Roman Michelko: Podvod na voličoch ako nová politická stratégia

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Najnovší „argument“ Alojza Hlinu proti Ficovi: Fico môže sa spackanú operáciu kolena v Nitre. Kam až klesne demagógia opozície? Programy, hodnoty, vízia spoločnosti sú nič, dostať sa k moci za cenu akýchkoľvek lží, popretia hodnôt a programu je politickou stratégiou dneška. Toľko na margo diskusie Hlina kontra Beblavý. Treba však oceniť, že Hlina prvýkrát verejne priznal, že všetky hlasy konzervatívnych voličov, ktoré z nepochopiteľných dôvodov dostane KDH, skončia u progresívcov. Toto krajne cynické priznanie zároveň oslobodzuje, je však prejavom toho kam sa dnešná politika dostala. Beblavý ako bojovník proti Pente = alebo absolútny výsmech súdnosti voličov. Bez pravicových vlád by nebola Penta ničím. Za Dzurindu doslova riadila štát a rozhodovala o úplatkoch pre svojich podriadených politikov. Curriculum vitae Beblavého: začal ako „Mikloš boys“ auditom pre Úrad vlády SR, výsledok – stovky ľudí na dlažbe. Asistoval Kaníkovi ako dvojka na ministerstve, keď oberal invalidných dôchodcov o ich dôchodky a rušil náhradné výživné a ďalších štyridsať sociálnych zákonov, ktoré pár mesiacov predtým prijal v skrátenom legislatívnom konaní. Ochránil zisky zdravotných poisťovní (teda penťáckej Dôvery), keď podal podanie na Ústavný súd. Mazákovo stádo plné „morálnych a kompetentných osobností“ rozhodlo, že obmedziť zisk poisťovní je neústavné. KDH dodalo Pente Pentliarika a ľudia z Penty písali zákony na ministerstve zdravotníctva. Pentlarika na podnet Penty inštaloval Figeľ a Figeľa dal za odmenu na kandidátku do europarlamentu „bojovník proti oligarchom“ Hlina. Príbeh sa uzatvára, orgie pokrytectva prekonali všetky hranice. Ale v tom prichádza Matoviča so slzami v očiach a sľubuje, že vyvolá referendum o obmedzení zisku poisťovní. Skončí to ako vždy -epochálnym klamstvom. Matovič a KDH-ci vždy zlyhali a vždy sklamali. Aspoň, že to vieme, no mnohí asi bohužiaľ nie… Nezabudnite navštíviť moju facebook stránku: https://www.facebook.com/veciverejne….

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


16 thoughts on “Roman Michelko: Podvod na voličoch ako nová politická stratégia

 • 10. júna 2019 at 19:49
  Permalink

  Pán Michelko,
  tentokrát ste úplne a nesystémovo vedľa.
  Fico a Smer sú úplne zodpovední za zisk zdravotných poisťovní vrátane katastrofálneho stavu zdravotníctva. A to preto, lebo nedodržali kľúčový volebný sľub, a to ustanovenie jednej štátnej zdravotnej poisťovne. Ak by tak urobili (mali 4 roky jednofarebnú vládu) ústavný súd by nemal čo riešiť. Žiadne riziká zo zákonného zrušenia súkromných zdravotných poisťovní nehrozili. Štát má právo mať taký systém zdravotníctva, aký chce. Okrem toho súkromné zdravotné poistenie okrem kancelárií žiadny majetok nemajú, poistenci a ich dávky nie sú predsa ich majetkom.
  Ďalší nehorázny krok Smeru pod vedením Fica (okrem protiústavného zrušenia amnestií) je ponechanie 2. penzijného piliera, teda privatizácia staroby. Ďalšia zvrhlosť zavŕšená jeho zabetónovaním v Ústave SR. Mikloš a Kaník museli skákať od radosti až po plafón.
  Zásadnou chybou Fica teda nebolo akési včasné odvolanie Kaliňáka, ale neuskutočnenie zásadných systémových legislatívnych zmien a tým umožnenie zdravotného impéria Penty a ďalších oligarchov. Stručne povedané, čo Mikloš s Dzurindom zaviedli, to Fico ponechal. Kozmetické nesystémové sociálne balíčky sú nepodstatné.
  Najstrašnejšie na tom je, že to dnešné zlé, môže byť po voľbách 2020 nahradené ešte horším.

  Reply
  • 10. júna 2019 at 19:53
   Permalink

   Opravujem.
   „súkromné zdravotné POISŤOVNE okrem kancelárií …“.

   Reply
 • 11. júna 2019 at 9:27
  Permalink

  Pán Micheľko
  toľko PROPAGANDY v prospech smeru = ako vždy od vás plnej demagógie

  V čom ste Vy ľavicový?
  Napíšte v čom je to že nám zomiera NAJVIAC obyvateľov na odvrátiteľné choroby =
  ale Vy sa vytešujete spolu so smerom a jeho voličmi že na ich POHREB môžu ísť dôchodcovia vlakom zadarmo ! Do koľkých obcí žiadne vlaky nechodia ???

  SMER = a vy ako jeho podporovateľ a dookola podporujúci by konečne mal niesť svoju zodpovednosť!
  Od roku 2006 do roku 2020 má 12 rokov ministrov zdravotníctva SMER ! Jeden z Penty prišiel druhý do Penty odišiel a jeden aj prišiel aj odišiel…smer Penta !!!

  Navštívte štátne nemocnice = naštudujte si ako v nich prebiehajú Kšefty !!!
  Potom dookola opakujte že to opozícia !
  Viete že opozíciou je aj KSS ?

  TOTO je presne smerácka taktika vždy o iných a nikdy nie o sebe !

  VIETE čo BOL volebný PODVOD ?
  V roku 2016 vytvorili vládu 4 subjekty :
  Smer, Sns, Most a Sieť !!!
  To bol a je najväčší volebný podvod !!!
  Percentá siete boli dobré a za to procházkovi splatenie dlhov !

  Tak hurá brániť fica, kšefty, rozdávanie štátneho a európskeho svojim a kryť „všetko“ všade a vždy iba o iných len o vládnutí smeru ani ň.

  Čo teda vybudoval, zlepšil a vyriešil smer pri moci od roku 2006?
  Bohatstvo svojim oligarchom, kšefty svojim sponzorom a drvivej väčšine SLOVENSKA chudobu, nespravodlivosť, problémy dostať sa k lekárovi, o cestách, korupcii, chodníkoch, lesoch, vzduchu čo sa nedá dýchať, mafii všade… atď KEDY ?

  Reply
  • 11. júna 2019 at 17:33
   Permalink

   Veru tak,
   ak Smer vybudoval svoju činnosť vo vláde na kritike dzurindovsko-miklošovských „reforiem“, potom mal od roku 2006 dosť času, aby tú katastrovu zmenil k lepšiemu. Devastácia zdravotníctva však pokračovala ďalej, lebo privatizéri rušili „neefektívne“ zariadenia, vláda zmenšovala sieť pohotovostí atď, atď… Minulý týždeň bola v TV reportáž, kde lekári uvádzali hrozné čísla o lekároch v dôchodkovom veku. Kto príde namiesto nich? To nikto neplánoval ich náhradu? A čo úroveň – odstránenie zdravého kolena, úmrtie po transfúzii krvi nesprávnej skupiny atď, atď…
   Ďalšia katastrofa je na ceste pri neúdržbe mostov, ktoré sú v katastrofálnom stave, v Bratislave za 30 rokov pribudol 1 km električkovej trate (!). Keď Mikloš zrušil príspevok zo štátneho rozpočtu pre BA a KE, prečo ich Fico neobnovil? Veď BA len z metského rozpočtu nemôže svoju situáciu zlepšiť. Prečo Počiatek zastavil veľkú novelu stavebného zákona? Mali sa tam vraj riešiť zásadne aj bilbordy, do ktorých tečú neuveriteľné peniaze, ako do celej reklamy. Nemohli by tiecť do užitočných vecí?
   Takto môžeme pokračovať, kde sa len pozrieme. A sme neustále nabádaní od EU, aby sme výdavky na verejné a prospešné veci dávali „udržateľne“, teda škrtali. Čiže postupný úpadok za dnešnej koalície a strmý pád pri prípadnej vláde dnešnej opozície (ĽSNS všetci vylučujú).
   Zaslúžime si takýto výber? Nezaslúžime si viac? Áno, Slovensko je úspešný príbeh – pre oligarchov!

   Reply
   • 12. júna 2019 at 8:12
    Permalink

    Najväčším problémom Slovenska je neinformovanosť, nevzdelanosť – nepoužívanie faktov.
    Politici, novinári ale NAJVIAC občania sa naučili nadávať a zvaľovať vinu na iných a DOOKOLA opakovať mená a vyhýbať sa FAKTOM a riešeniam.
    Pomáhať ľuďom a riešiť ich problémy a starosti v prítomnosti = to je ľavicové.
    Nezatvárať si oči pred nespravodlivosťou, ale ani pred „ničením“ nášho vlastného životného prostredia a dávať príklad svojimi činmi v reálnom živote. Zaujímať sa o problémy = všade…
    Každý ROK vychádza Zdravotnícka ročenka = posledná je za rok 2017 . Vydáva NCZI.
    Kto chce vie si ju nájsť na internete a v nej si nájde mnoho faktov a môže sa dočítať to najdôležitejšie. Nielen obyvatelia Slovenska sú stále starší a starší ale hlavne lekári a zdravotnícki pracovníci.
    Podľa nej z Celkového počtu Lekárov na Slovensku 18 608 !!! čo je číslo nízke :
    55 -59 ročných 1751 60 – 64 ročných 2558 starších ako 65 rokov 2367
    KEBY boli vyššie dôchodky a starí lekári by boli na dôchodku a nepracovali ZDRAVOTNÍCTVO by neprežilo !!! Prežili by sme my všetci ?
    Darmo by ktokoľvek nadával na kohokoľvek = Toto je realita a Tú má riešiť ten čo vládne.
    Keď pôjdete k lekárovi do ambulancie, do nemocnice, na kúpeľnú liečbu a budete čakať dlho, alebo sa tam nedostanete ZOBERTE zodpovednosť za to ako ste volili na SEBA – Koho ste roky podporovali aj na nete aj v debatách ???
    Každý si nesieme SVOJU zodpovednosť za stav Slovenska v sebe a každý deň .

    Reply
 • 11. júna 2019 at 11:26
  Permalink

  Pán Michelko, poznáte to z rozprávky“…mamo, človečina tu smrdí.“
  Niekomu človečina smrdí, mne vonia.
  Voniate človečinou, pán Michelko, ste super.
  V niečom má pravdu i pán Juhár.

  Reply
 • 12. júna 2019 at 8:58
  Permalink

  Pán Zvolen, ľavicové je nezvelebovať KAPITALIZMUS, tak ako to robíte Vy /pripomeniem Váš výrok na nete aj v debatách — kapitalizmus sa mi páči/. Problémy, o ktorých píšete, vyplývajú z kapitalistického systému, ktorý sa Vám PÁČI. Tak o čom píšete, stále dookola? To len aby ste štvali proti SMERu. A keď píšete, že aj KSS je v opozícii, tak trochu upresním: KSS sa kapitalizmus nepáči!
  Nie je opozícia ako opozícia, nehádžte nás do jedného vreca s tými, ktorým ide iba o to, aby položili SMER , uchopili moc a kapitalizmus pritvrdili.

  Reply
  • 12. júna 2019 at 10:12
   Permalink

   Pani Kotrádyová,
   vy fakt nechápete, o čom je tu reč? Ja a pán Zvolen sme upozornili na konkrétne problémy, ktoré tu vlády na čele so Smerom neriešili, čím dostali Slovensko (spolu s Miklošom a Dzurindom) do stavu, v akom je. Tu nikto teraz nevelebí kapitalizmus, ani neštve proti Smeru. Ide o fakty, nič viac a nič menej.
   Videá pána Michelka sú dobré, ale v tomto dal dôraz na personálne problémy (Kaliňák …) a ja som len upozornil na to, že pre mňa a myslím že aj pre ostatných, sú dôležitejšie nevykonané systémové zmeny a ľudia to už začínajú vnímať a tam je pravá príčina poklesu preferencií Smeru.

   Reply
   • 12. júna 2019 at 16:20
    Permalink

    Pán Juhár, iné je kritizovať konkrétne veci, ako to robíte Vy a iné je to, čo robí pán Zvolen. Ja neviem, či si pamätáte na komentár pána Zvolena, v ktorom napísal: „…áno, kapitalizmus sa mi páči!“Chváliť kapitalizmus, a potom kritizovať to, to čo kapitalizmus produkuje, je ako vedome vypiť preháňadlo, a potom sa sťažovať, že ma preháňa.
    Pán Zvolen ma nazval „najväčšou zástankyňou kapitalizmu na Slovensku“, panebože! Pán Zvolen urobil stojku a teraz tvrdí, že svet je naopak.

    Reply
  • 12. júna 2019 at 10:42
   Permalink

   pani Kotrádyová
   na Slovensku zomiera najviac ľudí na „odvrátiteľné“ choroby !
   Viac ako všade na okolí (okrem Ukrajiny *- tá nie je v EU) to Vám nevadí !!!
   Máme biedu a chudobu to Vám nevadí !
   Slovensko je krajina kde drancujú životné prostredie ľudia ako minister Žiga ale nielen lesy aj Elektrárne na Hrone, fotovoltaika ako super biznis za smeru, elektráreň Nováky = to Vám nevadí !
   Počet ľudí chudobných, odkázaných a na hranici biedy sa zvyšuje a vy mi píšete či sa mi páči kapitalizmus?
   Myslíte ten Blahov a Váš? Kapitalizmus smeru, blahu a kotrádyovej sa mi nepáči !
   Blaha odišiel od KSS a dal sa k smeru aby mal viacej funkcií, platov a kancelárií…
   To Vám ako jeho voličke a podporovateľke nevadí ? !
   ——————————————————————————–
   Tá posledná veta hovorí za všetko !
   Nech bude smer kradnúť klamať a zabíjať akokoľvek a koľkokoľvek VY ho vždy budete podporovať !
   Ak smer vládne od roku 2006 a stále … mali by ste sa tešiť !
   Nepíšte nič ZLÉ len chváľte v akom super Slovensku to žijeme.
   Viete že najviac nespokojní sú na Slovensku voliči smeru ? Lebo vládne ich smer skoro 12 rokov???

   Reply
   • 12. júna 2019 at 12:11
    Permalink

    Môj a Blahov kapitalizmus? Preboha, pán Zvolen.! Stále vo svojich komentároch kapitalizmus kritizujem, ODMIETAM a Vy mi napíšete toto. Vzdávam to, diskutovať s Vami nemá zmysel.

    Reply
    • 12. júna 2019 at 15:14
     Permalink

     Pani Kotrádyová, ešte raz:
     Že pán Blaha prezentuje socialistiké názory, je jedna vec.
     Že pán Blaha je člen poslaneckého klubu Smeru a Smer je pravicová strana, je vec druhá.

     Reply
     • 12. júna 2019 at 15:25
      Permalink

      pán Juhár
      BLAHA nereprezentuje žiadne názory = ani socialistické ani ľavicové !
      ľuboš blaha ani nevie čo je ľavica – vie byť len demagóg

      Ak by vedel nemohol by sedieť v nrsr za smer spolu s tými boháčmi zo smeru !
      bol to blaha čo napísal knihu ANTIGLOBALISTA a ten istý blaha hlasoval ZA príchod robotníkov mimo krajín EÚ do našich fabrík pri skrátení doby z 90 na 30 dní?
      Komu sa znížia platy ak sem prúdia cudzinci ???

      Robotníkom !
      Nie majiteľom firiem !!!

      blaha je demagóg a nemá žiadny program a ciele
      IBA pre seba veľa funkcií, platov a kancelárií…

      Do čoho sa vyzná blaha? Aký program presadzuje v smere ???
      Na to neodpovie nikto a nikdy…Lebo nemá žiadny !

    • 12. júna 2019 at 15:17
     Permalink

     Vy odmietate kapitalizmus? – ste jeho najväčšia zástankyňa na Slovensku
     blaha, fico a celý smer ťažia z kapitalizmu na Slovensku pre seba a svojich !!!
     ak to nevidíte tak sa lepšie pozerajte !

     Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *