„Slušní a progresívni“ liberáli napadli novinára Martina Daňa, vyjadril sa aj Ľuboš Blaha + video

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Počuli ste už tú novú správu? Tódová z Denníka N išla na tlačovku Smeru a nechceli ju pustiť dovnútra, tak sa rozhodla, že sa prederie, veď má na to ako novinárka právo a ochrankári ju násilne vyviedli, škrtili ju a spôsobili škrabance a zranenia. Píšu o tom teraz všetky pravicové médiá – že ďalší útok na slobodu médií a tak. Veľká vec. Škandál! Teror! Chystá sa ďalší majdan.

Ale nie – žartujem. To, čo ste si prečítali, sa nestalo. Teda nie Tódovej. Stalo sa to inému novinárovi, ktorý sa volá Daňo. A stalo sa mu to na tlačovke prezidentskej kandidátky Čaputovej z Progresívneho Slovenska, Kiskovho satelitu. Nepovolili mu vstup a násilne ho vyvliekli, škrtili ho, spôsobili zranenia.

Ale keďže sa to stalo novinárovi, ktorí nepatrí do liberálneho mediálneho korporátu, tak o tom samozrejme nikto z pravicových médií nepíše. Nič sa vlastne nestalo – všetko je v najlepšom poriadku, však trocha krvi – nebuďme precitlivení, že? Daňo nemal vyrývať, čo tam po ňom… Takto to funguje vo svete slovenských liberálnych médií! Cítite tú šialenú dvojtvárnosť korporátnych novinárov?!

V prípade Čaputovej zrejme nejde o útok na slobodu slova, veď liberáli si môžu vyberať, koho pustia na tlačovku a koho nie a môžu aj používať násilie voči novinárom – dôležité je mať to správne politické tričko. Ak si slniečko, môžeš ľudí mlátiť aj obmedzovať ich slobodu. Nech žije Slušné Slovensko!

Len si fakt predstavte, priatelia, čo by sa tu dialo, keby sa táto istá situácia, čo sa stala Daňovi, stala Tódovej. A že by v tom figuroval Smer. Už by tu nabehli Reportéri bez hraníc, z Európskeho parlamentu by posielali rezolúcie, korporátna tlač by robila seriál o brutalite Smeru voči novinárom, o obmedzovaní slobody slova, o terorizovaní médií.

V uliciach by šaleli deti hamburgerovi a Kiska by poslal z dovolenky odkaz, že keď sa o týždeň vráti z pláže, vyzve vládu na odstúpenie. Proste – kaviareň by tu rozpútala ďalší majdan.

Ale stane sa to Daňovi a – ticho. Žiadne odsudzujúce články, žiadne kampane, žiadne výzvy zo zahraničia. Už len čakám na komentár Schutza, že u Čaputovej mali Daňovi naložiť ešte viac. Slušne a progresívne.

Vyjadril sa aj davista Ivan Luljak 

Ja teraz nejdem obhajovať Daňa, nepoznám ho, neviem o ňom nič. Pointa je, že aj on má svoju slobodu a svoje práva ako novinár. Pokiaľ nikomu fyzicky neubližuje, nikoho nenapáda, nikomu nebráni v jeho právach, tak jednoducho nemôžete ľudí násilne zbavovať ich slobody – preboha, toto liberáli fakt nevedia?

Zakazovať novinárom, ktorí sa nám nepáčia, vstup na tlačovky a ešte voči nim používať hrubé násilie, to je fakt choré a iba to dokresľuje, aká je slovenská liberálna pravica agresívna a nenávistná.

Ja len rozmýšľam, či by Progresívne Slovensko nemalo zmeniť názov na Neslobodné a násilné Slovensko, zjavne by ich to vystihovalo viac. Toto je pravá tvár Kiskových ľudí – arogancia a násilie.

Ľuboš Blaha

 

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


9 thoughts on “„Slušní a progresívni“ liberáli napadli novinára Martina Daňa, vyjadril sa aj Ľuboš Blaha + video

 • 6. októbra 2018 at 14:09
  Permalink

  Kvitujem Blahové stanovisku k progresívne agresívnym Štefunkovým slniečkarom k napadnutiu novinára M. Daňa.
  Lenže, kde bol smerácky oportunista Blaha, keď Kaliňakom nepriamo riadené maskované policajné komando v čase Kuciakovej vraždy prepadlo doma šéfredaktora Zem a Vek Tibora E. Rostasa. Kde bol „zašitý hrdina“ pán oportunista z povolania Blaha, keď Rostas s rodinou musel hľadieť do kaliňakovsko-fízlovských hlavní ostrou muníciou nabitých samopalov a byť osvetľovaný laserovými zameriavačmi Rostasová rodina maloletých s deti o pol siedmej ráno. Je oveľa väčšia gangstrovka ako napadnutie novinára Daňa inými ľavicovými aberantmi!

  PS: Ak by zmlátili liberálneho novinara Kotlebovci, tak by tam Denisa poslala opäť komando so samopalmi a skončia všetci prítomní v útekovej väzbe. Takže pán oportunista Blaha máme tu 10 rokov vládnucím Smerom zavedený až trojitý kaliňakovský meter…. V čul budz múdry!

  Reply
  • 6. októbra 2018 at 18:28
   Permalink

   Smerovládne násilie je oveľa horšie. Je totiž inštitucionalizované, podložené náhubkovou novelou Trestného zákona (hlasoval za ňu aj pán poslanec Blaha?) a cez orgány činné v trestnom konaní, a to nielen proti pánovi Rostasovi.
   Upozorňujem na to už po stý krát – kto sa pridá?

   Reply
 • 6. októbra 2018 at 17:53
  Permalink

  Pre pána Marxa, tak toto si musíte prečítať !

  https://glob.zoznam.sk/komentar-jana-baranka-stekot-nemrtveho-psa/?preview_id=314719#disqus_thread

  Ak sa (slovenská) ľavica baví o tom ako ďalej, zdá sa mi čoraz nevyhnutnejšie zaradiť do jej programu aj vzdelávanie obyvateľstva v politologických pojmoch a jasnom rozlíšení toho čo je ľavica a čo je pravica, a toho čo je pravicový liberalizmus a pravicový konzervativizmus a čo je ľavicový liberalizmus a čo ľavicový konzervativizmus s jasným a zrozumiteľným popisom ich programu. Pretože to, ako sa v tomto desaťročí začalo narábať s týmito pojmami a to ako sa účelovo začali kriviť a ohýbať za „určitým“ účelom už presiahlo všetky medze.

  Veď len keď si prečítam príspevky ľudí v besedách napr. v ľudáckom plátku Hlavné správy, alebo články v Zem&Vek, keď sa všetka súčasná „nenormálnosť“ nálepkuje pojmami ako neomarxizmus, boľševizmus, komunizmus, socializmus, ľavicovosť …tak mi tri krát pretočí tlakomer.

  Ľavica musí mať vlastnú tlač, kde by mala priestor na takúto politologickú osvetu. Nie je možné, aby vystupovala v jednom priestore spolu s ľudákmi v tlači ( napr. Z&V, Extra Plus, Hlavné správy,… ) alebo na občianskych akciách.

  Reply
  • 8. októbra 2018 at 18:48
   Permalink

   Tiež ma nekonečne irituje, že skoro nikto nevie pochopiť základné pojmy, t.j. ľavica, pravica, konzervativizmus a neoliberalizmus a ich možné kombinácie. Veď je to jednoduché ako pre materskú školu.
   Ale označiť Zem a Vek, Extra Plus a Hlavné správy za ľudácke médiá tiež nie je bohvieaký politologický výkon.

   Reply
 • 7. októbra 2018 at 15:53
  Permalink

  Kde sú tie časy, keď Kotleba hodil protestovať pod hrad Smer tam poslal políciu, aby tam mlátila ľudí.
  Pán Blaha má veľmi krátku pamäť alebo takzvanú selektívnu?

  Reply
 • 8. októbra 2018 at 10:04
  Permalink

  Vážený pán Blaha
  Na slovensku sa „občan“ nevie domôcť svojich ústavných a zákonných práv ani 10 rokov a vtedy vždy čušíte. Ústavný súd, ale aj celý súdny systém je chorý a ??? Vláda a strana nič !
  Ľudia nemajú z čoho žiť a ceny potravín, energií, prenájmov a služieb a tovarov spojených nielen s bývaním rastú.
  Kuchárky majú stále plat pod minimálnou mzdou = podľa tabuliek ministerstva a VTEDY zákon o minimálnej mzde neplatí? Neplatí pre tých čo zostavujú tabuľky???
  SMER podporuje najbohatších a potom dá dôchodcovi k dôchodku 13 dôchodok = 6 eur mesačne, vlak alebo obed ZADARMO? Platy najmenej zarábajúcich pracujúcich 30 rokov pod minimálnou mzdou sú REALITA !!! Vy máte hlavu v piesku.
  Štát a jeho orgány a inštitúcie zlyhávajú…
  Vás zaujíma daňo a čaputová. Ste ako tí novinári čo idú za senzáciou a REALITE sa chcete vyhnúť.
  Prezradím Vám tajomstvo.
  Čaputová nebude prezidentkou a progresívne sa nedostane do parlamentu.
  Verím, že daňovi umožníte prístup na snem smeru aj na predsedníctvo. Tým ukážete rozdiel medzi smerom a progersívcami.
  Kedy Vy ako strana a vláda začnete riešiť PROBLÉMY Slovenska a jeho občanov ?
  Viac ako 500 000 občanov má DVE a viac exekúcií. Od roku 2012 sa uložené úspory občanov znížili z 3 800 000 000 000 = 3,8 miliardy na 0,9 miliardy 900 000 000 000 !!! Ľudia na Slovensku sa zadlžujú najrýchlejšie v EU !!!
  Náš ekonomický zázrak je že ľudia žijú z ruky do úst a bez týždňoviek by nevyžili…
  A Vás zaujíma daňo a čaputová…
  To je presne TEN smer a Váša ľavicovosť.
  Len samé škandály a na obyčajných občanov kašľať.
  Občania chcú fungujúci štát kde peniaze nebudú nad ústavou !
  Kde budú vidieť ROVNOSŤ pred zákonom, v zdravotníctve , na úradoch atď.
  Kde ich neprevalcuje každý KTO má viacej peňazí alebo „stranícku knižku“.
  Spýtajte sa ľudí čo ich trápi = to je ľavicové !!!
  Zaujímať sa o väčšinu občanov . Ich život starosti a problémy a pomáhať IM.
  Ak neviete môžem Vám napísať čo všetko by ste mohli urobiť pre občanov keby ste sa venovali riešeniam a nie takýmto blbostiam.
  Ale to by ste sa museli do niečoho vyznať. Poznať problematiku. Realitu a nie žiť si vo svojich fantasmagóriách.
  Občania chceme štát kde sa žije ako ľudia. Nie ako podržtašky peniazom a kapitálu !
  Chceme rovnosť bratstvo a slobodu.
  Riešiť problémy a žiť LEPŠIE !!!

  Reply
  • 8. októbra 2018 at 13:58
   Permalink

   Len mu napíšte !
   ( … čo všetko by MALI urobiť pre občanov… )

   Ja som to už „odboku“ urobil.

   Som zvedavý, ako sa naše „programy“ budú od seba líšiť.

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *