keď Amerika a jej prívesok NATO posiela k ruským hraniciam vojakov strašiť Rusov, tak sa vlastne iba bráni. Keď Rusko posiela svojich vojakov ku svojim hraniciam, tak sú to agresívne svine, ktoré útočia na slobodný svet.

8. Keď NATO dramaticky zvyšuje výdavky na zbrojenie, hoci už dnes desaťnásobne prevyšujú zbrojné výdavky Ruska, tak je to prejav mierového spolunažívania. No keď Rusko zníži svoje výdavky na zbrojenie, tak je to len ďalší obludný prejav ruského expanzionizmu.

9.Keď po pobaltských či ukrajinských uliciach pochodujú neonacisti a voči ruskej menšine sa vedie politika apartheidu, tak je to pohodka. No keď tu niekto zacituje Štúra, treba naňho poslať kukláčov.

10. Keď je Deň Zeme, západné veľvyslanectvá nevyvesia zelené vlajočky. Keď je Sviatok práce, nevyvesia červené vlajočky. A keď mäsiari v Izraeli postrieľajú 59 ľudí, nevyvesia čierne vlajky. Ale keď je deň proti sexuálnej diskriminácii, tak na západných ambasádach všade vejú dúhové vlajočky. Lebo na mieri, planéte ani pracujúcich nezáleží, okazalú solidaritu treba prejaviť len gejom. Iné problémy planéta nemá.

Ja viem, priatelia, ono sa to všetko javí ako pokrytectvo. Ale nebojte, americkí trollovia si to nejako ospravedlnia. Majú na to dobre platených novinárov, zbrojných lobistov, pornohercov, stredoškolských učiteľov a propagandistov. Tí nám vysvetlia, že umrieť kvôli americkej, izraelskej či saudskej bombe je vlastne česť, a že sa nemáme starať o chudobných, zmasakrovaných a utláčaných, pretože heslom dňa je nenávidieť Rusko a propagovať dúhu. Tak sa to sluší v slušnej spoločnosti.

A kto to nechápe, je extrémista. Marxista. Metalista. Putinista. A samozrejme konšpirátor. Aké jednoduché! Aké paradoxy vlastne? Všetko je v najväčšom porádečku ?

Ľuboš Blaha

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
4 thoughts on “Ľuboš Blaha: Paradoxy amerických trollov za posledné dni

 • 19. mája 2018 at 0:13
  Permalink

  Neverím, že to písal Blaha. Ale časy sa menia i názory. V smere sa asi niečo deje. Dúfam, že skončia ľavicové reči a začnú ľavicové skutky.

  Reply
 • 19. mája 2018 at 7:41
  Permalink


  K hlavným cieľom zahraničnej a európskej politiky patrí zaistenie stability,
  bezpečnosti, prosperity a pozitívneho vnímania Slovenskej republiky vo svete. Vláda bude
  vychádzať z predvídateľnej, dôveryhodnej a transparentnej zahraničnej politiky a členstva v
  Európskej únii a NATO. Vláda bude podporovať rozvoj transatlantických vzťahov ako
  základný pilier zaručenia bezpečnosti a budovania prosperity SR. Za najbližších partnerov
  vláda považuje členské krajiny EÚ a spojencov v NATO.
  V reakcii na zmenu bezpečnostného prostredia, ktorá má dlhodobý a komplexný
  charakter, bude vláda v rámci bezpečnostnej politiky aktívne prijímať potrebné systémové a
  operatívne opatrenia, iniciovať príslušné legislatívne úpravy, spoluvytvárať a implementovať
  súvisiace rozhodnutia NATO, EÚ a širšieho medzinárodného spoločenstva.
  ace rozhodnutia NATO, EÚ a širšieho medzinárodného spoločenstva.
  Vláda sformuluje základné ciele bezpečnostnej a obrannej politiky a parametre
  zachovania bezpečnosti občanov a štátu v súčasnom a budúcom bezpečnostnom prostredí
  v aktualizovanej bezpečnostnej stratégii a obrannej stratégii SR pri zohľadnení strategickej
  adaptácie NATO a EÚ, ktorá bude predložená do Národnej rady SR najneskôr v roku 2017.
  Vláda sa zaväzuje rozvíjať spoluprácu relevantných zložiek MV SR a MO SR v rámci
  civilno-vojenského rozhrania s cieľom posilniť a rozšíriť možnosti domáceho krízového
  manažmentu, využívajúc všetky možnosti spolupráce v rámci NATO.
  Vláda potvrdzuje proeurópsku a proatlantickú orientáciu SR kontinuitou plnenia
  spojeneckých záväzkov a ďalších medzinárodných záväzkov s prednostným zabezpečením
  príspevkov ozbrojených síl do síl reakcie NATO a do bojových skupín EÚ.
  ….
  To sú základné CIELE vlády z JEJ programového vyhlásenia za ktoré 2x =
  v roku 2016 a 2018 HLASOVAL poslanec BLAHA !!!
  Vtedy čušal.
  O NATO pri diskusii o programovom vyhlásení neprotesoval.
  Nekričal aká je NATO zločinecká…
  Je „šéfom“ zahraničného výboru a TEN podľa vládneho vyhlásenia USKUTOČŇUJE proeurópsku a proatlantickú ORIENTÁCIU SR !!!!

  Reply
 • 19. mája 2018 at 9:27
  Permalink

  Paradoxy pána Bláhu? Perfektné!

  Reply
 • 24. mája 2018 at 8:13
  Permalink

  Takze by bolo lepšie, keby bol šefom zahraničného výboru napr. Ondrejčák alebo iný US Troll?
  Netreba byť naivný a vnímať že sme v súčasnosti americkou koloniou a na základe toho mať zdravý úsudok o veciach možných a nemožných. Teda spravať sa pragmaticky ale nie servilne. A presne toto robí v zahranicnej politike Fico aj Blaha. Tie kecy do programoveho vyhlasenia vlady museli dať, inak by tu amici rozputali skutočný majdan. Alebo si myslite, ze by si vlada mohla dať do programového vyhlásenia, že chce vystupiť z NATO a blizsie spolupracovať s Ruskom? Do 2 mesiacov by tu amici rozohrali obciansku vojnu ala Siria, resp Ukraina. Inteligentný človek toto chápe, a tí ostatní v tom vidia pokrytectvo.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *