Osem zásadných citátov, ktoré zazneli vo filme Zuzany Piussi Ukradnutý štát a ukazujú, čo je za oponou

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Občas nie je na škodu, pozrieť si film, ktorý má dosiahnuť A, no v skutočnosti poodhalí možnosť B. Obzvlášť je to zaujímavé vzhľadom na fakt, že Piussi po filme začali novinári pranierovať a doslova zmizla z verejného priestoru, nakoľko zrejme nesplnila zadanie, ktoré tento film mal presne splniť. Je to neuveriteľné, že celý dokument pôsobí v roku 2024, po atentáte, ako usvedčujúci materiál, ktorý vlastne potvrdzuje plánovaný Majdan, praktiky novinárov, trollov (za trolling sa platí) či tzv. bezpečnostných expertov, v skutočnosti agentov, ktorí čírou náhodou (podobne ako istá časť novinárov) disponujú informáciami, o ktorých verejnosť netuší.

1. Na Slovensku je veľa diskreditačných informácii. Pretlak informácii s výbušným potenciálom. Nikdy neboli zverejnené… ak máš osobu, ktorá ohrozuje bezpečnostné záujmy štátu, tak je legitímne nájsť na neho kompromitačný materiál… (Radovan B.)

2. …časť ľudí chce veriť tomu, že všetko to niekto zo zozadu riadi… nikto nie je tak naivný, že si tu šiesti zavoláme, že poďte na námestia a príde 70 tisíc ľudí… (Juraj Š.)

3. Keď chceš niekoho diskreditovať… potrebuješ ho odfotiť opitého v krčme alebo s nejakým politikom
…vypovedá, že na to sledovanie prispel aj Bodor, pri tých svojich výpovediach kryje Pentu. O tom Bodorovi hovorí všetko, ale pri tom Haščákovi zrazu veľmi uhýba, hoci tam sú SMS, hoci pre nich robil trolling na internete, tak povie, že mu za to neplatili… a všetci dobre vieme, že sa to nerobí zadarmo a z niečoho musel žiť… (Monika T.)

4. …niekto vie využiť nejakú informáciu, všetko sa dá predať (Peter H.)

5. …sú informácie, ktoré chcete aby vyšli von, sú informácie, ktoré chcete aby vyšli von inak, a sú informácie, ktoré chcete aby nevyšli von (tajný)

6. My chceme slušnú krajinu a slušnú vládu… snažia sa z nás spraviť hlas Majdanu… (Richard S.)

7. Pod tlakom verejnosti sa začala rúcať vláda, objavili sa tiež teórie, že ide o plánovaný prevrat s cieľom odstrániť vládu… (režisérka)

8. Dvadsiaty september 2017, New York, Fifth Avenue… pýtam sa prečo hlava štátu SR išla na súkromnú pôdu k človeku, ktorý má veľmi pochybné meno… (Robert F.)

Oficiálny text k filmu: Vražda novinára a jeho priateľky odhalila prepojenia štátu, rôznych mafií a záujmových skupín natoľko, že ľudia išli do ulíc. Autorský dokument významnej angažovanej dokumentaristky Zuzany Piussi Ukradnutý štát sa zaoberá rôznymi verziami tejto skutočnosti a hlavne mechanizmami, ktoré ju tvoria. Ako vznikajú kauzy a ako dochádza k úniku informácií? Koľko je na Slovensku tajných služieb? Kedy sa reálne kauzy stávajú konšpiračnými teóriami? A majú konšpiračné teórie autorov?

Ondrej Gorod II.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *