Pavol Janík: Som živým dôkazom, že zázraky sa dejú

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Nevdojak som si spomenul na článok z mája 1992, ktorý o mne pod pseudonymom OTO RADAR publikoval denník blízky Kresťanskodemokratickému hnutiu (KDH) a ktorý zo mňa – zrejme neúmyselne – robí doslova zázračné dieťa, presnejšie prisudzuje mi nadprirodzené schopnosti vstúpiť do verejného života už pred narodením. Veď posúďte sami.

Narodil som sa v roku 1956, ale podľa článku, ktorý mi zasvätil zbožný autor: “v päťdesiatych rokoch písal proti nacionalizmu, cirkvi, západným mocnostiam, a tým sa podieľal na kampaniach žiadajúcich smrť pre nevinne odsúdených.”

Ďalej: “proti účastníkom sviečkovej manifestácie, milionárovi Havlovi, miliardárovi J. Čarnogurskému a spoločníkom, Charte 77 a chartistom vôbec.”

Ešte ďalej: “chváli súdruha Stalina za deportácie našich občanov do ZSSR a povraždenie 11 000 poľských dôstojníkov v Katyni.”

A napokon ako: “člen ilegálneho vedenia KSČ ustanoveného po 17. novembri 1989 priamo i nepriamo riadi kampane proti lustráciám, ekonomickej reforme, reštitúciám a cirkvi.”

Iste chápete, že odvtedy ma už nič nemôže v živote prekvapiť a že čakám iba na to, kedy konečne príslušné autority docenia moje transcendentálne vlastnosti a vyhlásia ma za svätého.

Mgr. art. Pavol Janík, PhD.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *