Prokuratúra zrušila obvinenia v prípade privatizácie elektrární, komentuje to Michal Albert, vyspovedal aj ex-ministra obrany

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Prokuratúra zrušila obvinenia v prípade privatizácie elektrární. Takáto správa je úplne v pohode, žiadne mediálne útoky nebudú, atď, veď to predsa robili Dzurindovci a Miklošovci a ich médiá ľúúúbia. Vidíte tú selektivitu. Toto len tak prejde prokuratúre, nič sa nebude diať. Žiadne výzvy ísť do ulíc! Strašná fašistická selektivita slušných. Pritom ide o podnik, ktorý vybudovali iné generácie a ktorý mohol slúžiť nám a namiesto toho produkuje teraz zisky cudziemu štátu. Nehoráznosť. Pri iných kauzách stačí, že si niekto prdne a hneď sú plné správy toho, ako má za to odstúpiť. Tu sa zastaví niečo z obdobia Dzurindu a je všetko v pohode, nebudú žiadne výzvy ísť do ulíc, alebo na odstúpenie, ani žiadne symbolické pochovávanie spravodlivosti nebude. Selektivita slušných médií.

VÔBEC SI NEMYSLÍM, ŽE KAŽDÁ PRIVATIZÁCIA BOLA NEVÝHODNÁ A ŽE TO JE KRÁDEŽ, HOVORÍ EXMINISTER DZURINDOVEJ VLÁDY PRE KĽÚČ OD

Redakcia KĽÚČ OD… sleduje dianie okolo zrušenia obvinenia voči bývalým štátnym manažérom v súvislosti s privatizáciou Slovenských elektrární z obdobia druhej vlády Mikuláša Dzurindu. Informáciu o tomto kroku Generálnej prokuratúry SR priniesol portál Aktuality.sk. V tejto súvislosti sme sa rozprávali s Ivanom Šimkom, bývalým členom Dzurindovej vlády, čo si o danej situácii myslí.

Exminister vnútra a neskôr obrany nám povedal, že o veci nemá žiadne informácie. Nemyslí si však, že by mohlo ísť o zametanie pod koberec, ako sa na to „bežní ľudia“ všeobecne môžu pozerať, veď v súčasnosti je pri moci iná vláda, takže ututlanie by nedávalo logiku. „Neviem síce, koho považujete za ´bežných ľudí´, ale v pluralitnej spoločnosti majú občania, samozrejme, slobodu myslieť si, čo chcú. A aj to robia. Preto si niektorí môžu myslieť aj takú hlúposť, že súčasná moc, ktorá vždy bola a je proti Dzurindovi, zametá nejakú jeho údajnú kauzu pod koberec. To by bola už celkom, ako sa vravieva, padnutá na hlavu,“ povedal Ivan Šimko pre magazín KĽÚČ OD… s tým, že na každú privatizáciu sa nepozerá červenými očami.

Preto si niektorí môžu myslieť aj takú hlúposť, že súčasná moc, ktorá vždy bola a je proti Dzurindovi, zametá nejakú jeho údajnú kauzu pod koberec.

„Chodím medzi bežných ľudí, a aj sám sa za takého považujem. A ja si vôbec nemyslím, že každá privatizácia bola nevýhodná a že to je to isté ako krádež. Je potrebné každú vec posudzovať a rozlišovať podľa toho, ako sa udiala. A mnohí iní to tak vidia. Iní si zas myslia iné. Tak to v slobodnej spoločnosti chodí. A Pán Boh zaplať, že to tak je. Bývali časy, keď to tak nebolo,“ uzavrel bývalý člen SDKÚ, spoluzakladateľ Slobodného fóra, Misie 21 a v súčasnosti navrátilec do KDH, v ktorom politicky začínal.

PhDr. Michal Albert, PhD.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *