SITA, Nadácia Zastavme korupciu, SME, Pravda a ďalšie médiá šírili preukázanú lož a manipulácie, dôkazy v článku

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Včera, 10. júla 2024 vyšlo niekoľko bombastických titulkoch o Matici slovenskej, ruských tajných službách a trestných oznámeniach, ktoré boli založené na lži.

Matičiari sa vraj poznajú so šéfom ruských tajných služieb hovorí Nadácia Zastavme korupciu… nuž, až na to, že to nie je pravda. Matica slovenská podala trestné oznámenia na Nadáciu Zastavme korupciu, taktiež to nie je pravda. Napriek tomu, že táto informácia je nepravdivá, šíria to stránky Sita, Interez, Pravda, Nadácia Zastavme korupciu a sám (jeden z iniciátorov konšpirácii proti Matici) „bezpečnostný odborník“ vyškolený v zahraničí Victor Breiner, o ktorom sme už na DAV DVA písali. Pravda dokonca s bombastickým nadpisom: Matica ako predĺžená ruka ruských tajných a propagandy Kremľa?

Môžeme si ich sem vložiť priamo do článku:

Pravda: Matica ako predĺžená ruka ruských tajných a propagandy

SME: Matica slovenská podala trestné oznámenie na Nadáciu

Matica následne reagovala: Matica slovenská dementuje informácie Nadácie Zastavme korupciu o podaní trestného oznámenia na nadáciu v súvislosti s ich tzv. „investigatívnym odhaľovaním“, ktoré boli včera prezentované. Matica, ani jej štatutárny zástupca, či ďalší vedúci funkcionári trestné oznámenie na nadáciu nepodali. Nadácia opätovne klame a zavádza. Pod hrozbou neexistujúceho zastrašovania sa snažia od svojich sledovateľov získať podporu a z danej situácie vytĺcť čo najväčší kapitál.Matica slovenská sa ostro ohradzuje voči šíreniu týchto hoaxov. V mierových časoch, ešte pred vypuknutím konfliktu na Ukrajine, Matica komunikovala výhradne s historikom a výkonným riaditeľom Fondu História vlasti a to výlučne vo vedecko-odbornej rovine za účelom organizovania vzájomných výstav k témam 19. storočia, resp. 1. a 2. svetovej vojny, prípadne výmeny archívnych a historických dokumentov.🤷‍♂️Bohužiaľ, v tomto prípade je nadácia schopná všetkého, aj retrospektívneho a účelového pohľadu.

Tieto bombastické titulky však samotné mainstreamové média neskôr začali dementovať:

Následne to vyzeralo takto: Matica slovenská nepodala trestné oznámenie na Nadáciu Zastavme korupciu

Matica slovenská, ani jej štatutárny zástupca či ďalší vedúci funkcionári nepodali trestné oznámenie na Nadáciu Zastavme korupciu. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Matice slovenskej Laura Hancová, ktorá dodala, že mimovládna organizácia opätovne klame a zavádza. „Pod hrozbou neexistujúceho zastrašovania sa snažia od svojich sledovateľov získať podporu a z danej situácie vytĺcť čo najväčší kapitál. Matica slovenská sa ostro ohradzuje voči šíreniu týchto hoaxov,“ uviedla hovorkyňa.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *