Spomienka na Gustáva Husáka – Slovo Juraja Janošovského

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Juraj Janošovský (DAV DVA) pripravil spolu s Karolom Ondriašom video venované pamiatke Dr. Gustáva Husáka.

Juraj janošovský sa s Gustávom Husákom poznal osobne:

Juraj janošovský a gustáv Husák

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


3 thoughts on “Spomienka na Gustáva Husáka – Slovo Juraja Janošovského

 • 13. januára 2020 at 11:05
  Permalink

  To bolo krásne, keď sa komunistické hnutie opieralo o ľudí, ktorí si prežili slasti uhorského a prvorepublikového kapitalizmu a tak ich politické presvedčenie vyplívalo z neochvejného protikapitalistického presvedčenia.

  Až toto pokolenie postupne prečíslilo pokolenie nedotknuté kapitalizmom a vojnou, a vychované v “pohodlí” socializmu, začali neochvejnosť nahrádzať oportunizmus a vidina “mať viac”. A toto boli vhodné podmienky na spoločensko-majetkový prevrat, ktorý tu napokon aj nastal.

  Z toho asi vyplýva, že súčasný dezolátny stav komunistického hnutia je stavom len dočasným – dovtedy, kým kapitalizmus nenaakumuluje znovu kritické množstvo tých, ktorí ho majú pokrk. Už len treba dúfať, že fašistické medziobdobie nebude trvať dlho.

  Reply
 • 13. januára 2020 at 22:01
  Permalink

  Martin, tak ako píšeš: spojenie globálneho finančného korporátneho systému, kde priemysel ani nevie, kým je vlastnený a cudzie banky držia peniaze “našich účtov” priamo vo vašom mobile, kde vlády prituhujú šroubovaním demokracie okovy slobody a zatvára sa za “iný názor” ako oficiálny, kde luza zabíja na objednávky korporátnych majiteľov – to som v podstate parafrázoval čo citoval Georgi Dimitrov v jeho základnom definovaní – a týka sa to asi Slovenska dnes. “Len to prežiť: zaliezť do diery a prečkať víchricu…ak niekedy ustane, kým žijete…”…

  Reply
 • 14. januára 2020 at 8:38
  Permalink

  Keď Husák po prevrate v roku 1989 odchádzal z politického života, povedal: „Lepší systém ako socializmus nepoznám.“
  Takto si ho budem pamätať! Neprezliekol kabát, ani ho nezhodil ako mnohí.
  Symbolicky zapaľujem sviečku.
  P.S. Pekný príspevok!
  Kapitalizmus ťahá za kratší koniec ako socializmus; bude porazený!
  Lebo kolektivizmus je humánnejší ako individualizmus! Socializmus nie je džungľa, v ktorej víťazia predátori; kapitalizmus áno.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *