Slovenskí ľavičiari z prostredia DAV DVA, KSS, Socialisti.sk, ale aj nezávislé osobnosti sa zastali Kuby

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Slovenskí ľavičiari z okolia DAV DVA, KSS, Socialisti.sk, ale aj nezávislé osobnosti sa zastali Kuby v kontexte ohováračskej kampane, embarga a tajných operácií USA

List sformuloval Juraj Janošovský:

Veľvyslanectvo Kubánskej republiky v Slovenskej republike
Vaša Excelencia, pani veľvyslankyňa Yamila Sonia Pita Montesová,

považujeme za potrebné v súvislosti s ohováračskou kampaňou proti Kubánskej republike, ktorú financujú a organizujú Spojené štáty americké a ich spojenci, dištancovať sa od prejavov nimi motivovaných aktivistov pôsobiacich na Slovensku.

Uvedomujeme si, zvlášť pri výročí prevratu v novembri 1989, že sa Vaša vlasť stáva cieľom stupňovaného nátlaku na odstránenie socialistických vymožeností a revíziu Vašej cesty k národnej suverenite. Vážime si Vašu schopnosť desaťročia odolávať medzinárodnému útlaku, embargu, tajným operáciám proti Vašim predstaviteľom, proti vláde Kubánskej republiky, proti zahraničnému obchodu s Kubou na ideologickom základe.

Osobnosti Vášho historického vývoja José Martí, Che Guevara a Fidel Castro majú celosvetovú reputáciu a náš rešpekt. Aj naša história bola poznačená snahou väčších štátov a národov urobiť z nás otrokov a sluhov. Preto chápeme a podporujeme Vašu snahu udržať si národnú suverenitu a budovať slobodnú republiku slobodných občanov. Pred viac ako tridsiatimi rokmi podviedli disidenti československú a slovenskú verejnosť atraktívnymi heslami o lepšom socializme.

Preto upozorňujeme kubánsky ľud pred tým, aby podľahol zahraničnému tlaku. Aby pozorne hodnotil záujmy rôznych domácich skupiniek, ktoré sa snažia útočiť proti vláde a inštitúciám Kubánskej republiky. Na našej historickej skúsenosti sa môžete presvedčiť, že disent organizuje zmenu ako príležitosť privlastniť si národný majetok a väčšinu ostatných občanov ponížiť, sociálne devastovať a zbaviť ich dôstojného života. Sľubovali nám zachovanie zamestnanosti, bezplatného zdravotníctva a školstva, sociálnej bezpečnosti a zmierenie.

Postupne však zaviedli nezamestnanosť, zdevastovali zdravotnú starostlivosť a zničili vzdelávací systém. Namiesto zmierenia prenasledujú bývalých funkcionárov (pred niekoľkými mesiacmi napr. obmedzili dôchodky aj nestraníkom – poslancom za celé obdobie socializmu) a socializmus vyhlásili – v rozpore s názormi prevažnej časti verejnosti za zločinecký režim!

Veríme vláde Kubánskej republiky a nasledovníkom Fidela Castra, že nepodľahnú ani lákaniu falošnými sľubmi, ani nerezignujú z vlastnej vôle na národnú suverenitu a budú naďalej pracovať v prospech kubánskeho ľudu a ostanú príkladom statočnosti a národnej hrdosti pre ostatné národy sveta. Prosím, tlmočte ministerstvu zahraničných vecí, vláde Kubánskej republiky a vedeniu Komunistickej strany Kuby, že aj na Slovensku majú sympatizantov, že ich hrdinstvo a práca sú rešpektované a že veľká časť slovenskej verejnosti nepodlieha mediálnym manipuláciám a nestotožňuje sa s krokmi tých predstaviteľov Slovenskej republiky, ktorí svoje pozície obhajujú špinavou nadprácou podľa požiadaviek USA a militantných kruhov v Európskej únii.

Venceremos!

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *