Vladimír Manda pripomína výročie masakru v Mỹ Lai

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Dnes by sme si mali pripomenúť 50. výročie tragédie obyvateľov – mužov, žien a detí, vietnamskej dedinky My Lai. Americká armáda 16. marca 1968 vstúpila do dedinky My Lai a krutým spôsobom vyvraždila bezbranné civilné obyvateľstvo, nezastavili sa ani pred vraždením malých detí (374-504 obetí). Niektorí hovoria, že to bol deň, kedy americká armáda definitívne stratila svoju ľudskú tvár. Za zločiny spáchané na civilných obyvateľoch nebol fakticky nikto potrestaný. Také sú proste zvyky v bašte demokracie, v krajine, ktorá je na čele nášho „mierového“ zoskupenia NATO.

File:My Lai massacre.jpg

Foto: Wikipedia

https://sk.wikipedia.org/wiki/Masaker_v_M%E1%BB%B9_Lai

Vladimír Manda v skupine Ľavicové spektrum

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


4 thoughts on “Vladimír Manda pripomína výročie masakru v Mỹ Lai

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *