Michelko vo Veciach verejných o cenzúre kázní „nepohodlného farára“ Kuffu a Krajniakovi

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Minister Milan Krajniak znova dokazuje, že SME RODINA vníma voličov ako ich boss Boris Kollár ženy. Po použití ich zahodia. Kde sú sľuby, že zachovajú sociálne štandardy predchádzajúcich vlád? Za niektoré z nich osobne hlasovali, konkrétne za trináste dôchodky a za dôchodkový strop.

Z trinástych dôchodkov ostalo úbohé torzo, najnižšia mzda sa znižuje, dočkali sme sa nulovej valorizácie najnižších dôchodkov a nahradenie odborárov, ktorých legitimitu nie je možné poprieť, niekým servilným s takmer nulovou legitimitou. Sociálna politika tejto vlády sa pomaly dostáva na úroveň, aká bola za Ľudovíta Kaníka. Svoje absurdné rozhodnutia minister zdôvodnil ťažkými komunikačnými faulami. Šialená lož je, že vraj nevedeli, že v Sociálnej poisťovni na to nebudú prostriedky. To je absolútne slabý argument. Jana Cigánikova otvorila debatu o potratovej tabletke. Premiér tvrdí, že je vraj dobre, že ju jej matka nepoužila, lebo kto by potom podával také hlúpe návrhy. Takto nám súdruhovia z koalície kapitalizmus nevybudujú. Licenčná rada sankcionovala katolícku Televíziu LUX za kázeň kňaza Mariána Kuffu, pretože vraj nemal nevyváženú kázeň. Ďalší pokus o otváranie Owertonovho okna? Kde to skončí? Zdravý rozum dostal stopku. Každá kázeň ma byť cenzurovaná? Každú kázeň majú odobriť radikálne feministky alebo niekto ako Michal Havran? Táto sankcia je absolútne mimo, ale testujú si, kam až môžu zájsť. Je to jasný symptóm prísnej limitácie verejnej diskusie. Tam, kde absentuje zdravý rozum, musí ho nahradiť právna norma. Poslanci Tomáš Taraba a Ján Podmanický ju predložia, aby takého choré veci nemohli nastať. Podporia to aj Anna Záborská a Richard Vašečka? Alebo dajú prednosť koaličnej servilite oproti zdravému rozumu? Nakoniec reakcia na výhrady voči mojim tvrdeniam zo strany Milana Mazureka. Verejná výzva na otvorenú debatu na neutrálnej pôde. Verím, že bude druhou stranou prijatá.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *