VIDEO: Veci Verejné – 48.týždeň Lajčák, Mistrík, Ukrajina

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

 

 

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
12 thoughts on “VIDEO: Veci Verejné – 48.týždeň Lajčák, Mistrík, Ukrajina

 • 3. decembra 2018 at 14:34
  Permalink

  Uff pán Micheľko. Naozaj ste zaujali.
  Predovšetkým ak by som nevedel že tento web má byť ľavicový, myslel by som si, že ste národný socialista, príslušník krajnej pravice, či člen ĽSNS či SNS. Teda člen extrémisticko pravicových strán.
  Ale nech.
  1. Najskôr ma trochu udivila Vaša spolupráca s Hlavnými správami, ktorá je hlásnou trúbou ruských záujmov. Jej články sú polopravdy, jasné lži a protihumánny obsah. Dumám že prečo tak. Ste nimi platený, alebo sponzorujú Váš web?
  Dosť smutné ak ľavičiari nedokážu byť tak trochu nezávislí.
  .
  2. Lajčák a Marakéšska dohoda.
  Nuž Lajčákovi ak si chce zachovať tvár, nieč iné neostáva iba abdikovať. A ako povedal, marakéšsky dokument sa interpretuje lživo a chýba k nemu rozumná diskusia.
  Avšak ďalšia podivnosť.
  Ľavičiari ako keby boli proti migrácii vôbec. Ale to je predsa ľavicová agenda. Ľavičiari vo svojej solidarite zvyknú podporovať aj utečencov, ktorí potrebujú pomoc. Tu je akási iná ľavica. Taká národno-socialistická.
  Spomína sa aj Kiska. Treba si kopnúť . Ale je to zbytočné a smiešne. Ale kopú hlavne „národní socialisti“ nie ľavičiari.
  .
  3. Prezidentský kandidát.
  Nuž uvažovať ako bude keď bude … to je trochu predčasné. A ľavičiar by predsa mal voliť ľavicového prezidenta, alebo umierneného. Nie takého čo vzišiel z oligarchisticko- kapitalistického prostredia Mečiarovho HZDS. To sa tam síce nehovorí, alebo bolo by potrebné varovať.
  .
  4. Opäť k Hlavným správam.
  Je jasné kto je agresor a kto napáda susedov. Gruzínci, Moldavci, Ukrajinci tí všetci sa kasajú na Rusko . Že ho aj čiapkami dobijú. Alebo by to bolo naopak? Ale Hlavné správy, agent ruskej politiky ide veci prekrúcať. ( Pán Micheľko Vy tomu veríte? ) Treba hovoriť pravdu!
  Pri osamostatnení Ukrajiny sa Rusko zaviazalo výmenou za jadrové odzbrojenie Ukrajiny za nemeniteľnosť hraníc, čo samozrejme nedodržalo a napadlo Ukrajinu. V r. 2003 bolo dohodnuté že prieliv funguje podľa medzinárodných pravidiel, takže kvákanie Ruska že ide o provokáciu je jednoducho lživé. Rusi zas dohodu nedodržali ako žiadnu, ktorá im proste prestala vyhovovať. Taktiež most, ktorý bráni väčším lodiam preplávať nie je v súlade s medzinárdnými dohodami a je postavený protiprávne.
  No a preferencie prudko padajú aj Putinovi. Po tom čo ruská ekonomika kolabuje, keďže je podobne ako Venezuela závislá na vývoze surovín a nie finálnych výrobkov , treba niečo vymyslieť. Nejakú novú vojnu.
  PS.
  Zadržiavanie obyčajných námorníkov ktorí s tým nič nemajú a iba počúvajú rozkazy je proti medzinárodným dohodám. Takto to robil Hitler. A rovnakú provokáciu vymyslel v r. 1939 keď napadol Poľsko.

  Reply
 • 3. decembra 2018 at 17:31
  Permalink

  s Hlavnými správami, ktorá je hlásnou trúbou ruských záujmov. Jej články sú polopravdy, jasné lži a protihumánny obsah. -nedal ste jeden typ o tom čo tvrdite . píšete tu frázy ktoré vyprodukuje N- nočník, Sme-tie a celý výkvet slniečkárov – mimochodom na Kryme boli Ruské základne dohodnuté pri rozdelení

  Reply
  • 3. decembra 2018 at 20:07
   Permalink

   Janíčko Ján.
   Tak si tie hlavné správy prečítajte. Lož za lžou. Občas tam pridám nejaký diskusný príspevok, ale kto nič nevie, musí všetkému veriť. Teda aj Hlavným správam.
   A na rozdiel od Vás nepotrebujem aby mi niekto podsúval hlúposti. A na Kryme bola len jedna ruská základňa na základe dohody s Ukrajinou. To však nič nemení na fakte že Rusi porušili všetko k čomu sa zaviazali.
   A propo Hlavné správy, ruský agent tvrdí niečo iné, však.

   Reply
  • 3. decembra 2018 at 20:39
   Permalink

   Jankech je, pokiaľ ide o znalosť histórie nedouk. Takže komentovať jeho slohové práce nemá zmysel. Je to strata času. A jemu zrejme, o to aj ide.

   Reply
   • 3. decembra 2018 at 22:59
    Permalink

    Pán Krumpál.
    Skúste konkrétnejšie. Inak mlátite len prázdnu slamu. Nič viac.

    Reply
 • 3. decembra 2018 at 18:34
  Permalink

  Námorné sily USA dávno pred Majdanom vypísali konkurz na výstavbu sídla námorných síl spojených štátov na Kryme. Mimoriadne zaujímavé, že šíritelia demokracie vedeli už rok dopredu, že Majdan – spravodlivý boj ukrajincov za svetlejšiu budúcnosť – sa skutočne udeje. Rusi by boli hlúpi, keby si nehali na svojom historickom území postaviť sídlo námorných síl najagresívnejšieho štátu na svete, ktorý za posledné desaťročia na základe klamstiev pozabíjal tisícky nevinných civilistov a nenávratne zničil kultúrne pamiatky kolísky vzniku našej civilizácie, šikanujúc každého, kto sa im nepodvolí. Ak niečo múdre urobili Rusi pre aké-také dodržanie rovnováhy síl v spomíbanej oblasti, tak je to vypísanie referenda na Kryme a následné jeho pripojenie k Rusku. Mali by ste si prečítať, čo si o tom všetkom myslí americký filmový režisér Oliver Stone, a to nie je hocijaký režisér. Zato u nás máme znova janičiarov, srdnato bojujúcich za chamtivosť druhých.

  Reply
  • 3. decembra 2018 at 20:08
   Permalink

   Peter.
   A potom ste sa prebudili.
   Večer toľko nepite. Potom to s Vami vyzerá ako opisujete.

   Reply
 • 3. decembra 2018 at 19:30
  Permalink

  Ďakujem za Vaše video je to jasný dôkaz pán Micheľko ako ste mimo…

  Lajčák ako minister ficovej vlády skončil lebo do tej ficovlády nemal vstupovať !

  Pán Miroslav Lajčák je odborník, má veľké schopnosti na diplomatickom poli, je svetovo ! uznávaný a je najobdornejší minister akého ficova vláda mala !
  Ako človek urobil aj nejaké chyby ako s financovaním predsedníctva sr, ale to beriem ako chybu jeho spolupracovníkov a on ako najvyšší to musel vysvetľovať.

  Najväčším ZDROJOM jeho kritiky a oprávneným je že keď sa stal PREDSEDOM Valného zhromaždenia OSN zostal aj ministrom zahraničných vecí SR !

  Nevieme čo za tým bolo. Možno ho prehovorili iní.
  Ale je to jeho veľká chyba.

  Ako predseda valného zhromaždenia vykonával túto funkciu rok.
  Do 12. septembra 2018.
  Podarilo sa mu aby sa drvivá väčšina krajín OSN dohodla na texte Globálneho paktu.
  On ako predseda musel svoje úsilie sústreďovať na to aby tento text bol podporený čo najväčšou podporou krajín OSN. Nemohol teda zastávať naše postoje on bol PREDSEDA všetkých !!!
  Musel ako diplomat riešiť kompromisy.
  Dávať mu to za vinu kompromisy predsedu valného zhromaždenia OSN je chyba tých čo mu tú funkciu schválili v roku 2017!
  Politici = fico, danko, blaha a ďalší o tom vedeli. Vedeli že sa chystá dohoda na Globálnom pakte ale spali. Lebo oni nie sú na prácu. Oni sú na kšefty. Celý rok do septembra 2018 neuskutočnili jediné stretnutie, kongres, zasadnutie kde by vyjadrili svoje princípy. Nevyjadrili ani smer a ani sns žiadne výhrady a ani nevyjadrili čoho sa má držať. Ale on bol predseda viacej ako minister !

  Lajčák ako politik = minister zahraničných vecí má principiálne stanovisko. Treba rokovať. Treba ostatným tlmočiť názory parlamentu a treba sa jednoznačne vyjadriť za čo sme a s čím nesúhlasíme. V tom s ním súhlasím, lebo koľkokrát sme už počuli „O nás bez nás…“

  Mýlite sa pán micheľko NRSR neprijala žiadne záväzné stanovisko k tomu že minister lajčák ani nikto iný nemá ísť do marakešu… Asi ste nečítali Uznesenie NRSR je na stránke národnej rady:
  – vykonala príslušné opatrenia spojené so stiahnutím Slovenskej republiky
  z procesu prijímania Globálneho paktu o bezpečnej, riadenej a legálnej migrácii v podobe konečného návrhu z 11. júla 2018 a jeho neprijatím Slovenskou republikou na stretnutí vlád a vysokých predstaviteľov, ktoré sa má uskutočniť v Maroku 10. a 11. decembra 2018

  minister lajčák nemal úmysel ísť do marakešu prijať Globálny pakt ale predložiť naše stanovisko !

  ani predseda vlády, ani predseda strany nemá žiadnu moc nič zmeniť
  ÚSTAVA SR dáva prezidentovi právomoc prijať, alebo neprijať demisiu lajčáka
  prezident teda rozhodne nikto iný to nemá v rukách

  inak neviem či je vám to známe ale minister lajčák často prezidentovi radil a poskytoval konzultácie o diplomacii v zahraničnej politike…

  Prípad demisie a fungovania ministra zahraničných vecí je len ďalší dôkaz chaosu a hanby tejto vlády !
  Uznesenie NR SR je len divadlo pre „voličov“. Nič sa ním nedosiahne lebo MY ako SLOVENSKO ho ani oficiálne nedoručíme OSN.
  Nikto sa vraj nemá zúčastniť = to je dohoda pellegrini danko

  Po nej už lajčák nemohol zostať ministrom a nebude ani kandidovať za prezidenta

  Reply
 • 3. decembra 2018 at 20:26
  Permalink

  Nie, k článku sa nevyjadrím, ale už ma hnevajú tie drísty povedzme Jankecha o ľavicovosti: Migrácia NIE JE O PROLETÁRSKOM INTERNACIONALIZME! To sem „nepochodujú“ zúbožení robotníci a roľníci, ale vstupu do RAJA EÚ sa domáhajú dobrodruhovia, ktorých skasírovali v ich krajinách pôvodu pašeráci ľudí…migrácia najmä ilegálna – to je trestná činnosť. A ľavica vždy je proti páchaniu trestnej činnosti.
  A ak boli imperializmom zničené krajiny ako Líbya, Sýria, Irak, ak sú ničené koloniálnou politikou africké štáty, stredná Európa na tom „zásluhy“ nemala a nemá. To je problém bývalých kolonizátorov, tak nech si to riešia.

  Reply
 • 4. decembra 2018 at 10:43
  Permalink

  Pred dvoma mesiacmi bola v tv zaujímavá debata pánov Klusa a Pašku na tému utečeneckej krízy, kde zaznelo veľa zaujímavých informácií a názorov. Jeden z nich bol aj ten, že EÚ štedro dotuje africké štáty a tie by mali mať morálnu povinnosť prestať posielať utečencov do Európy.
  Podobná štedrá pomoc bola schválená aj minulý týždeň pre Ukrajinu, bez toho, aby sa mohli k tomu občania EÚ vyjadriť, tak ako nemajú možnosť vyjadriť sa v podstate k ničomu, čo EÚ robí, napríklad aj k novému rozšíreniu sankcií voči Rusku.
  Na tomto príklade jasne vidieť ako pomoc EÚ funguje. Podporuje bábkové vlády svojich bývalých, ale aj súčasných kolónií, len zabezpečila lacnú pracovnú silu a lacné suroviny pre ekonomiky „vyspelého Západu“.
  Súhlasím s Kantorom, že celá táto migračná kríza, je len jeden veľký nelegálny obchod so živými ľuďmi, ktorý sa vymkol spod kontroly a hľadajú sa možnosti, ako ho zlegalizovať.
  Celý Západ už hrá proti Rusku a Číne len „vabank na viacerých frontoch“, ktorý ešte chvíľku síce potrvá, ale následky budú katastrofálne, aj keď nedôjde k vojne.
  Preto je veľmi dôležité, spájať sa, hľadať riešenia a východiská, ekonomické, sociálne, morálne a nestrácať čas hľadaním identity ľavice…
  Inak slová ostanú len slovami, aj keď dobre mienenými…

  Reply
  • 4. decembra 2018 at 12:24
   Permalink

   Čo keby sme začali tým, že tzv. Európsku úniu budeme neústupne nazývať pravým menom :
   Európsky zväz !
   …. možno sa mnohým ( až ) potom otvoria oči ….

   Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *