Svetoznámy fotograf Andrej Palacko: „Privatizácia je zločin, planéta patrí jej obyvateľom.“

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Mám tisíce myšlienok a tisíce projektov, pomocou ktorých vyjadrujem svoje názory a pocity. Chcem informovať o zločincoch a vrahoch a pomôcť zachrániť 99% ľudí tejto planéty. Na Slovensku rozkradli tisíce národných podnikov, ktoré sme vybudovali my, fabriky, poľnohospodárstvo, potravinársky priemysel, hotely, reštaurácie, kaviarne, mestské, štátne a národné pozemky. Zničili a rozkradli našu poľnohospodársku pôdu, znečistili chemikáliami naše čisté vody, jazerá a rieky. Výskyt rakoviny a iných civilizačných chorôb sa zvyšuje aj pre nekvalitné potraviny a lieky s vedľajšími účinkami, ktoré farmaceutické korporácie vyrábajú a distribuujú kvôli zisku. Zákony sú protiľudské, lebo pracujú v prospech zločincov, vrahov, mafiánov, politikov a tzv. „podnikateľov“. Aj ja som sa nedávno dozvedel, že tomuto zločineckému štátu mám cez daňový úrad zaplatiť 960 €. Rozkradnuté peniaze chýbajú tam, kde ich ľudia najviac potrebujú. Za 27 rokov tak boli v našich nemocniciach zavraždené desaťtisíce ľudí, vrátane mojich rodičov. Slovákom pomaly nepatrí už ani vzduch…

Našu planétu rozkradli zločinci a vrahovia. Privatizácia je zločin, privatizéri sú zločinci a vrahovia, planéta patrí ľuďom planéty!

Na Slovensku máme trinásť ministerstiev, ale ani jedno nefunguje a stoja nás ročne miliardy eur. Pritom zamestnanci – novodobí otroci – zarábajú mesačne 300, 400 či 500 eur, dôchodcovia nemajú ani na pohreb, keď žijú z 280 eur mesačne. Do Bratislavy chodia desaťtisíce otrokov na päť dní v týždni, lebo inde na Slovensku nemajú z čoho žiť. Keby sme zrušili týchto kapitalistických zločincov a vrahov, ktorí túto krajinu rozkradli, a prinavrátili by sme majetok do rúk ľudu, mesačné platy by boli niekoľko násobne vyššie a dôchodcovia by zo svojich dôchodkov mohli dôstojne žiť. Všetci vrahovia a zločinci si zaslúžia jedine doživotie za vlastizradu a rozkradnutie celej našej krajiny! Rovnako by som zrušil aj Vatikán a cirkev, lebo za 2000 rokov boli v mene cirkvi zavraždené milióny ľudí a obrovské majetky rozkradnuté, vrátane celých vagónov zlata. Aj Vatikán a jeho cirkev je veľkou prekážkou k tomu, aby sa táto planéta zmenila na skutočne krásnu planétu s prekvitajúcim životom. Cisári, králi, pápežovia, bankári a politici vytvorili a vytvárajú vojny a vraždia milióny ľudí. Zrušme všetky súkromné banky, burzy a manipulácie svetových mien, ktorými sa rozkrádajú miliardy, patriace občanom tejto planéty! Banky musia byť národné a štátne! Slovákom už nepatria elektrárne, plynárne, vodárne, Slovnaft, Incheba ani PKO, celé nábrežie Dunaja je rozkradnuté zločincami. Preto považujem privatizáciu za zločin a privatizérov za zločincov a vrahov, lebo nerastné bohatstvo planéty patrí nám ľuďom a nie mafii a vrahom. Život je veľmi krátky – a ľudia už z neho nemajú nič, sú iba otrokmi…

Exekútori pracujú v prospech zločincov a vrahov – na Slovensku sú 3 milióny exekúcií, milióny Slovákov boli okradnuté o všetko svoj majetok politikmi, mafiou a „podnikateľmi“. Miliardári a milionári sú psychicky chorí, ani oni napokon nemajú zo života nič. Keby sa prebudili a opäť by z otrokov spravili ľudí – znárodnením a zoštátnením nakradnutých majetkov, všetci by sme boli šťastní… To sa ale nestane – teraz sme otroci v katastrofálnom stave a títo zločinci a vrahovia raz skončia tragicky… Všetky korporátne médiá na Slovensku sa na týchto zločinoch podieľajú, lebo neriešia najväčšie problémy ľudí a namiesto toho nás kŕmia sprostými „správami o celebritách“ – toto má byť podľa nich dôležité…

Národný a štátny majetok vrátiť občanom Slovenska! 

Ako môže žiť rodina, ktorej nič nepatrí? 

Ako môže žiť Bratislava, ktorej nič nepatrí? 

Ako môže žiť Slovensko, ktorému nič nepatrí?

Namiesto politiky by sme mali prísť s občanológiou – týmto slovíčkom označujem vedu, zaoberajúcu sa životom v občianskej spoločnosti, právami občanov, etikou spoločnosti, komunitným spôsobom života a celkovo občanmi našej planéty. Občanológ rieši všetky problémy planéty – nie ako politickí podvodníci či kapitalistickí zločinci, ktorí za stovky rokov nespravili nič pre občanov planéty.

Andrej Palacko sa narodil 6. mája 1955 v Bratislave do umeleckej rodiny. S fotením začal vo veku 12 rokov. Zameriava sa najmä na zachytávanie života ulice, zákulisia svetových osobností, filmu, divadla, hudby či umenia celkovo. S prácou fotografa začínal v Štátnom inštitúte urbanizmu a územného plánovania. Pracoval aj v týždenníkoch Mladé rozlety a Rozhlas, časopisoch Hudobný život a Slovenka a iných tlačovinách. Spolupracoval s Československou televíziou, Československým rozhlasom, štúdiom Koliba, SND, Umeleckým súborom Lúčnica a mnohými hudobnými festivalmi. V 90. rokoch pôsobil aj v Nemecku. Vystavoval v mnohých krajinách sveta, vrátane Kuby a Číny. V roku 2006 daroval svoje vystavované dielo kubánskemu ľudu, výstava následne putovala po celej Kube. V roku 2014 kandidoval na post primátora Bratislavy. V auguste 2016 sa na Kubu opäť vrátil, keď svoje dielo vystavoval v Pamätníku Josého Martího priamo na Námestí revolúcie v Havane, pri príležitosti 90. narodenín Fidela Castra. Jeho výstavu navštívilo aj niekoľko prominentov, vrátane predstaviteľov kubánskeho ministerstva kultúry, miestnych umelcov a diplomatov z celého sveta. O jeho návšteve informovala aj kubánska televízia či legendárny tlačový orgán Ústredného výboru Komunistickej strany Kuby, noviny Granma. V Bratislave prevádzkuje kaviareň La Fenice, kde sa s návštevníkmi rád delí o svoje zážitky zo sveta. Palacko sa nijako netají svojimi socialistickými názormi, patrí k nekompromisným kritikom neoliberálneho vykorisťovania a na časť života, ktorú prežil v ČSSR, nedá dopustiť.

Foto: archív Andreja Palacka

Video: Andrej Palacko, youtube.com

2-2
Na návšteve Číny. Palacko je na zahraničných návštevách na roztrhanie.
10
Jeden z autorových favoritov. Fotografiu nazval – „Oči planéty“.
38-china-deti-2015
Čínske deti. Palacko rád zachytáva pozitívne a radostné momenty.
12f
Kubánsky feminizmus v praxi.
80
Špecifický život na Kube zachytený v jedinej momentke.
13
Kubánske pobrežie.
104
Fidel Castro a jeho garnitúra sa dodnes teší veľkej podpore pospolitého ľudu.
130
Revolučný odkaz na Kube stále žije.
andrej-palacko-18-rokov
Mladík Palacko vo veku 18 rokov.
cinski-pionieri-3
S čínskymi pioniermi.
deti_2
Kubánski pionieri.
dr-aleida-guevara-foto-andrej-palacko-3
S Aleidou Guevara – dcérou istého Ernesta „Che“ Guevaru…
dsc_5072
Tí, čo Palacka poznajú, vedia, že je showman…
dsc_8767
Týmto bilboardom na svojej kaviarni La Fenice dráždi neoliberálnu Bratislavu.
dusan-jamrich-actor-2
Herec Dušan Jamrich.
eugen-suchon-2
Hudobný skladateľ a pedagóg Eugen Suchoň.
fidel-castro-foto-andrej-palacko
Fidel Castro reční. Rok 2006.
gabriel-garcia-marquez-foto-andrej-palacko
Kolumbijský spisovateľ Gabriel García Márquez, predstaviteľ magického realizmu.
gerald-depardieu
Francúzsky herec Gérard Depardieu sa netají sympatiami ku komunizmu.
hugo-chavez
Túto snímku si už, žiaľ, nezopakuje. Legendárny venezuelský líder Hugo Chávez.
chugo-chavez-3
Hugo Chávez a jeho ohnivý prejav.
img_0537
Keď sa umelec stáva artefaktom…
javier-sotomayor-1
Javier Sotomayor, legendárny kubánsky atlét.
joe-cocker-foto-andrej-palacko-8-3
Jeho chrapľavý hlas pozná každý. Joe Cocker.
ladislav-chudik-actor-6
Herec Ladislav Chudík.
manuel-marrero-ministro-cubano-de-turismo-foto-andrej-palacko
S Manuelom Marrerom Cruzom, kubánskym ministrom turistiky.
Marian Varga
Hudobník Marián Varga.
palo-mikulik
Herec Paľo Mikulík.
teofilo-stevenson-andrej-palacko-to-my-exhibition-havana
Palackovu výstavu navštívila aj boxerská legenda Teofilo Stevenson.
teofilo-stevenson-andrej-palacko-10
Tieto päste rozdali nejeden knokaut. Teofilo Stevenson.
steve-wonder-miroslav-zbirka-singer
Stevie Wonder s Mekym Žbirkom.
roxette-marie-fredriksson-1
Speváčka skupiny Roxette Marie Fredriksson.
ramiro-valdez-y-raul-castro
Veteráni Kubánskej revolúcie: Ramiro Valdés a Raúl Castro.
plaza-de-la-revolucion-cuba-foto-andrej-palacko-5
Jedna z mnohých Palackových výstav. Táto je z havanského Námestia revolúcie.

Na našich stránkach poskytujeme priestor skutočne pestrej palete názorových línií, predstavujúcich alternatívu voči súčasnému zriadeniu. Preto čitateľov upozorňujeme, že nakoľko i samotní členovia redakčného kolektívu DAV DVA, spolupracovníci či korešpondenti vzišli z rôznych prúdov, v partikulárnych otázkach sa ich výklady a postoje môžu líšiť či si dokonca miestami protirečiť. Iba názorová pluralita totiž umožňuje skutočne plodnú a hodnotnú diskusiu s potenciálom vygenerovať tie najlepšie myšlienky, schopné načrtnúť pôdorys pre nové spoločensko-ekonomické zriadenie, zohľadňujúce potreby 21. storočia.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
One thought on “Svetoznámy fotograf Andrej Palacko: „Privatizácia je zločin, planéta patrí jej obyvateľom.“

  • 2. novembra 2016 at 11:29
    Permalink

    Pan Palacko je psychicky narusena osoba.,tazky alkoholik. Napisat ze vsetci milionari a miliardari su mentalne chori, moze napisat len on! Tento pan sa pred 10 rokmi arogantne a povysenecky spraval ,, obcanom tejto planety,, ako on hovori. A ked uz nema ani euro, kaze moralku!

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *