Blaha na adresu Benčíka: Každý režim má svojich „urválkov“

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Poslanec, filozof a politológ Ľuboš Blaha reaguje na manipulatívny blog z Denníku N od autora Jána Benčíka, kde nazýva všetkých odporcov politiky Andreja Kisku (vrátane členov DAV DVA)  „červeno-hnedou nacionalistickou svorkou“.


Každý režim má svojich „urválkov“. Ten súčasný má Benčíka. Sliedi po facebookoch, zbiera diskriminačný materiály a kádruje. V podstate je to humorná postavička, ktorou sa netreba vážne zaoberať, ale jednu črtu má spoločnú so všetkými pravicovými médiami a preto o ňom píšem: podstata ich „novinárskej“ práce je ľudí s iným názorom onálepkovať a pošpiniť, aby sa náhodou nemuseli púšťať do argumentačných súbojov, pretože na ne jednoducho nemajú.

Dobre to vidieť na Benčíkovom blogu ku kritike Kisku za štátne vyznamenania. U Blahu treba samozrejme zdôrazniť, že je „súdruh marx-leninista“ a dať fotečku s chalanmi z KSS, lebo to je akože argument. U Podmanického treba spomenúť Tisa a podobne treba nejakú nálepku nájsť aj na Glváča, Michelka, Hrnka, Chmelára a Krna, skrátka na všetkých, čo sa opovážili kritizovať Kisku. A do toho mimoriadne cenné prívlastky ako „závistlivý brechot“, „zápach“, „odpad“ a tak. Základným motívom je ukázať, že vlastne každý, kto nesúhlasí s výberom Gála či Šimečku na štátne vyznamenania pri 25.výročí SR je nacionalista, komunista, fašista alebo proste nejaký iný nepriateľ režimu, extrémista, skrátka, urválkovia si už nejaké previnenie vždy nájdu.

Pozrite aj  Janošovský: V roli Kecala z Prodané nevesty exceluje überobčan Benčík

Všimnite si hlavne to nálepkovanie. To nie je náhoda či nejaké Benčíkovo know-how, to je štandardný systém práce slovenských médií. Benčíkov kolega Ritomský dnes v SME onálepkoval „hejslováctvom“ a nenávistným nacionalizmom každého, kto v 1992-93 podporoval vznik samostatného Slovenska. Vždy a všade sa nájdu primitívni a agresívni extrémisti, ale takto onálepkovať celú generáciu, ktorá stála pri zrode SR, je užitočnou skratkou. Najskôr SME vytvorí túto urážlivú fikciu, aby potom mohli urobiť z Gála hrdinu, ktorý sa postavil nenávistnej lúze. A takto oni fungujú. Naši veľkí demokrati. Každý s iným názorom musí byť extrémista, nacionalista, násilnícka lúza.

Pritom sme to neboli my, „násilníci“, kto obhajoval americké bomby v Juhoslávii či v Iraku, ale práve títo veľkí demokrati. Neboli sme to my, „nacionalisti“, kto obhajoval ultranacionalistických banderovcov na Ukrajine, ale práve títo veľkí demokrati. Neboli sme to my, „extrémisti“, kto tu roky tlieskal extrémnej miklošovskej ideológii voľného trhu, ktorú tu zavádzala pravica v protiklade k praxi západoeurópskych sociálnych štátov – tento hlúpy a zurvalý extrémizmus posväcovali práve títo veľkí demokrati, rovnako ako vojnu v Iraku, americký nacionalizmus, či nenávisť voči Rusku.

Nepáči sa im, ak ich niekto nálepkuje ako „protislovenských“, ale sami nálepkujú každého, kto si váži vznik SR ako nenávistného „nacionalistu“. Nepáči sa im, ak ich niekto nálepkuje, že sú „americkí agenti“, ale sami každého, kto nekope do Ruska, označujú za „ruského agenta“.

Urválkovia kapitalizmu. Benčík, Ritomský, Hríb, Bán a další režimistickí písalkovia, ktorí spĺňajú všetky predpoklady na to, aby raz aj oni dostali od Kisku ocenenie – hrajú sa na elity, no nerešpektuje ich nikto okrem vlastnej pravicovo-liberálnej kaviarenskej komunity; hrajú sa na slniečka, no svojou ideologickou nenávisťou iba rozdeľujú spoločnosť; hrajú sa na intelektuálov, no nemajú za sebou žiadne vedecké diela… To sú Kiskovi hrdinovia, prázdni ako on, pozéri ako on. A ďalej budú nálepkovať, ďalej budú šíriť zlo.

Mňa na tom teší iba jedna vec: že sú čoraz väčšej časti Slovenska na smiech. Pretože nič iné si nezaslúžia, iba výsmech a opovrhnutie.

Luboš Blaha

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
14 thoughts on “Blaha na adresu Benčíka: Každý režim má svojich „urválkov“

 • 5. januára 2018 at 14:45
  Permalink

  Pán Bláha, každý má právo na názor. Aj p. Benčík. A tým, že budeme nálepkovať tak isto ako tí o ktorých píšete(nie zo všetkým súhlasím) spoločenstvo ľudí nepohneme dopredu. Stále to bude o vybíjaní osobnej animozity. Čo takto rozvinúť debatu ako ďalej, kde je ľavica(skutočná) v spoločenskom priestore? Monetárny systém a jeho neodvratný koniec, ako vyriešiť chudobu, klimatické zmeny, bez toho aby spoločenstvo, lebo o to ide, utrpelo zmenami a zúriacim kapitalizmom čo najmenšie škody? Namiesto toho sa utápame dôkazmi kto je horší, lepší, absolútne mi chýba vízia budúcnosti. Zamerajme sa radšej na to. Potom Vás môžu nálepkovať koľko chcú, kašľať na to. A ľudia budú musieť začať argumentovať a nie nadávať. S pozdravom Miroslav Brunner

  Reply
 • 6. januára 2018 at 0:11
  Permalink

  Blaha je oportunista. Má veľa marxistických kecov, ale hlasuje za podoru EÚ a NATO, keď to vláda navrhne v parlamente. Blahovou úlohou je nalákať ultraľavicových extrémistckejších voličov KSS a Vzdoru do náruče vládnucej strany. Je úsmevné sledovať Perného projekt DAV, ako dáva priestor Blahovi, ktorý potom urobí svoju oportunistickú prácu a naviaže voličov na stranu s úplne opačnou agendou, ako má Perný. Len tak ďalej.

  Reply
  • 6. januára 2018 at 0:34
   Permalink

   Voliči za štvrťstoročie už majú hádam nejaké skúsenosti a vedia odlíšiť ľavicu od pseudoľavice. Pokiaľ ľavicoví voliči volia SD možno, že sa ich netreba pýtať prečo volia SD, ale treba sa ich opýtať prečo nevolia KSS +Vzdor.

   Inak neverím, že Blaha niekedy hlasoval za „niečo“ v súvislosti s NATO. Opýtaj sa ho.

   Problém je, že u nás neprebieha už od predvstupových čias žiadna viacstranná verejná diskusia na témy Európsky zväz + NATO, ale len obyčajná propaganda. Takže pokiaľ voliči volia SD , volia ich asi pre iné ľavicové témy a téma EZ+NATO im akosi ujde ( práve pre tú chýbajúcu diskusiu ).

   KSS dokonca svojho času ticho podporovalo a snáď stále ešte podporuje naše členstvo v EZ !!!

   Pokiaľ by si KSS+SP postavili ako jeden z najdôležitejších bodov programu náš okamžitý abfahrt aus EZ und NATO a hovorili by o tom, určite by tým aspoň vyprovokovali voličov SD, nesúhlasiacich s EZ+NATO pouvažovať nad svojou voľbou.

   Aj keď – strany s podporou 0,0% … ? ?

   Reply
   • 6. januára 2018 at 10:16
    Permalink

    Keď má strana 0,0%, to ešte neznamená, že nemá pravdu, znamená to len to, že lož víťazi. Problém nebude v strane, ale v ľuďoch ! Presvedčte somára, aby nehíkal ! Galileo Galilei /A predsa sa točí!/ mal akú podporu ??

    Reply
    • 6. januára 2018 at 11:03
     Permalink

     Iste ste si všimli, že pred voľbami SD strhne slovesnosť prudko doľava, čím loví ľavicových voličov, pretože pravicoví ju nevolia a stredoví majú široký výber.

     Som si istý, že mnohí voliči držiac volebné lístky v ruke, prepnú na pohotovostný mód a uvažujú :

     „Tak idem do rizika prepadnutia hlasu v strane s 0,0 %, a potom bude Blatovič premiérom, Shulík ministrom financií a Mihajľ minister sociálnych vecí, alebo zatnem zuby a tresnem tam SD ?“ Ako toto rozhodovanie dopadá, vidieť z výsledkov volieb.

     KSS/Vzdor sa preto musia jednoznačne držať prapôvodných jadrových ľavicových tém, zabalených do moderného protiglobalizačného a vlasteneckého ducha spolu s jasným unsere sofortlich rausabfart aus EU und NATO postojom.

     Do týchto tém SD v žiadnom prípade nepôjde, a homoši z ProgSlovu už vôbec nie.

     Horeuvedenými témami komunisti oslovia ich možných voličov, ktorí sú hlavne medzi voličmi SD, z časti SNS, pár politicky zdeorientodeodorantovaných voličov ĽS NS, no a druhý krát hlavne medzi nevoličmi.

     Reply
 • 6. januára 2018 at 12:52
  Permalink

  Keď sa plesnivý krajec chleba zabalí do pekného obalu, nestane sa zákuskom. V preklade: kapitalizmus je kapitalizmus. Akáže je to ľavica, ktorá akceptuje systém, v ktorom si niekto užíva zo 4 000-ležatá osmička eur a iný živorí zo 400-700 eur, ak pravda nedožíva niekde na ulici. Nehovoriac o NATO, ktoré destabilizuje krajiny, vrhá ich do vojen, biedy a zúfalstva…

  Reply
 • 7. januára 2018 at 13:04
  Permalink

  Kto je poslanec Dr. Blaha je explicitne zrejmé z tohoto a nasledovného videa. Ak si vypočujete so zvýšenou pozornosťou video časť od 2:30 min. vlastno ústne Dr. Blaha jednoznačne vysvetľuje, že v ekonomickej otázke liberalizmu nie je libertarián, ani anarchokapitalista.
  V druhom pohľade na liberalizmus je americký chápaný ľavičiar, čiže sociálny demokrat.
  Vo treťom ponímaní liberalizmu Dr. Blaha stojí tam, kde je Martin Poliačik a ostatní aberanti z tzv. Progresívneho Slovenska a SaS, ktorí presadzujú homosobáše, legalizáciu drog, gender ideológiu a ostatné zvrátenosti Frankfurtskej školy….

  Link: https://youtu.be/DJIAToX0I0I
  Pozrite si video so zvýšenou pozornosťou od 2:30 min.
  Nenúžný bukvy, vsjo jasno!

  Jeho vzťah k ML boľševizmu je jednoznačný z tohoto videa:
  https://youtu.be/0qKFiznvfzY
  Vypočujte si s mimoriadnou pozornosťou časť od 6:20.

  Parafrázujem…. Lenin nemal de facto s marxizmom nič spoločné..
  V podstate mu išlo o čistý utilitarizmus bez morálky…

  Resumé: Dr. Blaha patrí do termálno-solárnej ľavice typu Progresívne Slovensko, Trubana, Biháryovej, Šimečku, Poliačika a Štefunka. Skrátka krvná skupina Oľgy Pietruchovej s občasnými prozápadnymi analyticko marxistickými kecami.

  Reply
  • 7. januára 2018 at 13:37
   Permalink

   Pozrite si ešte toto video od 3:50 min. hodnotenie Lenina a socializmu:
   https://youtu.be/_vU-2ywsq84
   Parafrázujem: M-L boľševizmus bol veľmi pomýlený projekt, ktorý úplne zdiskreditoval ľavicu a nemal nič spoločné s maxizmom.

   Reply
  • 7. januára 2018 at 14:00
   Permalink

   Áno, ďalší problém je politologický, že je tu čoraz väčší tlak na zmenu tradičného európskeho vnímania ľavica-pravica, na vnímanie anglo-americkej školy liberalizmus-konzervativizmus, kde je liberalizmus predstavovaný ako ľavica ( alebo opačne ) a konzervativizmus ako pravica ( alebo opačne ).

   Pre nás podstatné je však to, že toto anglo-americké delenie sa nezaoberá ekonomicko-hospodárskymi otázkami, kde je jasne zakotvené v európskom ponímaní napravo, čiže inými slovami je hospodársko-ekonomicky jasne zakotvené v kapitalizme. Preto anglo-americká politológia, ani neumožňuje diskusiu o hospodársko-ekonomickom modeli spoločnosti. Lenže, táto diskusia je podľa mňa pre Európu, tou prapôvodnou, pre ktorú vlastne vzniklo rozdelenie politických prúdov na pravicu a ľavicu.

   Preto, ako som písal v predchádzajúcich príspevkoch, európska či slovenská ľavica nesmie pripustiť zmenu diskusie z ľavica-pravica na diskusiu liberalizmus-konzervativizmus, pretože, ju to vytesní mimo politický boj s jednoduchou nálepkou = „ľavicový extrémizmus“ či „extrémna ľavica“.

   Nech sa zubami nechtami držia pôvodných ľavicových tém ( napr. ekonomicko-hospodárske usporiadanie spoločnosti, pozícia štátu v ňom, životná úroveň obyvateľstva, odstraňovanie neprimeraných sociálnych rozdielov, dostupnosť zdravotnej starostlivosti a vzdelania masám, … ) a za žiadnu cenu nech sa nedajú vmanévrovať do liberálno-konzervatívnych pseudo diskusií. V nich nech pokojne zastáva postoj „zdravého rozumu“ odmietajúce konzervatívne tmárstvo minulosti a liberálny úpadok modernosti.

   Reply
   • 11. januára 2018 at 17:08
    Permalink

    Ešte dodám, že to vytesnenie skutočnej ľavice môže vyzerať tak, že skutoční ľavičiari budú nemilo prekvapení, kto všetko bude newspeakom vo verejnej rozprave predstavený ako ľavičiar. Rozprava sa bude tváriť ako pluralitná, ale v skutočnosti pôjde o prísne uniformitnú masáž.

    Sám som zažil, že nejaký rok-dva dozadu už boli v nejakých rozpravách dvaja známi pravicoví HaHa Miškovia ( prezívaní Havran a Hvorecký ) predstavení ako ĽAVICOVÍ ,( ako inak – aktivisti ).

    Otras !

    ( mozgu … )

    Reply
 • 7. januára 2018 at 16:34
  Permalink

  Súdruh Blaha je žiaľ duševne narušený človek. Nič iné sa nedá povedať.

  Reply
  • 7. januára 2018 at 16:39
   Permalink

   A čo Vaša duševná kondícia, súdruh ?

   Reply
 • 7. januára 2018 at 21:03
  Permalink

  Na juhu zeme žije vták, jeho meno je mung-ťiu. Každoročne si hniezdo z peria posplieta a pevne ho pripúta k steblám trstiny. Keď potom príde silný tajfún a steblá k zemi pozohýna, vajíčka z hniezda vypadnú a mláďatá mu uhynú. Na vine nie je hniezdo, ale to, že si ho vtáčik k steblu pripútal./A riekol majster…/

  Reply
 • 8. januára 2018 at 13:08
  Permalink

  Na kritiku Blahu od vyššie uvedeného užívateľa predkladám novšie video, ktoré dotyčný pán zrejme cielene odignoroval:

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *