Nová satricko – humoristická kniha Tak si tu žijeme

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

V týchto dňoch uzrela svetlo sveta ďalšia, v poradí už piata publikácia slovenského humoristu Milana Kupeckého. Jej uvádzanie do života (krst) sa uskutoční tento týždeň v piatok o 15,00 hod. v Palárikove, v Kongresovom centre Poľno SME.

K čitateľovi sa takto dostane do rúk kniha, v ktorej autor publikuje svoje drobné humoristicko-satirické výpovede, reflexie, postrehy zo života, čiže aforizmy. Kniha má názov Tak si tu žijeme.

Krátka recenzia

Nie je ľahké vymyslieť dobrý aforizmus. Počet slov treba obmedziť na minimum a obsah čo najviac zhutniť. Mohlo by sa zdať, že zrýchlená súčasnosť aforizmu praje, ale nie je to celkom tak – pohľad do satirického zrkadla sa mnohým zjavne nepáči…

Stojí za povšimnutie, že Milan Kupecký sa nevyhýba sociálno-spoločenským ani vyslovene politickým témam, naopak, sú v jeho aforistickej tvorbe pomerne časté (popri témach športových, ekologických či takzvane komunálnych). A veru je o čom písať!Práve v časoch nie najlepších sa žiada humor a nadhľad.

Skúsený aforista si to uvedomuje a preto hovorí: „Kto sa smeje naposledy, smeje sa spravidla sám nad sebou.“ Alebo: „Doteraz som žil z ideálov. Žiaľ, už to ďalej nejde!“Knižka Tak si tu žijeme obsahuje viac než tri stovky aforizmov. Je bohato ilustrovaná obrázkami popredných slovenských karikaturistov (je ich tu zastúpených presne štrnásť). Listujúc v nej sa môžeme zasmiať i zamyslieť nad tým, ako a v akom svete žijeme.

MIlan Kupecký: Tak si tu žijeme

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Nová satricko – humoristická kniha Tak si tu žijeme

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *