ORA ET LABORA, krátka poviedka Domina Petrušku

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Tak ako pôvodný DAV, tak aj náš sa zameriava okrem politiky a filozofie, aj na kultúru a umenie. Pôvodnú tvorbu pre náš píše aj ľudo-výchovný pracovník a spisovateľ, Dominik Petruška. Začítajte sa do lyrizovanej prózy, milovníka literatúry Gabriela Garcíu Márqueza, Gejzu Vámoša a Michela Houellebecqa.

Ležať, sadnúť, vstať a načúvať práci spevavcov-malých-okrídlených-šedých.

Trilkujú, dráždia svojím raňajším optimizmom- budia-ležiacich-spiacich-šedých.

Lietajú, skackajú, rušia posvätné ticho dodaždeného rána-ďobú do kôry šedej.

Je sedem. Je??? Ježiš-Mária-Jozef!!!! Modlitba pokračuje po nasadení-prebudení kôry mozgovej, kôry ranno- šedej.

Mozog spieva v strelnej modlitbe nad skorým precitnutím – dávno neskorým a diktutuje a bubnuje a búši ako v buši šedozelenej. Tri slová zliate v dve. Neskôr v jeden  zurčiaci silno šedý významný, zdaním zvonku trochu fádnym a trošku nostalgickým slovom 

LA-BO-RA ORA už bolo. Modlitba zotiera šedý nános sna a necháva zelenú pred oknom rozčvirikovaného dňa len si spievajte a modlite sa aby som nezačal ja. Preto idem radšej laborať. Nech to všetko para tlačí. Dosť bolo spevu ide sa tlačiť na počítači – na čistý nepopísaný hárok noci. Otváram oči. Idem si ich vyočiť nad toľkou prácou , čo ma dnes čaká pripravená  vtlačiť sa do mojej neprestrelnej kôry šedozelenej obrastenej machom večného zabudnutia. 

Slabiky – slová – vety. Modlím sa a prosím:

Neuleťte mi z hniezda pamäti.“

Potrebujem vás k práci, lebo ja nerád fyzicky.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “ORA ET LABORA, krátka poviedka Domina Petrušku

  • 23. marca 2020 at 22:06
    Permalink

    Pán Petruška – a „lege“ ste kde nechali?

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *