Ľuboš Blaha: Vitajte v prezidentskom paláci súdruh Leško

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Poradcom Čaputovej bude Marián Leško. A hovorcom Martin Strižinec. Neviem sa prestať smiať.

VITAJ V PREZIDENTSKOM PALÁCI, SÚDRUH LEŠKO

Ja som samozrejme rád, že Čaputovej poradca bude kovaný komunista, ktorý v rokoch 1982-1987 písal pre orgán ústredného výboru komunistickej strany Nové Slovo.

https://www.noveslovo.sk/search/node/Marián%20Leško

Po roku 1989 som pre tento ľavicový týždenník písal aj ja, takže som rád, že sme s Leškom vlastne súdruhovia.

Rozdiel je len jeden – Leško sa najnovšie za svoju komunistickú minulosť hanbí a predstiera, že už nie je kovaný komunista, ale kovaný kapitalista a ešte kovanejší liberál. A ja som žiadnu starorežimovú minulosť nemal, ak nerátam, že som bol iskrička. Ale som celý život hrdý ľavičiar a neprezliekam kabáty.

Nebuď ako Marián. Neprezliekaj kabáty.

NA VEČNÉ ČASY SO ZSSR VYSTRIEDALO NA VEČNÉ ČASY S AMERIKOU

V roku 1994 síce Leško kandidoval za Spoločnú voľbu, čo bola postkomunistická koalícia, ktorú vytvorila Weissova SDĽ – ale aj za to sa náš drahý súdruh Marián už hanbí. Dnes už je ľavica pfuj-pfuj, dnes je Marián veľký liberál.

Súdruh už stihol slávnostne vymeniť kabát – už nie Karl Marx, už Adam Smith, už nie ZSSR, už USA. A Mariánko píše zúrivé antikomunistické články, vysmieva sa na Markíze ľavičiarom, opovrhuje Ruskom. Z Che Guevaru je Ronald Reagan. Salto mortale.

Leško je smutným svedectvom doby. Niečo ako Kiska – tá istá krvná skupina. Oportunista bez názoru. Raz komunista, raz liberál a keby na Slovensku došiel k moci Kotleba, tak bude písať ódy na Jozefa Tisa. Proste súdruh, ktorý sa nevydaril.

VRAJ NEZÁVISLÝ ANALYTIK

Ale najvtipnejšie je, ako sa stal Čaputovej poradcom. V predvolebnej kampani ako „nestranný analytik“ hejtoval protikandidáta Šefčoviča a dnes ide čírou náhodičkou slúžiť Čaputovej. Toto sú tí naši „nestranní“ analytici.

Ale takto to funguje celé. Novinári a analytici slúžia pravicovým politikom a tí im potom podarujú teplé miestečka. Na tomto operačnom kóde fungujú všetky médiá Penty a Esetu.

Nazvime to pracovne analytická korupcia, tzv. analo-korupcia. Nech žije slušné Slovensko, liberalizmus, progresivizmus, ach!

Čo môže byť progresívnejšie, ako si vydržiavať svojho novinára a nechať ho kydať na politických súperov a potom mu podarovať teplé miestečko – bravó, gratulujem.

VRAJ NEZÁVISLÝ MODERÁTOR

Ešte smiešnejšie je, že hovorcom Čaputovej bude Strižinec. Možno ste už naňho zabudli – ten pomotaný chlapec tak nemotorne viedol reláciu O 5 minút dvanásť v RTVS, že si z neho búchali hlavu o stenu aj sami novinári.

Neustále skákanie do reči, neschopnosť skryť vlastný liberálny názor, nesúvislý prejav, tendenčnosť, neprofesionalita. Príšerné. Úplne dno žurnalistiky.

A aby potvrdil svoju bájnu novinársku nezávislosť, tak sa ešte aj s opilčiakom Stankem predvádzal na tribúne Slušného Slovenska a hejtoval vládu.

A tento ide robiť Čaputovej hovorcu. Opäť tá istá schéma – roky poctivo kopal za liberálov a podprahovo šíril nenávisť voči Ficovi, aby si ho teraz ochočila liberálna prezidentka. Výborne – dobrý kšeft.

KEĎ SA NEOLIBERÁLNI MATUZALEMOVIA HRAJÚ NA NOVÚ KRV

Leško a Strižinec sú Čaputovej vizitkou. A vlastne vizitkou celého Progresívneho Slovenska/Spolu. Tvária sa, že predstavujú nové tváre a potom toto. Obstarožný komunisto-kapitalista a popletenček z RTVS.

A k tomu v darčekovom balení Beblavý, ktorý robil na začiatku tisícročia poskoka Kaníkovi v tričku SDKÚ, neskôr Procházkovi a teraz je v ďalšej strane. Úplná novota.

A k nemu Mihál. Neoliberálny minister práce, čo tu za Radičovej šikanoval chudobných. Dnes už nie je v SaS, dnes už má svetlomodré tričenko PS/Spolu. Aj vy ste dojatí z toho, aká je to nová guľatá tvárička – no nádhera!

A Poliačik z PS? Tímlíder SaS pre heroín a Sulíkov poskok počas Radičovej vlády. Dnes akože nová novučičká tvár. To si snáď robia srandu!

UŽ TOMU CHÝBA LEN IVAN MIKLOŠ

Čaputová oživuje politické a novinárske mŕtvoly, ktoré roky kopú za neoliberálnu pravicu. Derú sa k moci a budú robiť to isté, čo vždy – brať ľuďom dôchodky, likvidovať sociálne reformy a pomáhať bohatým.

Mikloš sa už zalizuje, ktovie, či neurobí Čaputová poradcu aj z neho – to by bolo dokonalé zavŕšenie tejto frašky. A toto celé majú zakryť úsmevy jednej blondíny. Toto je podvod na voličoch. Obyčajný podvod.

Čaputová je Mikloš 2.0. Aj so svojimi Leškami a Strižincami.

Ľuboš Blaha

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
9 thoughts on “Ľuboš Blaha: Vitajte v prezidentskom paláci súdruh Leško

 • 29. mája 2019 at 11:15
  Permalink

  Úplne vo všetkom súhlasím. Čudovala som sa „kamarátom“ Lešku na JOJ, že ako môžu tak hltať predstaviteľa bývalého režimu, ktorý vraj nenávidia. Ale zlo nepozná ani morálku, ani zásady, vždy robia to isté – slušne povedané, podliezajú, lebo len toto dokonale ovládajú. Ale to je zrejme úroveň našej novej prezidentky. Je mi z toho smutno, lebo som v roku 1989 aj ja sa naivne domnievala, že bude naozaj lepšie, že naozaj u nás zavládne skutočná demokracia, ale asi k nej je veľmi ťažká a tŕnistá a dlhá cesta. Pred „revolúciou“ k nám sa dostali aj informácie, ako sa na západe štát stará o svojich občanov. Ale dnes z Nemecka príde „ekonomický odborník“ a akákoľvek snaha vylepšiť život pracujúcim, je podľa neho demagógia a nesystémové a populistické riešenie. Vymoženosti sociálne, pokiaľ viem sú vo Švajčiarsku, v severských štátoch, najmä vo Švédsku, ale u nás najmä podľa liberálov, sa to nesmie zavádzať. Hneď sa pre túto snahu nájde nový termín. A mnohí ľudia tak, ako boli v minulom režime naučení, nevidia, ako ich naše média úspešne klamú, lebo veria tomu, čo do nich hučí najmä televízia. A ešte sa objavila snaha, rozleptať SMER z vnútra a to je veľký nevďak.

  Reply
  • 29. mája 2019 at 12:35
   Permalink

   K poslednej vete na doplnenie. Pani z „Východu“ príšla o koryto. Cirkus. A to si ani neviem predstaviť čo by sa dialo, keby o koryto prišla pani zo „Západu“. Ale pani z „Východu“ si ani neprípušťa, že pokles preferencií je za ich zločinecké hlasovanie v EP.

   Reply
  • 29. mája 2019 at 12:47
   Permalink

   Pani Blahová, prosím Vás, kde ste videli, žeby sa úroveň blahobytu a slobôd zvyšovala návratom do starého režimu. Pokiaľ si to ľudia mysleli, tak si kapitalistický režim plne zaslúžia, na to niet iné čo povedať.

   A kde ste videli, aby nový systém ihneď zaviedol plnú demokraciu. Spomínate napr. Švajčiarsko, to zaviedlo volebné právo pre ženy až v r. 1971, 600 rokov od začiatkov kapitalizmu. Kapitalizmus vznikal ako absolutistický, po 300 rokoch dospel k parlamentnej demokracii, kde volebné právo malo asi 5 percent obyvateľov. A po ďalších 250 rokoch dospel k buržoáznodemokratickým revolúciám, kde sa zase o niečo demokracia rozšírila, ale v žiadnej krajine ženy nemali volebné právo.

   Pokiaľ budeme opakovať ten nezmysel, že nás médiá v socializme klamali, tak si myslím, že si ľudia kapitalistický režim plne zaslúžia. Určite, že tam bolo aj veľa ilúzií, nepresností, niektorí robili zbytočnú nadprácu, a niektorí jednotlivci naozaj mohli klamať, ale všeobecne je to nezmysel. Tak ako kapitalizmus vo svojej epoche potreboval objektívne poznatky a informácie, tak aj socializmus vo svojej dobe potreboval objektívne poznatky. Teda v rámci možností, ako poznatky ste napr. mali aj Vy, taká bola aj všeobecná poznatková úroveň. Ale pokiaľ je systém hybnou silou vývoja, tak sa usiluje o čo najpresnejšie poznatky.
   V čom Vás médiá klamali konkrétne ?

   Reply
  • 29. mája 2019 at 13:32
   Permalink

   Nadviažem na Vašu poslednú vetu, pani Helena. Je ODPORNÉ ako nejaká regionálka zo SMERu útočí na pána Fica, ktorý ju vlastne stvoril. OD-POR-NÉ! Alebo ZAP-LA-TE-NÉ?
   K článku pána Blahu: VÝSTIŽNÉ!
   Poznáme takých ako Leško:
   Neriadi sa ani známym“vrana k vrane“,
   vždy je na tej „správnej“ strane.
   A keď sa to otočí,
   rýchlo preskočí. /skrátka“charakter“/

   Reply
 • 29. mája 2019 at 12:14
  Permalink

  Z trucu nepozerám 7 (sedem) akože satirickú reláciu, ako keď Markovič pomáhal zničiť Mečiara (vraj satira), dnes je to Fico. Chcem iba to povedať, keď vidím v spomínanej relácii vedľa Kňažka, Lasicu Vácvalovej a Feldekovej aj povedomý známy ksicht služobníka a vševedka Lešku hneď sa mi dvíha žalúdok. Hlava a žalúdok najlepšie vedia, z akých príčin, respektíve čo vyvoláva tieto pocity a objektívne ťažkosti k napínaniu na vracanie.

  Reply
 • 30. mája 2019 at 7:05
  Permalink

  Demagóg Blaha prská tentoraz na prezliekačov kabátov, hoci on sám je vzorným príkladom takéhoto prezliekača. Tvrdí, že je „celý život hrdý ľavičiar“, hoci už roky je členom pravicovej populistickej strany a horlivý zastánca kapitalistických režimov na Slovensku a v Rusku.

  Reply
  • 30. mája 2019 at 10:24
   Permalink

   Súdruh Čelko, v mnohom s Vami súhlasím, ale v tomto nie. Ako môže byť Blaha“…zástanca kapitalistických režimov na Slovensku a v Rusku.“, keď kapitalizmus kritizuje? Vedie verbálne súboje s agresívnou pravicou, často sebaohrozujúce. Veď mu to uznajte! Všimnite si, že už prekáža aj vlastným.
   A uznajme niečo aj SMERu, splnil historicky dôležitú úlohu, veď Slovensku hrozila dzurindovsko-miklošovská sociálna potopa. Nepamätáte sa? Bol to práve SMER, ktorý vystaval hrádzu dravému pravicovému prúdu /komunisti nemohli, lebo boli zdecimovaní/. Pravicoví dravci, DZURINDA, MIKLOŠ…, rozpredávali Slovensko a pokojne by predali i vlastných občanov; koniec koncov veď ich aj predali ako lacnú pracovnú silu zahraničnému kapitálu.
   A že sa v SMERe namnožili dravé rybičky? Namnožili! A už chcú zožrať aj vlastného predsedu Fica, hoci pod jeho vedením SMER vyhrával voľby/chválabohu nie SDKÚ, chválabohu nie KDH…/, ON bol tá magnetizujúca osobnosť, ktorá priťahovala voličov SMERu, nie nejaká pani Smolková. Veď mu to uznajte!
   Ale v tom máte pravdu, že SMER je už v podstate pravicová strana.
   Ja sa tiež považujem za komunistku a spoločnosť si predstavujem inak, ale ľavičiarov vždy podporím. Ľavičiari sa musia spájať! My, ktorí sme vľavo, svojou nejednotnosťou dávame priestor pravici, a keď tá vyhrá voľby, sociálne skolabujeme.
   V JEDNOTE JE SILA! A jednota sa vytvára kompromismi.Tak je to aj v manželstve.
   NO!
   Lev Nikolajevič Tolstoj napísal:„Jednota ľudstva sa uskutočňuje najrozličnejším spôsobom a nevytvárajú ju len tí, ktorí sa o ňu usilujú, ale aj tí, ktorí sa jej stavajú na odpor.“
   Takže v tomto zmysle svojou neustálou kritikou spoluvytvárete jednotu aj Vy.

   Reply
  • 30. mája 2019 at 15:33
   Permalink

   Soudruhu Čelko, zdravím Vás.

   Píšete, že Dr. Blaha je demagog, že je již roky členem pravicové populistické strany a horlivý zastánce burž. režimů na Slovensku a v Rusku. Dovolte mi k tomu pár mých slov.

   Začnu tím, že populista je každý, kdo se pohybuje v politice. Jinak by si ho nikdo ani nevšiml. Kdybych se mohl přenést v čase o třetinu století zpět, pak bych s Vámi, soudruhu Čelko, vůbec nepolemizoval. Prostě bych Vám dal za pravdu a hotovo.

   Jenže, vše je jinak. Na ulici máme skoro půl roku 2019 již pryč, čas opravdu pádí jako splašený kůň. Z původních kom. stran zůstaly jen ohryzané kosti, které lid obecný již nechce volit. Nejen u vás, na Slovensku, volebně komunisté propadli hrdlem, už i u nás, v České kotlině se to hroutí. Poslední eurovolby před necelým týdnem přinesly KSČM vůbec nejhorší vol. výsledek od založení Kom. strany Československa před bezmála sto lety, tedy v květnu 1921.

   Co je ale zvláštní, těsně po vstupu ČR do EU, tedy v r. 2004, v rámci prvních eurovoleb, získali čeští komunisté přes 20 % (!) hlasů, což KSČM zajistilo slušných 6 poslaneckých křesel v EP. No, a o 15 let později, tedy před pár dny, čeští komunisti nedostali ani 7 % hlasů, což více než čestný výchozí zisk 6 poslan. mandátů způsobilo propad na jediného europoslance, přesněji poslankyni ing. Konečnou. Máte-li Vy, soudruhu Čelko, nebo kdokoli jiný, zájem o bližší pohled na věc, zkuste si přečíst tohle:

   http://www.nasrestart.cz/signaly-nadeje/259-komuniste-to-opet-projeli-zmizi-kscm-z-politicke-mapy-ceske-republiky

   Co chci však říci. Ukazuje se vysoce závažná věc. Levice obecně v celé EU ztrácí dech, protože utlačovaný lid levici nadále již nevěří, pravice se jemu jeví jako mnohem bližší alternativa. Nedivte se, soudruhu Čelko. Kom. strany z původních jasných programů slevily natolik, že současnou EU považují div ne za Sovětský svaz či bývalou RVHP. Předseda KSČM V. Filip po posledních volbách před novináři dokonce prohlásil: „Voliči KSČM nemají EU příliš v lásce, což stranu oslabuje.“ Tohle přece není výrok komunisty, ale výrok kolaboranta nynější moci. Je to naprosto dokonalá analogie předsedy slov. komunistů Jozefa Hrdličky, jenž si do svého předvolebního programu strčil toto: „Chceme v Bruseli presadiť vytvorenie Európskej obrany bez USA.“ Jakoby s. Hrdlička nevěděl, že tohle už zde bylo ve 30. letech v Německu, kdy se tam k moci dostali fašisté. Jejich armáda rovněž tak nepotřebovala ke svým cílům USA.

   Takže, co z toho plyne, soudruhu Čelko? Jediné. Pokud vysloveně levic. intelektuálové typu Ľ. Blahy chtějí národu cokoli sdělovat i mimo své knihy, tedy skrze volební boj, pak zbývá jedině kompromis v rámci existujících polit. stran ve stylu menšího zla. A tímto jediným možným kompromisem na Slovensku je strana SMER doc. R. Fica. Samotný R. Fico přece začínal taktéž jako komunista krátce před převratem. A nepochybně by jím zůstal dodnes, kdyby zrádcovská klika v ÚV KSSS nesrazila celému evropskému socialismu hlavu na popravčím špalku.

   Takže, soudruhu Čelko, není vše tak černobílé, jak by se na první, možná i na druhý pohled zdálo. Sdělím Vám nyní děsivou skutečnost, o které se v povědomí našich národů neví skoro vůbec nic. Cituji vyjádření jednoho z lékařů před podpisem Lisabonské smlouvy bývalým prezidentem ČR Václavem Klausem 3. listopadu 2009. Jak známo, exprezident Klaus podepsat onen novodobý Mnichov nechtěl. Je to doslova příšerné.

   „Máme důvodné podezření, že pan prezident Klaus jedná pod vlivem závažných, možná patologických změn duševního stavu nebo poruchy osobnosti, které nejsou jen přechodného rázu. Dostává se tak pod značný tlak médií a mezinárodní politiky, se svými názory se izoluje, což ještě více prohlubuje zmíněný proces a jeho projevy v jednání. Jako lékaři se obáváme, že může být nebezpečný jak sobě, tak, vzhledem k úřadu který zastává, celé České republice“, píše ČLK MUDr. Hnízdil.

   MUDr. Hnízdil navrhoval zdravotní stav prezidenta odborně zkoumat. K tomu se dále vyjádřil takto: „Za indikované považujeme především znalecké posouzení jeho poznávacích a ovládacích funkcí, včetně struktury svědomí a hodnotové orientace. Máme pochybnosti o tom, zda je za těchto okolností schopen plnit Ústavou ČR daný slib, že svůj úřad bude zastávat podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, v zájmu lidu této země.“

   POSTSKRIPTUM ANEB JE TO JEŠTĚ HORŠÍ, NEŽ JSME SI MYSLELI

   http://severoceskapravda.cz/index.php/historie/2219-nacistické-kořeny-bruselské-eu

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *