Kto je Breiner z Blahovho najnovšieho videa? Victor Breiner, germanista a inkvizítor hybridnej vojny, posadnutý prenasledovaním Blahu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


„Najlepšie mobilizačné kompane historicky boli a dodnes ostávajú založené na strachu z násilia… Na Facebooku môžete sponzorované príspevky cieliť pomerne presne. Sociálna sieť vás pozná lepšie ako váš životný partner a tieto informácie odovzdáva zadávateľom reklamy a tretím stranám, ktoré za ne platia… Najbližších 10 rokov bude priamy kontakt s ľuďmi a prítomnosť politikov v regiónoch v kombinácii s mobilizáciou v kyberpriestore základným predpokladom úspechu. Čo bude potom, to si netrúfa odhadnúť nikto.“
– Victor Breiner v rozhovore pre SME

Cenzorov, inkvizítorov a udavačov v poslednom čase enormne pribúda. Je to dôsledok informačnej – prípadne hybridnej vojny – ktorú spustili určité skupiny ľudí, združujúce sa v predovšetkým v mimovládnych organizáciách, médiách a v okolí pravicovo-liberálnych (Za ľudí, Spolu, PS) a pravicovo-konzervatívnych (OĽANO, NOVA, OKS, KDH) politických strán. Ich cieľom je šikanovať, kriminalizovať, pokutovať či iným spôsobom perzekvovať každého, kto nemyslí ako oni. Môžeme to vidieť v priamom prenose na príklade poslanca NRSR, filozofa a politológa PhDr. Ľuboša Blahu, PhD.

Ten v najnovšom videu pripomenul pochybné prepojenia týchto „aktvistov“.

Keď si dáte do Google meno Victor Breiner, ukáže sa vám exemplárny príklad posadnutého politicky angažovaného fanatika, ktorý by najradšej rušil, cenzuroval a blokoval všetko, čo popiera jedinú, neomylnú pravdu, vyprodukovanú v prostredí liberálnej pravice. Sám seba označuje ako analytika a odborníka na propagandu a vraj medzinárodná bezpečnosť. Vyštudoval germanistiku v Prešove a International Security Studies na University of Leicester (1). Breiner teda nebude len taký obyčajný pešiak hybridnej vojny, ale dobre vyškolený propagandista s dobrými kontaktami. Inými slovami človek, ktorý sa denno-denne zaoberá tým, ako ľuďom znepríjemňovať život a ako čo najlepšie bojovať s ľuďmi s iným názorom, než má on. Ľudia ako Breiner pod zámienkou boja proti extrémizmu iniciujú prenasledovanie ľudí s iným názorom.

Tento pán stojí za istým webom zvaným Infosecurity.sk, ktorý je priamo prepojený s nenávistnými stránkami. Opätovne sa opakuje klasický model liberálneho myslenia:

bojujeme nenávisťou (v štýle Zomri) proti nenávisti (teda proti tým, ktorí na nenávisť poukazujú),
a urobíme všetko preto, aby ste si svoj názor nemohli vyjadriť
(cenzúra, šikana, prenasledovanie, lustrovanie, urážky, dehonestovanie až kriminalizovanie).

V rámci prebiehajúcej masívnej anti-blahovskej kampane si kopol aj Breiner, ktorý si zaumienil znegovať Blahovu vedeckú činnosť. Píše, že vraj Blahova vedecká reputácia je iba výmyslom pre publikum. Nuž, desiatky štúdií a monografií hovoria o niečom inom. Tu je zopár príkladov:

Paradoxy prosperity : hlavné línie sociálnej kritiky v ére globalizácie I.. 1. vyd. Sládkovičovo : Vysoká škola Visegrádu, 2010. 159 s. ISBN978-80-89267-48-4.
Paradoxy pokroku : hlavné línie sociálnej kritiky v ére globalizácie II.. 1. vyd. Sládkovičovo : Vysoká škola Visegrádu, 2010. 182 s. ISBN978-80-89267-47-7
Slovensko a otázka sociálneho štátu. In: PEKNÍK, Miroslav et al. Pohľady na slovenskú politiku po roku 1989 : II. časť. Bratislava : Veda, 2016, s. 364-394. ISBN978-80-224-1516-3.
Sociálne práva, liberalizmus a globalizácia [Social rights, liberalism and globalization]. In: Eseje o sociálnom občianstve. Nitra : Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre, 2015, s. 65-76. ISBN978-80-558-0898-7.
(Post)moderná spoločnosť a systémové príčiny mediálnej manipulácie: existuje cesta von? [(Post) modern society and the structural causes of media manipulation: is there a way out?]. In: Masmédiá a politika: Komunikácia či manipulácia? : zborník príspevkov z medzinárodnej konferencie. Bratislava : Ústav politických vied SAV: Fakulta masmédií Paneurópskej vysokej školy: Veda, 2014, s. 165-187. ISBN978-80-224-1425-8.
Ekonomická demokracia: nádej pre budúcnosť? [Economic Democracy: hope for the future?]. In: DINUŠ, Peter, HOHOŠ, Ladislav: Svet v bode obratu : systémové alternatívy kapitalizmu koncepcie, stratégie, utópie. Bratislava : VEDA, Ústav politických vied SAV, 2011, s. 70-103. ISBN 978-80-224-1227-8.
Analytický marxizmus a problematika spravodlivosti. In: DINUŠ, Peter et al. Marx a spoločenské zmeny po roku 1989. Bratislava: Veda, 2010, s. 131-154. ISBN 978-80-224-1131-8.
Perspektívy sociálneho štátu v Európe. In: GOŇCOVOÁ, Marta a kolektív: Evropská politická společnost. Brno : Masarykova univerzita, 2010, s. 153-178. ISBN 978-80-210-5354-0.
Social Justice: Problem and Perspectives. In: Revista de Stiinte Politice, 2005, nr. 6-7, pp. 9-23. ISSN 1584-224X.

Breiner je doslova posadnutný prenasledovaním Ľuboša Blahu. Viď jeho blog na Denníku N a články na webe:

Luboš Blaha nikam neodchádza! Analýza + Doplnenie: reakcia Ľ.B.
Facebookový profil Ľuboša Blahu platí priamo strana SMER. Nový nástroj ukáže pozadie financovania politickej reklamy
Ľuboš Blaha, najtoxickejší dezinformátor v slovenskom infopriestore
Blaha píše, ESET odpovedá

Tento prvoplánový hejt proti Blahovi dopĺňa klasickým klišé o nenávisti na internete, ktorú vraj Blaha živí. Pritom sám Breiner propaguje tú najnenávistnejšiu stránku, ktorá dlhodobo terorizuje slovenskú spoločnosť a každého, kto nemyslí ako liberálna pravica. To je paradox.

Breinerova stránka Infosecurity tiež doslova oslavovala Blahove obvinenie – predčasne. Breiner samozrejme, okrem iného, pôsobí aj ako ideologický obhajca Esetu a podľa jeho slov Facebook slúži vagabundom. Svoj život zasvätil džihádistickému boju proti Rusku, čo považuje za svoju občiansku povinnosť. Breiner píše: Boj proti ruskej propagande? Ako občianska spoločnosť sme na to stále sami. Svoj fanatizmus zdôvodňuje svojim pobytom na Ukrajine.

Blaha na Breinera reagoval s humorom a odporúčil mu užiť lexaurín:
Istý Victor Breiner náruživo bojuje proti „dezinformátorom“ (rozumej – ľudia s iným ako liberálnym názorom). V skratke – bojuje proti mne. Venuje mi väčšinu svojich blogov. V tom poslednom – Vyhrávajú dezinformátori? – začína tým, aký hrozne nebezpečný je Okamura. A nakoniec sa dopracuje k záveru, že Blaha je vlastne ešte horší. K blogu je priložená štatistika, podľa ktorej mám za sledované obdobie 330 tisíc interakcií, kým Okamura 267 tisíc a Štefan Harabín 40 tisíc. Autor vydesene upozorňuje, že o Blahovi ešte budeme počuť. A vraj netreba zaspať na vavrínoch a ďalej treba chrániť euroatlantické smerovanie krajiny (rozumej – trčať zo zadku Američanom). Milý Viktor, cítim, že si smutný. Možno by pomohol lexaurín. Ako ťa tak čítam, potrebuješ konskú dávku.

Ďalšou zaujímavosťou je prepojenie serveru Infosecurity.sk so stránkou Blbec.online, ktorá označuje prakticky každého, kto nezdieľa pravicovo-liberálne postoje, „blbcom.“ Za blbcom.online sú známe udavačsko-inkvizítorské mená ako:

Jakub Goda (autor propagandistického videa pre Americkú ambasádu a horlivý bojovník za cenzúru alternatívnych médií)
Filip Struhárik (redaktor Denníka N, ktorý sa pochválil dotáciou od megakorporácií) (zdroj Jaslovský, Geriloví bojovníci v hybridnej vojne; Denník N pozri aj tu).

Breinerovi sa venoval aj portál Hrot.info (Jozef Jurík), ktorý poukázal na to, ako blbec.online a infosecurity.sk podkopávajú právo na súkromie. Okrem toho treba dodať, že portál blbec.online okrem toho, že bezdôvodne uráža ľudí a organizácie, zhromažďuje tiež data a má od korporácie Facebook exkluzívne práva na lustrovanie a archivovanie profilov stránok. V čase, keď sa vyšetruje lustrovanie novinárov je to skutočne na zamyslenie.

Breinerovi tiež robí PR web Refresher, ktorý propaguje nenávistnú stránku Zomri. Svoje aktivity zastrešuje akýmsi pseudohumanistickým posolstvom: „Kvalitne informovaná verejnosť je jedným zo základných pilierov dobre fungujúcej demokratickej spoločnosti. Budeme sa naďalej usilovať, našou malou troškou prispievať.“

Nuž, v ponímaní pána Breinera by dobre informovaná spoločnosť musela čítať iba Aktuality.sk, Denník N, prípadne SME. Ostatné weby by zrejme ním vedená inkvizičná komisia zakázala. Na aktivity pána Breinera poukázala aj slovensko-ruská spoločnosť.

Tento článok ukončíme textom známej skladby Bez ladu a skladu, ktorý perfektne vystihuje práve ľudí ako je pán Breiner (pozdravujeme vás pán udavač, cenzor):

Píšte všetci modrým perom,
iná farba nebude!

Kristián Pavlovič pre DAV DVA, z redakčnej pošty

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


7 thoughts on “Kto je Breiner z Blahovho najnovšieho videa? Victor Breiner, germanista a inkvizítor hybridnej vojny, posadnutý prenasledovaním Blahu

 • 14. apríla 2021 at 14:09
  Permalink

  Na každého pôsobí ten liberálny hejt proti Ľubošovi Blahovi inak. Na mňa zapôsobil tak, že som si kúpil všetky jeho knihy (a nemyslím tým jeho fb statusy), ktoré boli bežne k zohnaniu (sú to v zásade všetky ktoré napísal, až na jednu výnimku) a aj som ich prečítal. Späť k Marxovi som si kúpil dokonca v dvoch výtlačkoch, jednu mám v knižnici a druhá slúžila ako študijná, kde som si značil poznámky, podčiarkoval atď. Tiež som si prečítal slovenský preklad „Marxizmus, morálka a sociálna spravodlivosť“ (ku ktorej napísal Ľ. Blaha predslov). Od týchto kníh som sa dostal potom k veľkému množstvu literatúry (slovenskej, českej a anglickej) a neľutujem. Prečítal som si aj Poppera, Hayeka, Sorosa (pravidelne čítam aj jeho prejavy z Davosu) a Schwaba, aby som si vedel urobiť svoj názor.
  U mňa vyhráva ľavica a po prečítaní tých kníh, o ktoré vzbudil môj záujem práve liberálny hejt proti Ľ. Blahovi, si myslím, že som mnou by už žiaden liberálny fanatik v diskusii len tak ľahko neobstál. :-)

  Reply
  • 14. apríla 2021 at 16:22
   Permalink

   Chlapče – teba je tu škoda.

   Daj sa na politiku !

   Reply
  • 12. septembra 2023 at 15:44
   Permalink

   Stačí 5 minút počúvať tohoto človeka a je vám jasné že je to propagandistický Hlupák , ktorý bude za peniaze niekoho iného rozprávať a propagovať to čo treba. Mnohoročný Fotograf ktorý sa stal expert na hybridné hrozby? Alebo hlupák neschopný sa uživiť prácou dostal od niekoho dobrý flek na ministerstve obrany?

   Reply
 • 14. apríla 2021 at 16:00
  Permalink

  Pán Blaha, musíte ich chápať. Sliepka nikdy nebude spievať ako slávik a nikdy nebude lietať ako vták, sliepka len kotkodáka, sliepka len chodí bezducho po zemi a zobe, zobe, zobe; no nikdy nemá dosť. Aj tak napokon skončí na pekáči.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *