Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Neviem-neviem, či by som po tomto parlamentnom prejave nemal zvážiť svoje pôsobenie v európskom výbore.

Najväčšia hrozba pre mier je USA. Garanciou svetového mieru je Rusko… Nechceme tu obchodnícky individualizmus zo Západu ani migračné šialenstvá bruselských liberálov… A najväčší škodca na Slovensku je Kiska.

Uf, ja fakt neviem, či toto ešte ako šéf eurovýboru rozchodím. Len kam presťahovať všetky tie knihy, čo mám v kancli? :-D

Dovoľte, aby som využil ten nevídaný záujem komerčných televízií, bulváru a ďalších médií o túto moju fanúšikovskú stránku na propagáciu ľavicových myšlienok. 

Tento status si teraz prečítajú všetky slniečka, dúfajúc, že sa Blaha vyjadrí k Pellegrinimu, a tak najskôr predstavím svoje knihy a zároveň sa zásadne vyjadrím k premiérovej kritike. 

Čítajte, slniečka, bude to tvrdé, stojí to za to čítať pozorne. 

KU KRITIKE PELLEHO

Knižku # Sto najlepších statusov som už viackrát predstavoval, len pripomeniem, že je opäť v predaji po tom, čo sa jej prvý náklad za týždeň vypredal. Dobrý darček do každej rodiny. 

Knižka Antiglobalista je odborná politologická kniha, ktorú by si malo prečítať každé mudrlantské slniečko, aby pochopilo, aké tragické má dôsledky neoliberálna globalizácia. 

Chudoba, vojny, nerovnosť, nadvláda nadnárodných korporácií, ekologická katastrofa, americké vojny, vykorisťovanie atď. 

V knižke na podklade teórií Samira Amina, Immanuela Wallersteina, Daniho Rodrika či Davida Harveyho vysvetľujem, že ľavica sa musí vrátiť späť k pracujúcim ľuďom, k socializmu a vlastenectvu. 

Navrhujem zároveň konkrétne alternatívy voči globalizácii.

A TERAZ UŽ FAKT K PELLEGRINIMU

V knižke Matrix kapitalizmu hovorím o tom, ako médiá manipulujú ľuďmi a vnucujú im liberálne ideológie, ktoré vyhovujú tým najmocnejším. 

Na podklade teórií Noama Chomského, Fredrica Jamesona a Jamesa Scotta zdôrazňujem revolučný potenciál pravdy. 

Ľudia sa vzbúria a dôjde k veľkému prebudeniu z matrixu. 

TOTO BY SOM CHCEL ODKÁZAŤ PREMIÉROVI

Za knižku Späť k Marxovi? som kedysi získal Cenu Literárneho fondu, obhajujem v nej výrobnú samosprávu, egalitárnu spravodlivosť a rozvíjam teórie analytických marxistov (Peffer, Roemer, G.A. Cohen atď.). 

A v knižke Európsky sociálny model kritizujem neoliberálne a elitárske smerovanie EÚ a zdôrazňujem také ľavicové nástroje ako „basic income“ či výrobné družstvá. 

Všetky tieto knižky sa ešte dajú zohnať, takže milé slniečka, šup do kníhkupectva a čítať knihy, lebo keď zúžite svoj intelektuálny svet na dvojriadkové meme zo Zomri, hrozí vám okamžitá mentálna retardácia. Ak ešte nie ste v tomto štádiu, odporúčam učiť sa, učiť sa, učiť sa 

A TERAZ TO POVIEM NA PLNÉ ÚSTA

Dúfam, že som slniečka z médií navnadil k tomu, aby sa dostali pri čítaní až sem, keďže stále čakajú moje zásadné vyjadrenie k Pellegrinimu. 

Ospravedlňujem sa za malý kanadský žartík, vrátane podtitulkov, ale žiadne tvrdé a zásadné vyjadrenie k premiérovi nemám, veci si vyriešime doma v kuchyni. 

Len som vás chcel previesť svojou knižnou tvorbou a intelektuálne vás stimulovať, kávičkári. 

Ďakujem za pozornosť, chápte, že takúto reklamu na moje ľavicové knihy fakt potrebujem, aby sa revolučné myšlienky šírili. Ostávam s úsmevom 

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
8 thoughts on “Ľuboš Blaha po Pellegriniho kritike

 • 18. mája 2019 at 6:17
  Permalink

  Šme še pobavili.

  Reply
 • 18. mája 2019 at 9:39
  Permalink

  To je všetko pekné, pán Blaha. Ja sám zdieľam vaše príspevky. Len ma zaráža jedna vec. Sám som si to hneď neuvedomil, ale upozornili na to viacerí čitatelia v komentároch. Nezaregistroval som vašu odpoveď. (!)
  Teda, títo kritici si všimli, že sa vôbec kritivky nevyjadrujete ani k Pellegrínimu, ani k Lajčákovi, ktorí sú dnes pospolitým ľudom považovaní za piatu kolónu globalizmu v SMERE, resp. Presnejšie povedané , v koalícii, keďže Lajčák , tuším, je len váš nominant a nie člen. Najmä voči nemu je množstvo kritických komentárov (aj mojich), lebo vystupuje v príkrom rozpore s tým, čo proklamuje vedenie SMERU na čele s predsedom. Dúfam, že to nezahráte elegantne do autu nejakou vtipnou poznámkou, ako to viete. Ľuďom to naozaj vadí, keďže vás začali považovať za svoj hlas v tomto špinavom politickom systéme.

  Reply
  • 20. mája 2019 at 22:40
   Permalink

   Pán Delina, takže globalizmus je problém, nie kapitalizmus? Podľa Vás sa mal Blaha kriticky vyjadriť k Číne a pochváliť Trumpa.
   Nebolo by už vhodné našim „ľavičiarom“ zorientovať sa v civilizačných pohyboch? Trump je tvrdým presadzovateľom antiglobálnej politiky, politiky národných záujmov USA. Boj Trumpa proti Huawei, clá, zákazy, obmedzenia je tvrdým zásahom proti liberálnemu svetovému obchodu, ktorý dnes presadzuje Čína.

   V poslednom čase sa z „ľavicového“ slovníka vytratil pojem kapitalizmus a bojuje sa proti globalizácii (keby ste, preboha, už konečne dokázali aspoň odlíšiť globálny kapitalizmus a globalizáciu), proti liberalizmu, proti demokracii.

   Reply
 • 18. mája 2019 at 11:38
  Permalink

  Páči sa mi, že politika sa dá robiť aj s humorom. :-)

  Reply
 • 18. mája 2019 at 11:49
  Permalink

  Súhlasím s Ľubošom. Špina sa má vyčistiť doma. Ale čím skôr. Vlády po Mečiarovi už skoro nemali čo zo Slovenska predávať. Všetko sa rozkradlo a zničilo, aj za Mečiara a tak začali predávať nás, obyčajných ľudí. Sprivatizovali všetko a média, ktoré im bezhranične slúžia a nás dennodenne klamú a zabávajú tými najtupšími nezmyslami nám hovoria ako sa máme dobre a kto vybočí z tohto radu je trestaný. Aj Fico za kritiku kvality potravín a výrobkov dovážaných do kolónie zvanej Slovensko. Musíme si myslieť, že EU je to najlepšie čo nás mohlo stretnúť. Špiny ako Kusý, Lajčák, Filan … sa prispôsobia každému systému ak im prináša benefity. Je málo ľudí ako ste Vy pán Ľuboš, ale potrebujete osloviť odborníkov, ktorí rozumejú a vedia ako tento bordel zmeniť lebo inak je to iba volanie do bútľavej vŕby.

  Reply
 • 21. mája 2019 at 8:38
  Permalink

  Pán diskutér „laco“ pripadá mi ,že ste čerstvý maturant. citujem:“Vlády po Mečiarovi už skoro nemali čo zo Slovenska predávať. Všetko sa rozkradlo a zničilo“ Neviete ,že ku konci vlády Mečiara bolo v NRSR prijaté uznesenie,že strategické podniky SR sa nebudú privatizovať. „Zlaté nosnice slovenskej ekonomiky./Elektárne ,plynárensky podnik,vodárne a kanalizácie… atď) No len čo prevzali moc Dzurinda a Miklóš všetko sa sprivatizovalo pre zahraničné štátne monopoly. (ENEL,RUHRGAS,LYONESE…)(Vraj náš štátny podnik je zlým hospodárom) No zaujímavejšie asi boli provízie. Inak takúto nepresnosť máte vo svojom príspevku.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *