Ľuboš Blaha: Ústavný súd dnes opozíciu vyškolil z práva

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

PROGRESÍVNE SLOVENSKO DNES DOSTALO K.O. OD ÚSTAVNÉHO SÚDU – GRATULUJEME 😉

Ústavný súd dnes opozíciu vyškolil z práva. Celé mesiace tu šírili ukrutnú nenávisť voči našej vláde kvôli trestnému zákonu a zrušeniu Lipšicovho úradu a bum, prakticky všetko je v súlade s ústavou.

1. Novinári na tlačovke Ústavného súdu vyplakávali ako malé deti. Pretože prehrali – na plnej čiare prehrali. Radosť pozerať 😂

2. S výnimkou dvoch technických prkotín Ústavný súd zamietol všetky námietky Čaputovej a opozície. Šach-mat. Už zase sme vyhrali. Na totálku.

3. Opozícia kričala, že vraj dávame príliš nízke trestné sadzby. V skutočnosti Ústavný súd jasne skonštatoval, že to Dzurindova vláda v 2005 nastavila veľmi vysoké sadzby, takže znižovanie bolo legitímne.

4. Zrušenie Lipšicovho Úradu špeciálnej prokuratúry je takisto plne v súlade s ústavou. Spomeňte si, koľko vrieskali všetci tí Šimečkovia, Kolíkové či Čaputové. Čo budú hovoriť teraz po tomto preplesku?

5. Ukázalo sa, akí smiešni sú to právnici. A akí nenávistní politici. To kvôli tomuto ste hecovali ulice? To kvôli tomuto ste živili nenávisť v tých vašich Cintuloch? To kvôli tomuto takmer zomrel Robert Fico?

6. Opozícia si vymýšľala hoaxy o premlčacích lehotách. O tom, že v Európe takéto trestné sadzby nemajú. O tom, že sme porušili legislatívny proces.

7. No Ústavný súd jasne preukázal, že Ústava do detailov nerieši legislatívny proces a že parlament má pravo upravovať zákony podľa svojho uváženia, pretože o tom je suverenita ľudu. Presne, ako sme hovorili.

8. Takže opozícia celé mesiace klamala verejnosť. A spolu s ňou aj liberálne médiá. Klamali, až sa prášilo. Vo všetkom sme mali pravdu. Vo všetkom.

9. Ale medzitým nás stihli poohovárať v Bruseli a takmer Slovensko pripravili o eurofondy. Len kvôli svojej nenávisti. Nehanbia sa?

10. Medzitým vyhecovali svojich ultras do takej nepríčetnosti, až tu z toho vznikla atmosféra ako v občianskej vojne a výsledkom bol aj atentát na premiéra Roberta Fica. Nehanbia sa?

11. Medzitým nás krivo obviňovali, že porušujeme ústavu a robili z nás kriminálnikov. Tieto všetky ich klamstvá dnes Ústavný súd zmietol zo stola. Strašná hanba pre opozíciu.

12. Dnes dostala Čaputová a celá tá jej progresivistická partia taký odborný preplesk, že by PS mohli rovno rozpustiť ako mentálne nespôsobilú stranu.

13. Je fajn mať iný názor. Je v pohode obrátiť sa na Ústavný súd. Je normálne vyjadrovať iné politické postoje.

14. Ale nie je fajn vyhlasovať svoj názor za jediný správny. Lebo potom v takýchto chvíľach, po rozhodnutí Ústavného súdu, vyzeráte ako úplný diletant. Že, pán Šimečka.

15. A nie, nie je normálne takto nechutne hecovať verejnosť proti vláde iba preto, že chcela priniesť na Slovensko viacej spravodlivosti a zastaviť gestapácke metódy ÚŠP. To, čo páchali, bolo obyčajné svinstvo.

Dnes je to definitívne – porazili sme Lipšica. Demokraticky, legitímne a v súlade s ústavou. Túto hanbu už zo seba nikdy nezmyjete, slniečkari 😉

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *