Prezident Slovenskej republiky Peter Pellegrini podpísal zákon o STVR

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

PODPÍSAL SOM ZÁKON O STVR

Po oboznámení sa so schváleným textom zákona o Slovenskej televízii a rozhlase som dospel k presvedčeniu, že nezakladá dôvodné podozrenia z nesúladu s Ústavou Slovenskej republiky a nie je ani zásahom do slobody slova. Preto som sa rozhodol tento zákon podpísať tak, aby mohol v schválenom termíne vstúpiť do platnosti.

V texte schváleného zákona som nevzhliadol ani rozpor ani so súčasnými medzinárodnými normami, ktorými je Slovenská republika viazaná. Zároveň však upozorňujem vládnu koalíciu, že od augusta budúceho roka sa začne uplatňovať nariadenie Európskeho parlamentu a Rady Európskej únie, ktorým sa stanovuje spoločný rámec pre mediálne služby na vnútornom trhu a mení sa smernica, zvaná Európsky akt o slobode médií. Je preto úlohou vlády a parlamentu, aby náležite posúdili súlad prijatého zákona s týmito v budúcnosti platnými európskymi smernicami a v prípade akýchkoľvek pochybností ich za nastávajúcich 13 mesiacov uviedli do súladu.

V prípade, že sa tento zákon stane predmetom záujmu európskych orgánov, pevne verím, že voči Slovensku uplatnia rovnaký meter ako voči iným krajinám, v ktorých prišlo k zmenám vo verejnoprávnych médiách za podstatne búrlivejších okolností.

Vládna koalícia čelila pri schvaľovaní zákona kritike, že zmiernila kvalifikačné podmienky na zvolenie členov Rady STVR. Žiadnej inštitúcii však nepomôže ani ten najlepší zákon, ak zodpovednosť za ňu bude zverená nesprávnym ľuďom. Preto pevne verím, že napriek zmiernení podmienok na členstvo v Rade STVR, zveria príslušné ministerstvá a parlament tieto posty takým osobnostiam, za ktorých sa občania nebudú musieť hanbiť. Ak sa vládna koalícia dovoláva väčšej odbornosti pri riadení verejnoprávneho média, nech k nej sama prispeje zvolením skutočných odborníkov, za ktorých hovorí ich celoživotná práca v mediálnej či ekonomickej oblasti, a nie výstrelky na sociálnych sieťach či spochybňovanie základných vedeckých faktov. Dobrá voľba členov Rady STVR je dobrým predpokladom k zvoleniu kvalitného generálneho riaditeľa a následnému naplneniu tých cieľov, ktoré si samotná vládna koalícia v schválenom zákone stanovila.

zdroj FB/Pellegrini

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Prezident Slovenskej republiky Peter Pellegrini podpísal zákon o STVR

 • 4. júla 2024 at 21:47
  Permalink

  Ponúkame všetky typy finančných služieb s dostupnou úrokovou sadzbou už od 2%. Naše ponuky sa pohybujú od minimálnej sumy 10 000,00 eur až po maximálnu sumu 10 000 000,00 eur. Záujemcovia by nám mali láskavo poslať e-mail s nasledujúcimi podrobnosťami o dlžníkoch uvedenými nižšie, aby sa mohli prihlásiť.
  E-mail: agenthinson@gmail.com

  Podrobnosti na uplatnenie:-

  Mená dlžníkov:
  Suma potrebná ako pôžička:
  Trvanie úveru:
  Účel fondov:
  Telefón #:
  Adresa:
  Krajina:

  Poznámka: Všetky e-maily sa preposielajú na náš e-mail (agenthinson@gmail.com), kde získate ďalšie informácie

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *