Blíži sa VI. Medzinárodné zhromaždenie zamestnaneckých samospráv

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Buenos Aires (Pigue, Argentína, 30. augusta – 2. septembra 2017) VI. Medzinárodné zhromaždenie „ekonomiky zamestnaneckých samospráv“ (The Workers’ Economy) sa uskutoční v Argentíne od 30. augusta do 2. septembra 2017. Otvárací ceremoniál sa bude konať v zamestnanecko-samosprávne (worker-recuperated) riadenom Hoteli Bauen, v hlavnom meste Buenos Aires a zvyšok zhromaždenia bude pokračovať v zariadeniach Textilného družstva Pigue, zamestnancami zreorganizovanej fabrike vo vnútri provincie Buenos Aires. Pozývame k účasti všetkých pracovníkov zo samostatne spravovaných podnikov, družstiev a organizácií spoločenských a ľudových ekonomík, rovnako ako zástupcov odborov a akademikov, ktorí majú záujem sa zúčastniť a rozvíjať projekt novej zamestnaneckej ekonomiky.

Toto nové medzinárodné stretnutie sa bude konať v čase, kedy sa zamestnanecká ekonomika založená na spoločnom riadení svojích podnikov javí ako stále viac a viac výraznejšia alternatíva k divokému kapitalizmu. Argentína, kde sa bude konať šiesty ročník stretnutia „Robotníckeho hospodárstva“, krajina s najväčšou skúsenosťou na svete so samosprávami a robotníckymi obnovami obchodov a tovární, stojí v súčasnosti pred novou neoliberálnou ofenzívou. V tejto kritickej situácii Vás pozývame na účasť na tomto novom vydaní medzinárodného stretnutia „zamestnaneckej ekonomiky“, ktoré má v úmysle zhromaždiť a rozšíriť množstvo početných debát, diskusií a zdieľaných skúseností z troch najväčších nedávnych regionálnych a skôr uskutočnených medzinárodných stretnutí, zároveň s cieľom posilniť organizáciu našej rastúcej svetovej siete.

Okrem zasadnutí, ktoré sa začnú 30. augusta, organizačný výbor VI. medzinárodného zhromaždenia plánuje aktivity a návštevy sociálnych organizácií a zamestnancami obnovených spoločností v Buenos Aires týždeň pred zhromaždením. Organizačný výbor bude tiež zabezpečovať dopravnú logistiku pre všetkých účastníkov v meste Buenos Aires a v meste Pigue, v ktorom sa bude konať väčšina zhromaždenia a ktorý bol už miestom prvého juhoamerického regionálneho stretnutia „ekonomiky zamestnaneckých samospráv „v októbri 2014.

Čoskoro zverejníme plný rozvrh tém a diskusných príspevkov VI. medzinárodného stretnutia, lehoty na prezentácie, panelové diskusie a ďalšie organizačné detaily.

Pre viac informácií, kliknite na nasledujúci odkaz: www.recuperadasdoc.com.ar alebo kontaktujte: centrodoc@gmail.com a sextoencuentrointernacional@gmail.com

http://www.workerscontrol.net/geographical/preliminary-call-participation-vi-international-gathering-%E2%80%9C-workers%E2%80%99-economy%E2%80%9D

 

Foto: William Murphy, CC

 

Na našich stránkach poskytujeme priestor skutočne pestrej palete názorových línií, predstavujúcich alternatívu voči súčasnému zriadeniu. Preto čitateľov upozorňujeme, že nakoľko i samotní členovia redakčného kolektívu DAV DVA, spolupracovníci či korešpondenti vzišli z rôznych prúdov, v partikulárnych otázkach sa ich výklady a postoje môžu líšiť či si dokonca miestami protirečiť. Iba názorová pluralita totiž umožňuje skutočne plodnú a hodnotnú diskusiu s potenciálom vygenerovať tie najlepšie myšlienky, schopné načrtnúť pôdorys pre nové spoločensko-ekonomické zriadenie, zohľadňujúce potreby 21. storočia.

 

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *