Politologický videokomentár Romana Michelka aj o téme Pellegrini vs. Fico

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Programové vyhlásenie vlády konečne takmer po desiatich dňoch schválené. Hlasovalo zaň len deväťdesiatdva koaličných poslancov. Poslankyňa ZA ĽUDÍ Alexandra Pivková dala prednosť mestskému zastupiteľstvu pred programovým vyhlásením vlády.  Leonid Iljič Matovič znova dokázal, aké obskúrne figúrky má v klube. Jaroslav Naď  prerazil všetky dná servility. Tento horlivý súdruh, bývalý člen Smeru, prvá podržtaška Martina Glváča dnes zo solidarity plače vtedy, keď plače aj jeho šéf Igor Matovič. Matovič, esenciálny alibista – o všetkých veciach rozhodujú experti. Načo sú teda politici? Jasne dokázal, že má panický strach z rozhodnutí . Matovičova hrôza z potrebných, ale ťažkých rozhodnutí nakoniec viedla k verejnému protestu pendlerov a opatrovateliek, ktorí vyrazili na spanilú jazdu od hraníc až k jeho domu. Karma ho tak dobieha. Pred pár rokmi organizoval protesty pred komplexom Bonaparte, teraz mu jeho fatálne zlyhania bude verejnosť pripomínať pred jeho domom.  Smer pred križovatkou. Dosiahne sa dohoda medzi Petrom Pellegrinim a Robertom Ficom? Robert Fico nechce odísť, nepochopil, že jeho éra končí.  Ak nenastane dohoda, pre Smer to bude ťažké pustenie žilou. Peter Pellergini už nemôže cúvnuť. Ak by to urobil, v politike definitívne končí. Scenár  prvý:  Peter Pellegrini voľby vyhrá a dohodne sa s Robertom Ficom. Scenár druhý: Peter Pellegrini bude kandidovať, prehrá, odíde a založí si novú stranu. Scenár tretí:  vyhrá Peter Pellegrini a Robert Fico odíde. Tento scenár je pre vývoj na Slovensku najhorší.   Igor Matovič začína už liezť na nervy každému. Opozičné strany dávajú jasne najavo Smeru, že ak zmení vedenie, všetko je otvorené a výmena Igora Matoviča za príčetného politika zo Smeru je nielen možná, ale aj vítaná.  Ako to dopadne, uvidíme, ale Smer stojí pred rubikonom.  Ako sa to vyvŕbi, uvidíme. 

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Politologický videokomentár Romana Michelka aj o téme Pellegrini vs. Fico

  • 3. mája 2020 at 21:29
    Permalink

    Fico konci, lebo to Vy hovorite ? To je obskurne vyjadrenie od Vas.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *