Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Z redakčnej pošty DAV DVA.

Dnes som počul názor niekoho, kto si prial mať Covid. Chcel ho prekonať, aby tým potlačil strach, možno chce zažiť inú skúsenosť, inú životnú rolu. Covid je choroba. Choroba je nemoc. Ak rozmeníme slovo nemoc na drobné, pochopíme, že pri chorobe nemáme  moc. Moc je  vnímaná ako sila, prevaha. Znamená to prísť o silu nad vírusom? Alebo to znamená postupné zbavovanie práv, zdravého úsudku, sveta, ktorý si pamätáme ako normálny. 

Premýšľam, či nám práve toto nechce napchať do života  terajšia vláda. Ukázať občanom,  že sú bez moci, v hrsti , že silu má nemorálny ľudský odpad,  aj to, že ju nemieni vrátiť. Rovnováha je prirodzenosť, elementárny zákon sveta a trpké prebudenie čaká nielen  oklamaných, maskovaných, testovaných či divákov, ale aj tvorcov a živiteľov stavu mimo takejto rovnováhy.

Dobrovoľnosť za hranicou mravov a slušnosti, premiér a jeho výsmešné „Prepáčte.“, to všetko bude zanedlho na smetisku dejín. Na obzore sú už  nové časy, časy falošných spasiteľov a novej slobody.

Tomáš Kantoris pre DAV DVA

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *