Michal Dieneš: Stíhačky zadarmo, ešte nám zaplatia

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Foto: Chandler Cruttenden na Unsplash

Obstarožné americké stíhačky, ak na nich tak trvajú, Slovenská republika a my, jej ľud, by sme mali dostať od vlády USA zadarmo. A s doplatkom navyše. Sú na to minimálne tieto, a nie len ekonomické dôvody.

Po prvé, bol to Slovák, Štefan Banič, ktorý pre Ameriku, kde vtedy hrdlačil, vymyslel a skonštruoval prvý funkčný padák. Na vtedajšiu dobu išlo o dômyselný a spoľahlivý vynález; umožňoval pilotovi ovládať nosnú plochu a tak doplávať vzduchom nad miesto vhodné na pristátie. Dôkazom je americká patentová listina číslo 1 108 484 z 25. augusta 1914. Aj vďaka nemu sa vojenskí piloti USA, už v prvej svetovej vojne, mohli cítiť vo svojich lietajúcich strojoch bezpečnejšie. A nie len oni.

Náš vynálezca dostal od vtedajšej americkej vlády, za tento unikátny vynález, jeden tisíc dolárov! Dopadol síce lepšie ako Indiáni, pôvodní majitelia a obyvatelia Manhatnu. Tým dali za ich územie len cca 14 dolárov, a to ešte v sklíčkach a zrkadielkach. America first!

Pán Banič sa nakoniec z Ameriky vrátil domov, na Slovensko (1920). Cítil sa oklamaný a podvedený, lebo vedel, že ho okradli. Že vyplatená cena nebola primeraná hodnote jeho nadčasového diela. My, Slováci, sme jeho zákonní dediči, a máme právo na doplatenie ceny. Koľko?
Pri určitých zjednodušeniach, dá sa to dopočítať. Podľa jednoduchého, povedzme amerického vzorca: počet amerických vojakov na všetkých základniach vo svete (je ich cez 800, ?), a doma, ktorí sú vybavení padákmi, vynásobíme počtom rokov ich používania, plus, nazvime to, Baničova konštanta. Tu vypočítame tak, že vynásobíme počty zoskokov, kedy americký vojak, aby si zachránil život, použil padák, s číslom vyjadrujúcim cenu ľudského života. Na mysli máme jej ekonomický aspekt, s čím si v USA ľahko poradia. Že výsledné číslo bude v miliardách USD? To si píš!, ako hovoria bratia Česi.

Po druhé, tortúra s návratom nášho (vtedy) čs. menového zlata zo sejfov USA po druhej svetovej vojne. Jednak nám nepriznali všetko, nacistami ulúpené zlato, ale ho aj desaťročia (1982) chasnovali oni. Dokumenty o ukradnutom zlate zo Škodových závodov v Plzni, ktorú obsadili americké jednotky, sa nenašli vôbec. A zlato, samozrejme tiež. A okradli nás aj inak, keď v roku 1950 sme im za širokopásovú valcovňu, pre železiarne v Třinci, dopredu zaplatili 16 020 144 dolárov; vo vtedajších cenách. Vyložili ju v hamburskom prístave, a hneď aj zabavili. Nebolo by to americké, aby ju nepredali aj druhýkrát: v roku 1954 ju v dražbe predali argentínskej firme za provokatívnu cenu 9 mil. USD. Koľko miliárd dolárov nám USA dlhujú len z tejto oblasti? Celý príbeh o nehrdzavejúcej láske našich dnešných, vrúcne milovaných spojencov k nášmu zlatu, pozri v knihe B. Chňoupek, Memoáre in claris (1998). Je tam aj to, koľko sme zaplatili Angličanom za to, že naši vojaci, najmä piloti, mohli zomierať za ich slobodu. Holt, západní spojenci.

Nedá mi z Úvodu z uvedenej knihy neodcitovať slová jedného z najvzdelanejších Slovákov, ministra Chňoupka, adresné všetkým privatizérom, a Američnom zvlášť. Je to príbeh mučeníka svätého Vavrinca, pochovaného pri ceste do Tivoli, tam kde stojí chrám San Lorenzo Fuori le Mura. Keď mu prikázali, aby odovzdal poklady, zhromaždil biednych, priviedol ich k prefektovi i riekol: „Tu sú“.

Po tretie, ide o náhradu škôd, ktoré nám vedome spôsobili pred koncom II. svetovej vojny. Vedome a cielene bombardovali naše mestá, náš majetok, naše fabriky a domy, našich ľudí! Aj keď vedeli, že pre porážku nacistického Nemecka to už nemá nijaký vojenský význam. Ich humanitárne bombardovanie na čs. území vyzeralo takto:
v Česku vybombardovali Škodové závody, výška škôd asi 8 mld. korún, Prahu a ďalšie mestá. Len v Plzni zabili celú triedu detí aj s ich učiteľkou. O pár rokov neskôr, vo Vietnamskej dedinke My Lai, vyvraždili vojaci slobody okolo 500 detí, žien a starcov. Len tak, ako niekedy Indiánov.
Na Slovensku zaútočili na Bratislavu, vadila im rafinéria nafty Apollo (dnešný Slovnaft); tu horeli ľudia za živa, ako vo Vietname z napalmu, pri výbuchoch skladovanej ropy. Ďalej na Nitru, Dubnicu nad Váhom, Dubovú – pričom aj od Londýnskej vlády vedeli, že je plánovaná ako zásobáreň pohonných hmôt pre SNP; ďalej Malacky, Komárno, Ružomberok, Medveďovo, Považskú Bystricu, Sládkovičovo a Nové Zámky. Tie zničili do tla, podobne ako nemecké Drážďany, a len tu zabili cez 4 tisíc civilistov. Celkovo pri tomto predhirošimskom bombardovaní zabili 7 až 8 tisíc bezbranných a nevinných civilistov. To bola americká pomoc SNP. Koľko nám dlhujú?

Pre predstavu, Slovensko počas II. svetovej vojny utrpelo straty približne vo výške 114 mld. korún, vo vtedajších cenách. Amerika dríst!

Po štvrté, opäť sa vrátime k príbehu Štefana Baniča. A spojím ho aj s príbehom nášho starého otca ( kryjú sa približne aj časovo). Pán Banič odpracoval v USA zaokrúhlene 13 rokov (1907 až 1920), náš dedko celkom 16 rokov: bane, vysoké pece a odlúčenie od blízkych. A takýchto osudov bolo na desaťtisíce, alebo státisíce? Pomáhali budovať a industrializovať USA, ale nikomu z nich vláda USA nepriznala a nezaplatila ani cent dôchodku. Načo aj? Aká výška účtu bude za toto vykorisťovanie a zdieranie? Koľko závalov a nešťastí bolo len v samotných baniach, jedno z nich prežil aj náš dedko. Ako hovoril, skladali sa zo svojich skromných zárobkov, aby za mŕtvych kamarátov poslali na Slovensko ich rodinám aspoň niečo. Majitelia baní i americká vláda to mali v paži. Profit first!

Po piate, ukradli ste nám VSŽ, všetok profit tečie do USA. Pri ich budovaní ste do nich nevložili ani halier, prišli ste k hotovému stolu, žiaľ prestretému novembrovými hlupákmi a idiotmi. Len v tomto koloniálnom príbehu na Slovensku živíme desiatky amerických rodín, sponzorujeme najbohatších ľudí v USA. Onedlho to bude 30 rokov nášho národného vyciciavania. Aké číslo vychádza? Tu mi nedá, podľa aktuálnych správ, s potešením poznamenať, že americkí majitelia len za ostatný rok (asi 2019/2020) vyhodili z práce 2500 domácich. A nikto sa nehrnie, ako v roku 89, do generálneho štrajku! To sa bačuje. Proletári všetkých krajín, zaštrngajte si!

Po šieste, náš nákup stíhačiek je absolútny nezmysel. Proti komu nám tieto vyložene útočné stroje budú? Aj s atómovými bombami na palube, ak na to príde. Naokolo sú naši spojenci a neutrálne Rakúsko. Oni na nás zaútočia? Pravda, rizikom je Ukrajina, ale tu cez Bidena, do jej rozpadu, máte pevne v rukách. Načo sú nám? Sú pre našu obranu rovnako dôležité ako sieť proti žralokom v bazéne rodinného domu. A vedia to aj v Rusku.


Vážená pani prezidentka Čaputová, vrchný veliteľ OS,
vážený pán minister obrany , pán Naď,
vážený pán prezident USA, pán Trump,


zohľadnite uvedené fakty, prosím, lebo sú pravdivé, nespochybniteľné. Pán prezident Trump, časť Vášho dlhu voči Slovensku zaplaťte tovarom, teda predmetnými stíhačkami, ak na tom tak trváte. Všetci vedia, že ich nepotrebujeme, ale my si už poradíme.
Možno, že aj naši vyjednávači z Ficovej vlády, kapitán Danko a úspešní exkomunisti generál Gajdoš a pplk. Hoľko, mali rovnaký plán: dať ich potom pred školy, deťom na hranie. A nám dospelým, pre výstrahu a pamiatku na členstvo v preexspirovanej organizácii NATO. Ako sa v rovnakom duchu vyjadril váš francúzsky kolega, pán Macron. My vám, za skoré jednanie, odpustíme úroky z omeškania. Čo len v prípade pána Baniča je cez 106 rokov. Per Bannum.
Na záver ešte jedno varovanie. Pán prezident Trump by mal byť vyrozumený aj o nadčasových kvalitách súčasnej slovenskej vlády. Tvoria ju naozaj neobyčajní ľudia. Nedá sa vylúčiť, že k lietadlám doobjednajú aj lietadlovú loď. Veď takéto stíhačky by sa na nej trnavsky dobre vynímali. Naďov sen, a jemu podobní neobyčajní lokaji, o dvoch percentách z HDP, by bol naplnený na celé jedno storočie. Až do pekla.

A kam ju dáme? Predseda vlády pán Matovič behom jednej slz-tlačovky (čítaj sliz), rozhodne, či to bude Zemplínska šírava, Liptovská Mara alebo Oravská priehrada. Alebo More nasrdených ľudí. Pre ne-obyčajných, a na rozume nezávislých, Nič nie je nemožné! Reálnosť tohto bludu je v tom, že aj platba za ojazdenú lietadlovú loď pre Slovensko by bola v cene našej pohľadávky. Len jej užitočnosť by bola vyššia (!) ako u lietadiel: veľmi názorne by pripomínala celému svetu, že slobodné voľby v kapitalizme sú len hrou pre hlupákov a naivných.

Svetu mier!

1. júla 2020
PhDr. Michal Dieneš, CSc., pplk. v.v.

.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


25 thoughts on “Michal Dieneš: Stíhačky zadarmo, ešte nám zaplatia

 • 2. júla 2020 at 17:03
  Permalink

  Pán Dieneš, pán podplukovník, výborný článok…lenže už je neskoro, treba prísť vo štvrtok 9.júla o piatej pod Hviezdoslava v Bratislave, aspoň kričať „Au!!!“ keď už nič iné nezmôžeme. Vieme my z histórie, kedy začala III.ríša rozimestňovať svoje jednotky v Slovenskom štáte? Prečo to v roku 2020 idú robiť amíci?

  Reply
 • 2. júla 2020 at 17:25
  Permalink

  Vazeny pan Dieneš a vazeni diskutujuci, co sa stihaciek F-16 tyka, mam vlastny nazor… Stihacky F-16 boly predstavene v USA 17 Augusta 1978. MiG-29 v juli 1983. Slovenska republika sa rozhodla nahradit, za strasne peniaze, zastarale stihacky MiG-29 este konstrukcne zastaralejsimi F-16. Este pre zaujimavost.. Australia a Svajciarsko idu nahradzat F-16, lebo su zastarale…

  Reply
 • 2. júla 2020 at 17:34
  Permalink

  Smutne pravdivý príspevok, ktorý ukazuje ako hlboko sme upadli, ak dnešné vládne strany, médiá a ďalší, napriek známej pravde vykrikujú, že US je našim strategickým partnerom a zárukou našej bezpečnosti. US je nesporne strategickým partnerom, ale nie partnerom rozvoja spoločnosti, ale partnerom pre totálny úpadok spoločnosti.

  Reply
 • 2. júla 2020 at 19:57
  Permalink

  Keďže časťou príspevku je aj Banič a ja sa od detstva zaujímam o letectvo, poznámka k tomu jeho „padáku“ (ospravedlňujem sa za úvodzovky, ale inak nemôžem). Išlo o konštrukciu, ktorá možno bola na svoju dobu zaujímavá, ale v žiadnom prípade nemohla byť prijatá armádou a daná do sériovej výroby. Išlo skôr o akýsi rozťahovací dáždnik s pevnou kostrou – tu je to priamo z patentu:
  http://www.freepatentsonline.com/1108484.pdf
  S neskoršími a dnešnými skutočnými padákmi to nemá vôbec nič spoločné.
  Inak výborný článok.

  Reply
 • 2. júla 2020 at 20:06
  Permalink

  Námet na zamyslenie pre diskutérov!
  Poľsko dostane od USA 32 ks tých najmodernejších eroplánov F-35 za cenu 4,6mld doláčov.
  Slovensko dostane od USA v tom istom časovom období 14 ks technicky aj morálne zastaralých triskáčov F-16,za 1,6 mld doláčov(po zohľadnení nákladov na údržbu až 2,91 mld dolárov) .Poďme si podiskutovať o tom,ako budú triskáče F-16 schopné ochrániť územie SR pred napadnutím Slovenska Ruskom (Poľskom,Maďarskom,Nemeckom alebo…….čo ja viem…..štátom Burkina Fasso)!

  Reply
 • 2. júla 2020 at 20:41
  Permalink

  Pan dubník, Vas podnet je interesantny. F-16 ochrania Slovensko, v kazdom pripade a spolahlivo, pred vsetkymi leteckymi utokmi zo statov: Burkina Fasso, Bangladesh, Togo, Tuvalu, Tonga, Kiribati, Andorra, San Marino, Monaco… Takze, investicia je plne opodstatnena… ;))

  Reply
 • 3. júla 2020 at 11:45
  Permalink

  Páči sa mi tento článok. A dúfam, že už ste všetci pochopili o čom to bolo, je aj bude. My, Slovensko , sme len malá hračka v rukách mocných. Raz sú to Maďari, potom Nemci, po nich Sovieti , ale tí od nás najmenej nakradli a teraz je to NATO. A to NATO nie je na obranu nás obyčajných ľudí, nie Zmatkovičovcov, ale ochranu „nenormálnych investícii “ nadnárodných korporácií a ich nedozierne zisky z bohužiaľ hlúpej Slovenskej bedače. No a keďže USA nemajú okrem zbraní a “ kvalitných zabijáckych filmov , ktoré ruinujú slovenskú mlaď / viď Vrútky/ nič na predaj,. Tak si za tu ochranu musíme zaplatiť. A ešte aj ich riťolezcov politikov a prestitútov. Kedy už začneme proti tomu niečo robiť?

  Reply
  • 3. júla 2020 at 18:45
   Permalink

   Kedy? A najma kto! Kedze v mode su hlavne navody ako na to. Aktivna ucast je tu ak nie popierana , tak prinajmensom odopierana. Ale mozno sekera vystreli ako aurora a valasi sa osvietia.

   Reply
 • 3. júla 2020 at 15:08
  Permalink

  Co proti tomu urobit? Niet nic jednoduchsie! Staci pri nasledujucich volbach volit stranu PD-priama demokracia. Argument: Moze to byt uz len lepsie, ako tieto 4 roky s Matovicom. A za pokus to stoji. A ak to vyjde, tak je Svajciarsko na dosah ruky. A ked by to nemalo vyjst, tak aj tie 4 roky prejdu… Teda, len skusit…

  Reply
 • 3. júla 2020 at 18:40
  Permalink

  Ved priama demokracia zvolila Matoviča – tie desaťtisíce obyčajných prostých voličov, čo mu uverili tam od námestia esenpé, že On bude lepší ako zlodej Kiska, ako mafián Fico, ako fašista Kotleba i ako kapián Danko…zabudli ste? A ten jeho fascinujúci krik na prázdny parlament, že poslanci „osrali“ národ a každé bábo i babička majú iba pár centov pridané a poslamńci tisícpäťsto a že ON to zmení…a tak v PRIAMEJ VOLBE hlupáci volili Matoviča, lebo si neprečítali volebné programy a stačilo, že vyslyší ich hlasy…priama voľba bez vzdelávania vedie k matovičovizmu tak ako predtým v Nemecku 33 k nacizmu…

  Reply
 • 3. júla 2020 at 20:10
  Permalink

  Co sa tyka skusit… Slova jedneho humorneho filozofa:
  „Skusit by sme boli chceli, len odvazit sa, sme si netrufli…“

  Reply
 • 3. júla 2020 at 20:31
  Permalink

  Pan KantorPZV, ved som jasne napisal, ze treba priamou volbou volit PD-priamu demokraciu a nie inych. No a potom sa uvidi… Bud to vyjde, alebo nie. Pravdepodobnost: 1:1 Pokal sa nevykona ani len jeden pokus, tak je zbytocne teoretizovat…. Tadial cesta nevedie!

  Reply
 • 3. júla 2020 at 21:07
  Permalink

  Pan KantorPZV, este jedna vec ma zarazila. Ako ste na to prisli, ze priama demokracia viedla 1933 k nastupu NSDAP-nacizmu? Ako ja viem, tak vo volbe do Risskeho snemu 1932 dosiahla NSDAP (Hitler) 196 mandatov z 585 moznych. Komunisti 100, Socialisti 121. Teda, lavicove strany boly silnejsie! A nepomohlo.

  Reply
  • 4. júla 2020 at 9:16
   Permalink

   Josh, chcete odo mňa odpoveď aby ma súdne stíhali? Už fírer Matovič vám to jasne povedal: o jeho obdivu k mnohomilionovej početnosti nemeckých voličov k fúzaému…vtedajšou priamou demokraciou ho volili obyčajní ľudia oklamaní jeho vreskom…jako matovičovcov

   Reply
 • 4. júla 2020 at 12:15
  Permalink

  Zavedenie priamej demokracie by bolo nepochybne krokom vpred no ja si nemyslím,že by takáto demokracia vyriešila náš problém vazalstva,hrozbu straty národnej identity a v konečnom dôsledku aj obavy zo zániku SR.Odmietanie priamej demokracie poukazovaním na možné zrodenie sa novodobého Hitlera je vlastné ľuďom,ktorým vyhovuje súčasný stav našej spoločnosti,ktorú rozožiera tzv.zastupiteľská demokracia tým,že spôsobuje takú názorovú roztrieštenosť v spoločnosti,že tento národ už nie je schopný dohodnúť sa vôbec na ničom.Práve vďaka tomu si politici ako Korčok uzurpujú práva,ktoré patria vláde resp.parlamentu.Naposledy to Korčok dokázal tým,že v mene Slovenskej republiky,jej občanov,bez rozhodnutia NR SR a vlády SR,uznal za prezidenta Venezuely SŠ dosadenú bábku Guaidóa.Nasledovať bude uznanie Kosova!
  Je len otázkou času,kedy v Európe prepukne horúca vojna.Možné ohniská nie je ťažké identifikovať a politológovia hovoria o turecko-gréckom konflikte o srbsko-kosovskom konflikte a čoraz častejšie aj o možnosti prepuknutia občianskej vojny v západnej Európe medzi imigrantmi a pôvodným obyvateľstvom.
  No a ja si myslím,že v takto vyhrotenej situácii nemá demokracia v akejkoľvek forme absolutne žiadne opodstatnenie a že nastolenie „osvieteného“diktátora s minimálne 80% podporou ľudu je nevyhnutnosťou aj pre Slovensko ak si chce zachovať svojbytnosť a právo na existenciu.
  Strašenie Hitlerom nie je v danej situácii namieste!

  Reply
 • 4. júla 2020 at 13:48
  Permalink

  Naspäť, bohužiaľ, mlátenie prázdnej slamy. Voľby v terajšej forme nič nevyriešia pre väčšinu spoločnosti. Poriešia tak akurát poslancov, ich kamarátov a rodinných príslušníkov a samozrejme tých, ktorí im dali peniaze na kampaň. Čo môžeme robiť my obyčajní ľudia práce? Napríklad si navzájom pomáhať. Či už manuáne alebo radou , usmernením. Napr. aj tým, že vypratate svoje šatníky a zbavíte sa už pre vás neoblieknuteľných vecí, ktoré sú ešte použiteľné pre tých, ktorí nemajú čo na seba. Napríklad aj tým, že upozorníte ľudí na nekalé praktiky konkrétnych bánk, poisťovní, či iných bankových inštitúcií. Napr. aj tým, že upozorníte na nekvalitný a často predražený tovar v obchodoch. No môžu to byť aj iné aktivity. Napr. upozornenie na nepoctivých zamestnávateľov, na porušovanie zákonníka práce zo strany zamestnávateľa. Je nekonečný rad možnosti, ktorým sa môžme venovať a pomáhať tým svojim spoluobčanom, tým , ktorí to potrebujú. Riešme to, čo riešiť vieme a chceme a nie to, na čo nemáme peniaze ani predpoklady. Tým budeme viac užitoční. Aj projekt DAVDVA má pre nás zmysel. Vymieňame si názory , väčšinou ľavicové, a vyjadrujeme svoj postoj k témam, ktoré nás trápia, ale aj ktoré sú nepodstatné. Viem, že viacerí z vás aj niečo robia, činia. Tak napr. PZV má už viac rokov relácie v Slobodnom vysielači. Bohužiaľ tento nemá taký dosah aký si zaslúži. Bohužiaľ tento systém tak vyšťavuje ľudí práce, že nemajú často dosť síl i času aby sa takýmto užitočným veciam mohli venovať.
  Už som sa raz pýtal. Viete čo sú cepy a na čo slúžia? Naši prarodičia ich po pokosení obilia používali na mlátenie a uvoľnenie zrna z klasov. Najlepšie by bolo aby sme tie klasy tu mlátili plné a nie prázdnu slamu. Tak by bol väčší úžitok pre nás všetkých.

  Reply
  • 4. júla 2020 at 14:50
   Permalink

   To sú slová hodné ctihodného bielovlasého „kmeťa“,ktorý disponuje bohatými životnými skúsenosťami…. :-)!Napriek tomu si dovolím poznamenať vážený Laco,že si vo svojom príspevku hrubo protirečíte,keď diskusiu o forme demokracie označujete za mlátenie prázdnej slamy a na druhej strane diskutujúcich nabádate,aby písali o cit.
   „…..upozornenie na nepoctivých zamestnávateľov, na porušovanie zákonníka práce zo strany zamestnávateľa. Je nekonečný rad možnosti, ktorým sa môžme venovať a pomáhať tým svojim spoluobčanom, tým , ktorí to potrebujú.“kon.cit. atď,atď…témy,ktoré za mlátenie prázdnej slamy považujem zase ja!
   Na dodržiavanie zákonov máme orgány činné v trestnom konaní,na dodržiavanie Zákonníka práce máme Inšpektoráty práce,na poctivosť predaja a ochranu spotrebiteľa dohliadajú inšpektoráty SOI a na dodržiavanie kvality potravinárskych výrobkov zase inšpektori ŠVPS SR.Ak sa teda majú diskutéri držať týchto tém,tak toto možno nazvať „mlátením prázdnej slamy“!

   Reply
   • 4. júla 2020 at 17:59
    Permalink

    Pán Dubník. Ja mám zase pocit, že žijete v uzavretom svete. Ak inšpektoráty práce riešia nekalé praktiky zamestnávateľov tak asi ste tam robili alebo robíte. Asi nemáte šajnu ako je Slovenský zamestnanec vykorisťovaný a zneužívaný svojim zamestnávateľom. Inšpektoráty SOI ak by niečo robili tak by sa Fico asi pred 3 rokmi nesťažoval, že nám tu zo západu dovážajú treťotriedne potraviny. Toť v stredu som si v Tescu kúpil malé paradajky z Marcelovej. Chcel som nimi potešiť
    svoju malú vnučku, ktorá ich má rada. Až 4 z 30 tich boli ako tak dobré na zjedenie. Ostatné boli pohnité a napadnuté pliesňou. Keď som na druhý deň naspäť vyberal z tejto ponuky našiel som až 3 kelímky, ktoré boli podobné. Šiel som sa sťažovať. Pani vedúca mi sľúbila, že dá uvedený tovar popreberať.
    Státisíce Slovákov robí za hranicami svojej domoviny. Chodia aj do obchodov v tom zahraničí a porovnávajú. Kvalita šampónov, pracích práškov, čokolády i ostatných produktov od tej istej značky je v cudzine oveľa vyššia a za rovnakú alebo aj nižšiu cenu ako u nás. Aj za to Fica odstavili keď na to poukázal . A Slovač bola ticho. Žiadne demonštrácie . Orgány činné v trestnom konaní. Máte s nimi skúsenosti? Koho zavrú za hociakú blbosť ? Ale pán podnikateľ si žije ako v bavlnke. Dokonca sme si ich povolili do najvyšších ústavných funkcií. Keď vidím Bíreša v televízií otvára sa mi vo vrecku nožík. Kvalita potravín v obchodných reťazcoch išla rapídne dole. V Bratislave si môžu zabehnúť do Rakúska. Tam tento problém asi nieje. My východniari si musíme potraviny dochovať a dopestovať doma ak chceme zdravo žiť.
    Takže navrhnite čo je pre Vás diskutabilné. Ak Marx , Engels a Lenin chodte na stránky KSS. Keď ešte nejaké sú.

    Reply
    • 4. júla 2020 at 19:09
     Permalink

     re :Laco!
     Pre vašu informáciu,ja som sa narodil a žijem na východe!Veľkú časť svojho profesného života som ako veterinár prežil v dedinskom prostredí,najmä na severovýchodnom Slovensku.Ale smelo mi popisujte úskalia dedinského života na Východe!Rád sa poučím!
     Mimochodom,to vy ste si vyhradil právo posudzovať čo je a čo nie je mlátením prázdnej slamy!

     Reply
 • 4. júla 2020 at 19:33
  Permalink

  Milujem Vás pán Dubník. . Vysielač pod týmto menom zabezpečoval televízne vysielanie pre Východné Slovensko. Ak by ho nebolo asi by som vyrastal ináč. Bez rozprávok a poučných filmov. Pamätám si aj na veterinára, ktorý bol spolužiačkin otec a chodil k nám oplodňovať kravu. Dodnes je v našom okrese riaditeľom okresného úradu bývalý veterinár. Je to užitočná profesia. A o tej slame títo ľudia tiež niečo vedia. Ináč ja diktátorov neobdivujem. Hoci sa dostali k moci „demokratickou “ cestou. A za to, že máte iný názor Vás určite neukameňujem. Každý máme iné skúsenosti s touto i predchádzajúcou demokraciou.

  Reply
  • 4. júla 2020 at 19:54
   Permalink

   Radšej to s tým milovaním nepreháňajte a prejavovanie svojich citov si nechajte radšej do gaypride.
   Zjavne toho o práci veterinára veľa neviete a tak iba pre informáciu,kravy nechodili oplodňovať veterinári,ale inseminační technici!Nemláťte prosím vás zase prázdnu slamu!

   Reply
 • 5. júla 2020 at 10:07
  Permalink

  Joj, chlapci, ako pekne ste to rozpalili a ja som to prespal… No hrozne… ;-))

  Reply
 • 5. júla 2020 at 10:32
  Permalink

  Vyssie som pisal o skuseni… PD-priama demokracia. Teda skusit! A ked sa uz ani odvazit, chciet skusit, si netrufneme…. Co potom…???

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *