V roli Kecala z Prodané nevesty exceluje überobčan Benčík

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Samozvaný „lovec extrémistov a konšpirátorov“ 17. augusta zverejnil na stránkach nemenovaného propagandistického denníku jeden z ďalších svojich zvrátených inkvizičných blogov, v ktorých manipulatívne a s neoverenými faktami spája ĽSNS, Vzdor, KSS a DAV2. Komentátor DAV2, Ing. Juraj Janošovský reaguje trefným komentárom:

V modernej dobe, keď sa grafomani nazývajú „blogermi“, sa možno vo verejnom priestore stretnúť s exotickými postavičkami. Jedna z nich – frustrovaný vidiecky dôchodca – si dokonca získala „európsku“ reputáciu. Eurorenegáti mu udelili titul „überobčana“. Slovenský bloger, s narušeným hodnotovým systémom, (netají sa sympatiami k patologicky morbídnej stránke „Zomri“) si užíva slávu mainstreamových médií a amerických štipendií. Nadobčanovi teda pasuje aj marketingové označenie UBERobčan, podľa známeho subjektu „zdieľanej“ ekonomiky: naozaj, chová sa ako „občan“ na prenájom (FOR RENT).

V nemenovanom denníku nezávislom od všetkého, okrem peňazí (kapitálu), si 17.8.2017 zablogoval na tému „Ľavicový a pravicový extrémizmu na sociálnych sieťach“. Neviem, či onen veľduch Považia, niekedy čítal libreto „Prodané nevěsty“, ale pokúša sa – ako Kecal, v librete – nahovoriť verejnosti i protagonistom príbehu, že má univerzálnu licenciu na organizovanie sobášu ľavice a pravice. Ak by sa aj chceli sobášiť, ťažko uveriť, že by si na „pytačky“ objednali aktivistu americkej ambasády. Babrák Kecal sa aj tak, o dušu, snaží vyhovieť objednávke diskreditovať systémovú opozíciu, vnútiť jej ideologické problémy a popliesť jej sympatizantov.
Kecal Benčík sobáši T. E. Rostasa (zo Zem a Vek) a mladých aktivistov KSS (Artura Bekhmatova) a DAV2 (Lukáša Perného) s Kotlebovými spolupracovníkmi. Pracne vyhľadával fotodokumentáciu (alebo si na čiernu prácu zaplatil brigádnikov?), na ktorej bubnuje Lukáš pod konfederačnou zástavou a Artur sa rozpráva s R. Švecom na antiNATO proteste.

Rozsiahly blog je zaujímavý tým, že druhá časť je už len o diskreditácií Kotlebových aktivistov. Zámer trčí, ako slama z blogerových čižiem: odradiť ľavicu od protestov proti režimu, lebo sa tak stáva partnerom radikálnej pravice.

UBERobčanovi zabudli vysvetliť, že oba prúdy nespájajú sympatie k retrofašizmu (veď po toľkých obetiach komunistov je to vylúčené). Oba prúdy (ako rozumná verejnosť všeobecne) sa zhodujú v tom, že kolaborujúce elity zdevastovali Slovensko v zahraničnom neokoloniálnom záujme. A verejnývulgárny (faktami nepodložený) antikomunizmus dnes šíria mainstreamové média rovnakým spôsobom ako NSDAP. Rovnako (ako Tisov režim), aj v súčasnosti miestni kolaboranti nahradili právny, policajným štátom. S odpočúvaním, donášaním a politickou korupciou. Média „odstreľujú“ neposlušných funkcionárov, zatiaľ iba na TV obrazovkách. No agresívni aktivisti (viď spomínanú stránku „ZOMRI“) sa prezentujú pripravenosťou riešiť problémy súčasného protektorátu aj „ostrými“.
Pán Benčík, tak velebený dobre platený aparátom Európskej komisie, sa vraj stretáva s vyhrážkami. Viem, ako hrôzu mu môže spôsobiť predstava, že by mal svoje názory na „výhody“ súčasného režimu predniesť niekde na zhromaždení v slovenskej hladovej dolineAlebo, že by sa ocitol sám medzi „otrokmi“ agentúrnej práce po smene na kórejskej, nemeckej alebo francúzskej montážnej linke.

Ing. Juraj Janošovský


Dodatok o Benčíkovi /Kto by ešte náhodou nevedel o koho ide

Ján Benčík, pred nedávnom nikto, dnes masívne promo na Etrend, SME, TV noviny, Nový čas, Tyden.cz, HNonline, Omediach.sk, RTVS (Havran), Aktuality.sk, Heroes.sk, .tyzden. Rozmýšľam ako polopatisticky vysvetliť bežnému človeku, o čo tu ide. Predstavte si, že máte nejaký názor. Napíšete na svojom profile, že ste napríklad proti NATO a vojne s Ruskom. Príde Ján Benčík, urobí si fotografiu tohto príspevku, vloží ho do koláže a na druhý deň uvidíte váš komentár medzi fotografiami ľudí, ktorí propagujú pravicový extrémizmus, rasizmus, etnickú nenávisť, prehlasujú, že Zem je dutá a pod. A zrazu sa ľudia pýtajú, prečo tam ste. Začnú vás automaticky označovať za fašistu, extrémistu a to len preto, že ste proti vojne s Ruskom. Takto vyzerajú praktiky ľudí ako je pán Benčík.
Príbeh Benčíka je priam ukážkový príklad selektívnej propagandy mainstreamových médií. Človek, i keď ťažko ho vôbec nazvať človekom, ktorý sa preslávil údajným „honom na extrémistov“ je sám ťažký sociopat, ktorému nevadí ak ľuďom prajú smrť, choroby či plytký výsmech napríklad aj z toho ako niekto vyzerá – napríklad za to, aký má niekto účes, či je obézny, plešatý, či má fyzickú deformáciu tváre (humor na úrovni škôlkárov). Bojovník proti nenávisti a extrémizmu lajkuje a odvoláva sa na stránku s morbídnym názvom Zomri, čo asi ani ďalej netreba komentovať.
V dokumentoch sa prezentuje ako „deduško večerníček,“ dobrák od kosti, no v skutočnosti ide o nebezpečného fanatika, ktorý zabíja čas 24 hodinovým sledovaním facebookových profilov, printscreenovaním a prekrúcaním citátov, fotografií, bonzovaním zamestnávateľom a pod.
Z nikoho sa stala veľavážená osobnosť. Zrazu sa organizujú vernisáže, prednášky s podporou OSF (Nadácia pre otvorenú spoločnosť G. Soroša), zrazu je ocenený ako Biela vrana, zrazu dostáva priestor vo všetkých médiách. Každý rozhovor sa začína klasicky – na túto dráhu ma priviedol priateľ (tým priateľom je Marián Jaslovský, MindShare, tak isto neoliberálny fanatik).
Tento sociopat, ktorý sa vyžíva v lajkovaní príspevkov, na stránkach, ktoré sa hrdo nazvú prianím smrti, zhovaďuje každého, kto si dovolí myslieť inak a hádže ho do jedného vreca s nacistami. Ak nad extrémizmom moralizuje človek, ktorý je sám extrémistom a fanatikom, niečo tu naozaj smrdí. Ten istý Benčík, ktorý sa vyhrážal ľudom, vytváral na nich fotomontáže a robil im doslova peklo zo života sa následne posťažoval a vyplakal, že sa mu vyhrážajú. Celá kaviareň spustila masívnu petíciu.  Nedá sa povedať, že extrémizmus nie je problém. Áno, je tu. Rastie úmerne s nenávisťou jednej aj druhej strany konfliktu. Korporátne médiá na čele s prezidentom síce kritizujú vzrast extrémizmu na internete, no pokojne ignorujú fakt, že taký istý extrémizmus šíria liberálne kruhy (stránky Dailymale, Zomri, Slobodný vysierač, Prečo ľudom hrabe a pod.). Na extrémizmus treba upozorňovať, ale mali by to robiť kompetentní a nestranní ľudia – nie tretím sektorom platení hejteri hrajúci sa na morálnych víťazov.  Na záver – Benčíka si vybrali ako obetného baránka. Je už starší pán, nemá čo stratiť a tak v prípade, že niekoho naozaj vyprovokuje a niečo sa mu stane, obetujú ho ako obetného baránka vyhlásia ho za superhrdinu. Je to neuveriteľne odporné. (redaktor D2)

Prvý náznak sebareflexie liberálne extrémistických kruhov odznel 18.1.na prednáške Jána Benčíka, kde sa jeden z účastníkov-mladý študent, spýtal nasledujúcu otázku:
„Ja som si čítal veľa článkov na SME, ktoré boli s tématikou presne proti takýmto extrémistom a tí ľudia, ktorí boli proti nim tam tiež písali, že extrémistov treba postrieľať a pozatvárať, takže oni už sami sú extrémistami a my tých extrémistov ani nemôžeme pozatvárať alebo postrieľať, pretože potom by sme sa my stali tými extrémistami, lebo by sme robili presne to isté čo by oni robili s nami, keby boli pri moci.“
Benčík odpovedal, že ich treba pozatvárať v zmysle zákona. Diskutujúci dodal: „My ich nemôžeme teraz všetkých zatvoriť.. by to vyzeralo tak ako keď sa diktátori zbavovali svojej opozície..“
Užitočný záznam z tejto diskusie poskytol Ján Bošanský z Občianskej televízie.

 

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
15 thoughts on “V roli Kecala z Prodané nevesty exceluje überobčan Benčík

 • Pingback: VIDEO: V úlohe Kecala z „Prodané nevěsty“ exceluje überobčan Benčík - ZEM & VEK

 • 18. augusta 2017 at 18:26
  Permalink

  pri takomto zúfalcovi sa nemôžem zbaviť dojmu, že sa vždy napĺňa stará známa prúpovídka :
  • kto je kto sa vždy ukazuje v krízových časoch. My ju tu už dlho máme. Krízu rozumu.

  Reply
 • 19. augusta 2017 at 6:56
  Permalink

  Myslím, že tomuto jednoduchému človiečikovi, neide o nejakú spravodlivosť, alebo ľudské práva, jemu ide o upútanie pozornosti kvôli zastretiu jeho komplexu menejcennosti. Mal by sa liečiť. Keďže sa hodí do krámu protidemokratických demagógov, radi tohto užitočného … používajú.

  Reply
 • 19. augusta 2017 at 10:42
  Permalink

  Aká primtívna demagógia. Takémuto úbohému textu môže veriť len občan so slabším duchom. Mimochodom pán Ing. Jánoš všetci tí ľavicovo- pravicoví extrémiti či smiešno-smutné figúrky prichádzajú s názormi, ktoré vždy vedú k potláčaniu slobôd a práv občanov. A tento článok ich svojim spôsobom zastáva. Pán Benšík ich spojil preto, lebo výsledok ich agendy má vždy len spoločného menovateľa.

  Reply
  • 19. augusta 2017 at 15:55
   Permalink

   Danko nauč sa meno svojho mecenáša poriadne, veď Ťa zažaluje za komolenie.

   Reply
   • 20. augusta 2017 at 14:58
    Permalink

    Za skomolenie mena sa ospravedlňujem. Ale len nesvojprávni hlupáci si myslia že tí ktorí s nimi nesúhlasia majú nejakého mecenáša.

    Reply
 • 19. augusta 2017 at 14:57
  Permalink

  Ale, ale pán Jankech !

  ktoré práva a slobody to máte na mysli ? Myslíte slobodu zdierať zamestnancov a právo cudzopasiť na štátnom rozpočte ?

  Tak to áno ! Presne proti tomuto my slaboduchí brojíme a proti všetkým, ktorí nám v tom bránia ako napríklad práve istý dolnoliptovský veľduch, ako sa nám to snaží ozrejmiť v tomto článku pre slaboduchých pán Janošovský ( teda nie Jánoš – keď si neprečítate článok, dočítajte aspoň meno autora do konca, hlavne keď zase chcete prdnúť do diskusie do ktorej nepatríte ).

  To, že sa Vám všetko mimo Váš „hodnotový rámec“ zlieva do „ľavicovo-pravicového extrému“ je však Vážna diagnóza, o ktorej si Vás ani netrúfam presviedčať.

  Naopak – sám buďte svetlom a naveďte nás slaboduchých na správnu cestu, kde demagógia a úbohé texty nemajú miesto – stačí keď nám vymenujete aspoň nekoľko takých autorov, aspoň niekoľko stránok, aspoň niekoľko politických strán.

  Pááán Jankech – prosíííím prosíííím…..

  …. aspoň jednu !

  Reply
  • 20. augusta 2017 at 15:07
   Permalink

   Milý anonymný súdruh.
   Všetky tie ľavicovo – pravicovo extrémistické programy začínajú siahnutím na slobodné nakladanie so súkromným majetkom. Potom na slobodu slova. Potom na občianské práva atď. atď. História ponúka dostatok dôkazov.
   Ešte doplnok. Zamestnanec ktorý si myslí že ho zamestnávateľ zdiera, tak ak má kúsok hrdosti, tak odíde. Ale ekonomickému analfabetovi sa to vysvetliť nedá však anonymný súdruh. Ozaj preto tak odvážne vybľakujete, lebo ste anonym však.
   A ešte mi povedzte prečo by som do tejto diskusie nepatril
   P.S. A za skomolenie mena som sa vyššie ospravedlnil.

   Reply
 • 20. augusta 2017 at 19:49
  Permalink

  Ale, ale pán Jankech,

  ja som Vám predsa neni súdruh – dôverne posúdružkovať si môžete medzi Vašimi – tou pravicovou háveďou ak by ste náhodou nevedel.

  Využite teda svoju slobodu slova, ktoré Vám údajne tento skvelý režim ponúka a uveďte tie mená autorov, stránok, tlače a politických strán, ktoré nešíria „úbohú primitívnu demagógiu“, ale Vás a „tútokrajinu“ oblažujú svojim veľkým duchom.

  Pááán Jankech – prosíííím prosíííím druhý krát…..
  …. aspoň po jednej !

  Reply
 • 20. augusta 2017 at 21:04
  Permalink

  Mne nie ste súdruh.
  To je pejoratívny názov pre ľudí ktorých vízie sú pomätené a choré.
  .
  Anonymný súdruh Del.
  Ak ste mi položili jednoduchú otázku na ktorú je taká ľahká odpoveď ,znamená to naozaj veľkú slabosť ducha.
  1. Média tu nie sú na oblažovanie, ale na šírenie pravdivých informácií.
  2. Veľkého ducha majú len výnimoční ľudia a takého mal napr. Václav Havel, Pavel Wonka ( politický väzeň) či spisovateľ Břetislav Kafka.
  .
  Vy máte opak toho čo sa volá „veľký duch“

  Reply
 • 21. augusta 2017 at 0:07
  Permalink

  Pán Jankech,

  ďakujeme za aspoň čiastočné odpovede, ale prekvapil ste nás, ak nám odporúčate veľkých duchov, ktorí sú nimi už doslova….

  1. Prosíme Vás, ale ktorých zo žijúcich autorov by ste nám odporučil na prečítanie, vyjadrujúcich sa k otázkam dneška, a s ktorými sa ešte dá polemizovať ?

  Takže naposledy – tentoraz dúfam už úspešne .

  Ktoréže to médiá šíria tie pravdivé informácie a v ktorých nenatrafíte na „úbohú primitívnu demagógiu“ ?
  2. Ktorá tlač ( noviny, časopisy ) ?
  3. Ktoré internetové stránky ?

  No a napokon :
  4. Ktoré politické strany by Slovensku pomohli a najlepšie ho viedli ?

  Hádam na tretí krát rozumiete, čo sa Vás pýtame a napíšete nám konečne odpovede na naše otázky.

  Dávame Vám čestné slovo komunistov, že od tej chvíle je Vám diskusia na DAV2 plne k dispozícii – a pozvite si aj svojich pravicových priateľov, nech tu tak osve netrčíte „jako vůl v plotě“….

  Reply
 • 21. augusta 2017 at 10:49
  Permalink

  Myslím že som Vám na Vaše otázky odpovedal, ale Vy akosi zabúdate na tie ktoré som položil ja Vám.
  A ak by som Vám úplne podrobne odpovedal čo nie je ťažké, tak by ste sa spýtali akú značku toaletného papiera dotyčné osoby používajú však.
  .
  A Slovensko by najlepšie vidla strana SAS a OĽano. Vaša komunistická magória by Slovensko neviedla, ale diktovala choré hovadiny čo by viedlo len k násiliu, chudobe a biede.

  Reply
 • 21. augusta 2017 at 11:47
  Permalink

  Tak teda, aby sme to už konečne dokončili, poprosíme Vás ešte o tie obľúbené značky toaletného papiera – teda :

  1. Noviny ?
  2. Časopisy ?
  3. Internetové stránky ?

  šíriace pravdivé informácie bez demagógie.

  Za odpoveď vopred ďakujeme !

  Reply
 • Pingback: Blaha na adresu Benčíka: Každý režim má svojich "urválkov" - DAV DVA - kultúrno-politický magazín

 • Pingback: Liberálny fašizmus nie je oxymoron, ale krutý paradox zvrátenej doby. Jeho existenciu dokazujú filozofi, politológovia aj politici - DAV DVA - kultúrno-politický magazín

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *