Schôdza davistov a výzva Juraja Janošovského k verejnej aktivite na záchranu Slovenska

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

4. 7. 2020 sa konala v Ružomberku plenárna schôdza DAV DAV. Členovia a spolupracovníci diskutovali o budúcnosti projektu, zmene adresy sídla, o budúcnosti knižnice DAVu, o výzvach pre komunitu, o zlepšovaní webovej stránky a napokon o plánovanom novom vedeckom inštitúte. Súčasťou programu bol aj prečítanie výzvy Juraja Janošovského:

Výzva Juraja Janšovského

Niekoľko mesiacov na sociálnych sieťach a dnes naživo diskutujeme v redakcii DAV DVA a s čitateľmi o neschopnosti čeliť narastajúcej kríze a stupňujúcom sa ohrození života občanov a celej spoločnosti.

Znepokojuje nás, že nekonečná pandémia prekrýva všeobecnú hospodársku, sociálnu, enviromentálnu a hodnotovú krízu. Krízu, ktorá hrozí nielen veľkými hospodárskymi škodami ale ničí mnohé ľudské životy a budúcnosť najmenej dvoch generácií. V našej vlasti, ovládanej viac alebo menej skorumpovanými, nezodpovednými a neschopnými domácimi elitami – politikmi a úradníkmi, posluhujúcimi zahraničným vlastníkom bánk, korporácii a bruselskému molochovi, má všeobecná kríza ničivé dôsledky – núdzu a beznádej. Slovensko na periférii európskeho záujmu je v prvej línii valiaceho sa nešťastia – vďaka hlúpej orientácie na montáže automibolov a zničeniu vlastného poľnohospodárstva.

Zlyháva vyčerpaný systém a zlyhávajú miestne i európske elity.

Emisné banky točia menový kolotoč, v ktorom už zotročili exekúciami a dlhmi súčasnú strednú generáciu. A chcú, v dlhoch, utopiť aj budúcnosť našich detí a vnukov. Nepredstaviteľných 750 000 000 000 eur majú Európania, a teda aj my na Slovensku splácať až do roku 2058. Ak berieme do úvahu aj prudký rast slovenského dlhu a zadlženie domácností, obcí a miest, tak tí, čo predávajú náš štát a nás jeho občanov, predávajú celé Slovensko do dlhového otroctva na desaťročia. Bez „svetla na konci tunelu“.

Naše zdravie, vzdelanie detí a sociálna bezpečnosť dôchodcov bude úplne vydaná pod kuratelu zahraničných exekútorov a komisárov. Záujmy veriteľov budú určovať, čo smieme a čo nesmieme urobiť vo verejnom záujme. Aký veľký krajec chleba môžu dostať naše deti, ako rýchlo bez zdravotnej starostlivosti vymrú dôchodcovia a invalidi.

Je paradoxom, že obrovské peniaze európskych grantov a pôžičiek sú určené zbohatlíkom, nezodpovedným majiteľom akcií, bánk, korporácií a podnikov a neschopným manažérom. Na ich nové príjmy sa majú poskladať a splatiť ich dlhy nemajetní občania. Dokonca štát nereagoval na našu predchádzajúcu výzvy, aby sa peniaze súkromným vlastníkom nerozdávali, ale kapitalizovali. T.j. neboli to nenávratné pôžičky a „podpory“ ale , aby štát za naše spoločné prostriedky nadobúdal vlastnícke podiely a tým aj mohol kontrolovať využívanie pomoci, práce a zisku.

Namiesto milionárskej dane zbohatlíkom, nám však ordinujú ďalší výpredaj našej budúcnosti. Nemienime sa nekompetentnosti politických reprezentácii a neschopnosti vládnucich koalícii nečinne prizerať.

Vyzývame Vás najprv k tichému, symbolickému, protestu!

Ak sa zásadne nezmení politika zameraná na ďalšie zvyšovanie majetku bohatých a ďalšie zotročovanie pracujúcich, rodín a sociálne odkázaných. Ak neuhradia škody krízy tí, ktorí na nej zbohatli. Ak nebude určená milionárska daň (daň z majetku nad 1.000 000 eur) vo výške presahujúcej túto sumu, pripravujte sa na občiansku neposlušnosť, podľa občianskeho práva, zaručeného Ústavou SR.

Diskutujte, vyberajte kompetentných odborníkov z vlastných radov, ale aj rešpektovaných osobností, tak, aby aktívni občania mohli – v prípade zlyhania orgánov verejnej správy- kontrolovať, riadiť a organizovať život na Slovensku vo všetkých sídlach a pracoviskách bez problémov a zhoršenia situácie.

Zvládnutím aktuálnej situácie dáme impulz pre lepšiu budúcnosť Slovenska a jeho občanov.

Členovia občianskeho združenia DAV DVA, plenárna schôdza, Ružomberok, 5.7.2020


Pozývame Vás na otvorenú diskusiu k danej téme do našej Facebookovskej diskusnej skupiny:

Diskusné Fórum DAVU


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


22 thoughts on “Schôdza davistov a výzva Juraja Janošovského k verejnej aktivite na záchranu Slovenska

 • 5. júla 2020 at 10:44
  Permalink

  Bum. Konečne. Ďakujem Juraj. Večer sa spýtam na čom ste sa dohodli.

  Reply
  • 9. júla 2020 at 13:32
   Permalink

   konecne! snad to je nejaky zaciatok, uvidime aka bude odozva , hoci velku nadej tomu nedavam, najma na zaklade vyjadreniach pana morovcika o takom snazeni, ja mam ine na pracici zakonom zakazane, ja nic, to nech robia, ci musia ini, uvidime aky duch tu prevlada, chceme ist dopredu za svojim cielom , alebo budeme len rozoberat preco sa mlieko rozlialo a samozrejme potom aj skyslo , hor sa

   Reply
 • 5. júla 2020 at 12:18
  Permalink

  Nabudúce láskavo dajte vopred vedieť o stretnutí DAV2, nech si môžem prísť zaštekať !

  Schvaľujem snahu o založenie ľavicového inštitútu ak má byť strediskom slovenskej ľavicovej inteligencie, a ako protiváha pravicovej „5.kolóny“ v podobe rôznych „inštitútov“ s neznámym pôvodom ich financovania. Navrhoval by som práve z tohto dôvodu nepoužívať slovo inštitút, ale nahradiť ho slovenským pojmom.
  Očakávam, že sa zúčastnené osoby budú vyjadrovať nie len k súčasným otázkam, ale budú tvoriť aj stratégie tohto štátu, nazývaného tátokrajina.

  S návrhom hraničnej sumy milionárskej dane ste to parádne prestrelili. Myslím si, že ľudia so súhrnným hnuteľným a nehnuteľným majetkom 500 000 € sú už dostatočne bohatí a zabezpečení aby žili po materiálnej stránke pomerne pohodlný život, teda „všetko“ nad túto hodnotu by sa malo pokladať za nad-bohatstvo a jej vlastníci za nad-bohatých ( super-bohatých ), ktorým môže činná ľavica pomôcť od zbytočných starostí s nadmerným majetkom a oblažiť ich progresívnym zdanením tohto nad-majetku.

  Napokon je potrebné budovať aj politické zhmotnenie ľavice – teda priamo – politickú stranu, ktorá by politiky ľavicového ústavu aj realizovala.
  No a z osobnej skúsenosti si dovolím tvrdiť, že pokiaľ tá politická ľavica nebude riadna – teda KOMUNISTICKÁ – z takej ĽAVICOVEJ strany nikdy nič nebude – okrem opakovanej kolosálnej zrady obyčajných ľudí. Musíte mať koule neprijať pravidlá pravice – kapitálu a jemu oddane slúžiacej buržoázie – odrážať protikomunistické blúznenie, a hrdo niesť komunistické myšlienky a historickú socialistickú prax.

  Amiň !

  Reply
  • 5. júla 2020 at 13:32
   Permalink

   Martine, zdravím Vás!

   S Vaším příspěvkem souhlasím ─ ABSOLUTNĚ! Podepisuji! To jsou slova opravdového vlastence, Slovana (nejen Slováka), opravdového levicového člověka. Martine, DÍKY!

   Martine, dovolte mi jen malé doplnění Vašich svatých slov. MUSÍ NUTNĚ VZNIKNOUT taková polit. strana, která ZCELA PRŮZRAČNĚ, BEZ OKECÁVÁNÍ, BUDE SDĚLOVAT NÁRODU TŘÍDNÍ ROZDĚLENÍ SPOLEČNOSTI JAKO PRAPŘÍČINU onoho svinstva, jehož jsme my všichni dnes a denně svědky, ať již dobrovolně, anebo naopak. A nemusí mít strana nového typu v názvu nutně „komunistická“, osobně se kloním spíše k názvu Socialistická strana Slovenska, v ČR pak Socialistická strana Česka, neboť komunisté, PŘIZNEJME TO NATVRDO ─ před 30 roky, především v SSSR, KATASTROFÁLNĚ SELHALI A ZRADILI!!! A navíc, národ musí už z názvu strany POCHOPIT, OČ NÁM JDE, TEDY ŽE NÁM JDE O SOCIALISMUS, NIKOLI o komunismus, protože myšlenka komunismu je v zásadě POHŘBENA. Nemá cenu přeskakovat dějinný vývoj dopředu, když kola dějin se točí ZPĚT S NARŮSTAJÍCÍ RYCHLOSTÍ A NIČIVOU SILOU!

   Socialistickou, a ne komunistickou stranu navrhuji proto, abychom se my, opravdoví levicoví vlastenci a Slované ─ distancovali od zrádné politiky kom. popřevratových stran, zejména mám na mysli KSČM, která klesla na samé dno levicové důstojnosti. Abych to doložil dvěma fakty.

   ZAPRVÉ. Uvnitř KSČM se hádají soudruzi o peníze jako ti buržousti o poslední žvanec na této těžce zkoušené planetě. Na jedné straně nejeden člen strany nedostane za roční dřinu pro stranu ani «ň», na straně druhé soudružka Konečná za ten samý rok vydělá v EP 6 miliónů Kč (+80 tisíc Kč doživotní měsíční důchod). Když se však kohokoli zeptám, CO SOUDRUŽKA KONEČNÁ VYKONALA DOBRÉHO PRO REPUBLIKU A PRO LEVIC. HNUTÍ PROTI KAPITALISMU, jsem si jist, milý Martine, NEODPOVÍ MI NIKDO (!!!) ANI SLOVO. Prostě katastrofa…

   ZADRUHÉ. Martine, přečtěte si tohle:

   https://www.novinky.cz/domaci/clanek/cachry-ve-vsetinske-kscm-sef-okresu-neustal-40327832

   Reply
  • 5. júla 2020 at 13:33
   Permalink

   Primárne nejde o diskusiu o tom, či bude „milionárska“ alebo polmilionárska daň, ale o otvorenie problému, či aj v kríze majú byť zisky „súkromné“ a straty „spoločné, verejné“…
   Je to upozornenie elitám, že nie sme „zdochnuté sliepky“, ktoré môžu šklbať na svoje “ polievky“.
   Je potrebné sa ozvať proti podsúvanej nespravodlivosti: chudáci si majú utiahnuť opasky, aby rentiéri neprišli o „prachy“…
   Dokonca popierajú aj libertaniánske princípy, že trh (záujem spotrebiteľov) má určovať objemy, ceny a kvalitu produkcie. „Dotácie“, ktoré tak kritizovali na regulovanom trhu, chcú teraz „prideľovať“ podľa svojej chuti! Korupčná príležitosť pre súčasnú politickú garnitúru, lobbystov a rentiérov (prečo by nepustili „perie“, ak im dajú obrovské peniaze „na záchranu“!…)

   Reply
 • 5. júla 2020 at 19:22
  Permalink

  Spravny krok, spravnym smerom!!! Samozrejme, pledirujem za to, aby si obcania dali vlastnu ustavu. Tuto si nedali obcania sami, tuto im dali politici CSSR! Hoci na to nemali mandat… Mozno sa este pamatate, ako to prebiehalo v NR… Ja si to este pamatam. Preto len tak dalej!

  Reply
 • 5. júla 2020 at 21:44
  Permalink

  Zavedenie milionárskej dane znamená legitimizáciu bohatstva nadobudnutého pochybným spôsobom. Ľavičiari by mali požadovať revíziu spôsobu nadobúdania majetku milionárov, vrátane retroaktívnych zásahov do príslušnej legislatívy, ktorá bola počas divokej privatizácie prispôsobená účelu.

  Reply
  • 7. júla 2020 at 20:17
   Permalink

   Presne. Milionárska daň je politikou ľavicových prívržencov kapitalizmu, tzv. socdemákov. Skutoční sociliasti a iní antikapitalisti chcú presadzovať systém, kde žiadny milionár nebude (pretože poctivou prácou si nie je možné toľko zarobiť). Chce to zmenu systému, nie jeho kozmetické úpravy. Ovšem aj tie sú lepšie ako nič, pokiaľ radikálna zmena nie je uskutočniteľná…

   Reply
 • 6. júla 2020 at 15:28
  Permalink

  Ak bude už v každom okrese aspoň jedna bunka, môžeme pomôcť s tvorbou družstiev a výrobnej sféry. Projekty máme.

  Reply
 • 6. júla 2020 at 18:45
  Permalink

  Povazujem s za ultralaviciara,ktory snazi sa o maximum mozneho.
  Ked su pani penazi a moci /Hitlera,alebo aj Bruselu/ pri velkej sile,
  vtedy povazujem za nutne ist branit narod do vlady,nie do hor, alebo do butlavych vrb.
  Dnes vladcovia Bruselu /pani dolara a medii/ nam pred ocami stracaju silu – a my sme rozprchnuti ,bezmocni,kade tade.Nielen na Slovensku je to tak.
  Mnohi v globalne informatizovanej dobe,zijuc v bublinach, ani prilis netusime,co sa deje napriklad v Moskve /tam komunisti spolocne s platenymi liberalnymi nepriatelmi Ruska nepodporili Putinovu oslodzovaciu ustavu…/.

  Kapitalizmus je kaput,v smrtelnych krcoch – a nevidime toho,kto by vedel,co dalej,ako a s kym.
  V Rusku vsak pripraveni myslitelia su!
  Chazin,Glazjev,Pjakin,Fursov,Starikov a dalsi
  teraz kazdy den bojuju na internetovych barikadach proti desatrocia dominujucej liberalnej informacnej presile .
  Kedze na Zapade ruca sa financny kapitalizmu,moc piatej kolony stava sa bezzuba
  a tito pripraveni bojovnici maju velku sancu,ba povinnost ziskat vacsinu naroda pre svoj koncept zachrany Ruska a sirokeho okolia i sveta.
  Aj Rusko je kolonia,ci kryptokolonia tlaciarov dolara.
  Bilony dolarov odisli z Ruska a okrem toho jeho hospodarstvo /a kulturu a skolstvo /nasilu tlacia dole!!!

  Prihovaram sa za maximalisticky realizmus.
  Oslovovat co najviac ludi s realistickym,dokladne oponovanym programom.
  Len s realistickym,teda dokladne,autoritativne oponovanym programom.
  Nevymyslajme v nasej podtatranskej obklucenej,vyvlastnenej kolonii na kolene
  nic take,co by nekorespondovalo s Moskvou Fursova,Starikova,Chazina,Glazjeva…..Putina.

  Reply
  • 7. júla 2020 at 8:54
   Permalink

   Viete čo,

   keď sa pozriem na výsledky volieb za posledných 30 rokov, ale aj na spôsob hlasovania predtým ( napr. v 1990 všetci komunisti „ZA“ Havla !!! , do 1990 /skoro/ všetci voliči za socializmus, po 1990 /skoro/ všetci proti … ), tak mám vážnu obavu, že vo voľbách rozhodujú ( práve tí ) informovaní, rozhľadení a uvedomelí voliči.

   Pár takých možno získate košatými, rozpracovanými a vyargumentovanými programami, no rozhodujúce stádo voličov volí hrdo proti sebe asi podľa kravaty na plagáte…

   Čo s tým ?
   Podlezieme latku ?

   Blaha to už skúša…

   Reply
 • 6. júla 2020 at 19:34
  Permalink

  Vidite pan Slavomir, z psychologickeho hladiska je dolezite sa stavat negativne k nejakej cinnosti alebo hnutiu. To je ta „spravna motivacia“, teda demotivacia. Takto moze vzniknut „Self-fulfilling prophecy“ negativne ale aj pozitivne. Teda predpoved, co sa sama splni. Odoberat ludom chut, nieco pozitivne vykonat, je jednou z najstarsich metod ako privolat neuspech a zmar akcii.
  Ti, ktori z Vas chcu uspech, motivujte, agitujte, presviedcajte, snazte sa priviest tuto a ine akcie uspesne do konca!!!

  Reply
 • 6. júla 2020 at 21:15
  Permalink

  Keď čítam komentáre, vidím, že davisti znova raz vykročili nesprávnym smerom . Akúsi “ ľavicu“ považujú za cieľ , ktorý by si mali osvojiť všetci chudobní! Prečo ? A čo je to vlastne ľavica ? V tej analýze nenachádzam nijaké zmeny systému! Iba Jánošikovský princíp: “ Zoberme bohatý, a rozdeľme to chudobným“ . Z ľavičiara Fica sa tiež napokon vykľul pravicový populista, tak prečo by sa nemal ten príbeh nanovo opakovať s novou persónou ???

  Reply
 • 7. júla 2020 at 13:40
  Permalink

  Na čom sa vieme dohodnúť? Iba na tom, že sa dohodnúť nevieme!
  Ani nebudem obhajovať výzvu, lebo tam „kde nie je vôľa-nie je cesta“…
  Pre budúcnosť: Slovensko nie je „pupkom“ sveta, kde sa dejiny točia, menia a určujú. Máme však svoju dôstojnosť a svoje rozhodnutia. Výzva slovenskúho DAVu2 nezachraňuje svet, iba sa snaží prebudiť upozornením na výpredaj budúcnosti, prisvecuje na miestnych kompradorských politikov. Provokuje iným náhľadom na politiku : otočiť politický záujem na “ prospech pre všetkých“ a na to, aby straty znášali tí, ktorí na privatizácii minulej práce a privlastňovaní si nadhodnoty zbohatli. Nech milionári v súčasnosti znášajú straty systému, ktorý prevádzkujú…

  Reply
  • 7. júla 2020 at 15:03
   Permalink

   Juraj, netreba sa nechať znechutiť nárekom okolostojacich. Nie je to nič iné, len nárek. Kto nechce, hľadá dôvody (alebo vinníka), kto chce, bude hľadať spôsoby.

   Reply
  • 8. júla 2020 at 8:31
   Permalink

   Davisti sa dohodnú asi len medzi sebou. Vôľe je dosť. Ale cesta ako dostať Ficov klan späť k moci je pre ľavičiara bezcenná. Navyše ťažko považovať za zbohatlíkov tých, čo majú na účte aspoň milión.

   Reply
 • 8. júla 2020 at 8:05
  Permalink

  U mňa, nepochopenie iba zvyšuje apetít (neznechucuje ma…). Snažím sa pochopiť ( s rešpektom k inému názoru) nepochopenie. A odstraňovať slabiny vlastných postojov a ich argumentácie. Ak postrehnem v „nepochopení“ nepodstatné motívy (nedostatok vzdelania, informácií alebo len zbabelosť), opomíjam ich.
  V prípade tejto výzvy som postrehol najmä „radikalizmus“: žiadne čiastkové riešenia nemajú význam ( iba „svetová revolúcia“). Mne, sympatický postoj, je však z “ z iného sveta“: v tom našom kolaboranti podporovaní médiami manipulujú verejnú mienku, koloniálne ovládané Slovensko nemá, ani toľko suverenity, aby dokázalo ochrániť vlastné, elementárne záujmy. A teda je „na hony“ vzdialené roly lídra svetovej revolúcie. Asi toľko, ako naši radikáli organizovaniu „svetovej revolúcie“ v New Yorku, Paríži, Berlíne, Moskve či Pekingu. Opačnou pozíciou sa javí kritika milionárskej dane: nepodarí sa, je neslušné „brať“ a pod. Aj v tomto prípade ide o „nepochopenie „výzvy“. Ani ja si nemyslím, že v konferenčnej miestnosti DAV2 rozhodneme o „milionárskej dani“. Nakoniec- to nie je ani našou úlohou. Tou je prebúdzať letargickú verejnosť. Nenechať jej do hláv „tlačiť kaleráby“. Zmyslom výzvy je – predovšetkým- prebudiť premýšľanie tých, ktorí sú schopní premýšľať. Demonštrovať, že nie všetci sa „pokakali“ z libertaniánskych doktrín, a nie všetci „papajú“ propagandu prostitujúcich žurnalistov štátnych a súkromných médií…
  No, a „votom to je“!

  Reply
  • 8. júla 2020 at 12:17
   Permalink

   Váž.pán Janošovský!
   Podporujem vašu výzvu bez výhrad!Dovolím si Vám však navrhnúť,aby ste s ňou oboznámili hlavne súčasných aktívnych politikov.Viete,zaujalo ma vaše znepokojenie súvisiace s dotáciami od EÚ na ozdravenie našej ekonomiky, ktorá vďaka pandémii Covid-19 padá na kolená.Ja som totiž presvedčený,že tú dotáciu si Brusel nechá poriadne zaplatiť.Pripomeniem len,sprosté vydieranie v nedávnej minulosti,keď EK podmienila poskytnutie úveru Ukrajine vo výške 600 mil.€ zrušením zákazu rúbania karpatských lesov.A pripomeniem ešte slová ktoréhosi nemeckého politika o tom,ako štáty ktoré odmietajú prerozdeľovanie migrantov budú donútené(!!) k poslušnosti.Preto je mimoriadne dôležité,aby sa už teraz začala na túto tému diskusia na politickej scéne.Vieme už,že máme vo vláde ministrov,ktorí si s verejnou mienkou starosti nerobia.Jednoducho rozhodnú,ako nám to predviedol renegát Korčok pred pár dňami.Ak sa niečo podobné stane v súvislosti s očakávaným „záchranným balíčkom“od EÚ,tak potom budú naše výzvy a protesty zbytočné.
   Žijete v Bratislave a k tým niekoľkým politikom ktorým ešte na Slovensku záleží,máte určite lepší prístup ako my,ktorí žijeme mimo Blavy.Chcem veriť,že sa Vám podarí osloviť svojou výzvou nie len občanov SR,ale aj politikov ktorým ešta leží na srdci osud Slovenska.
   Držím Vám palce!

   Reply
 • 10. júla 2020 at 19:09
  Permalink

  Vazeni diskutujuci, mozno ste si vsimli, ze na svete existuje sposob vedenia diskusie, diskusii s nazvom „framing“ = „ramovanie“? Vsetky temy mimo „ramu“ su „zakazane“. Teda, ak niekto pouzije temu mimo ramu, tak bude patricne znemozneny, kompromitovany, prehlaseny za antisemitu, fasistu, komunistu, konspiracneho teotetika atd. S tymito ludmi, stranami sa jednoducho „slusny clovek“ nebavi, ich nazory nepocuva a o nich nedebatuje. V podstate v kazdom state su strany, ludia pre ktorych to plati. Tieto strany, ludia sa nesmu dostat do vlady. Lebo, ak by sa dostali do vlady, mohli by zmenit majetkove pomery. A prave majetkove pomery sa nesmu zmenit! Vsetko musi ist tak, ako ma, ako je planovame. Dokaz: Kotleba, Blaha, Okamura, nemecka AfD, Die Linke, mme Le Pen, Mr. Jeremy Corbyn, atd. Nic nove pod slnkom…

  Reply
  • 11. júla 2020 at 10:33
   Permalink

   Súhlasím !

   Kým sa zachováva majetkový „status quo“ , tak je všetko v pohodičke, politici a strany si môžu tárať ( skoro ) čo len chcú. Ľavica, stred pravica – vsjo rovno – uroveň vody bez peremen.

   No keby sa objavili zrazu búratelia starých poriadkov, hlásajúci zmenu majetkových pomerov a hlavne to, že naše peniaze sú u tých „tam hore“ , to by ste videli tú ohromnú Reakciu. Zrazu by začali zo svojich milionárskych dier vyliezať všetky, dnes neviditeľné, zbohatlícke červy aby urobili poriadok so všetkými poriadkoborcami. A toto platí či už na štátnej úrovni, tak na svetovej úrovni.

   A práve toto by malo byť pre obyčajného človeka politickým kompasom, že ktorí politici a strany sú hodné a ktoré nie. Kým neupriamujú pozornosť na bohatých, a nehlásajú likvidáciu tejto triedy ( alebo skôr týchto tried ), potom nie je skutočne dôvod zaoberať sa predkladanou ponukou.

   Mimochodom – je zaujímavé, že aj keď tu takýchto poriadkoborcov asi nemáme, aj strany fungujúce len v medziach kapitalistického režimu sa ani len nepriblížili k možnstiam pre zlepšenie života obyčajných ľudí, bez toho aby ohrozili systém. Samozrejme, myslím tým hlavne SD a moc ktorá jej bola v uplynulých 15 rokoch daná – táto vraj ľavicová strana mohla pre nás urobiť ďaleko viac, než spravila, aj bez toho aby „červy vyliezali zo svojich milionárskych dier“.

   Nuž – čo nám ostáva ?

   ZOŽERME BOHATÝCH !

   Reply
 • 11. júla 2020 at 19:31
  Permalink

  Myslím že najlepšie to zhodnotil Martin
  Nabudúce láskavo dajte vopred vedieť o stretnutí DAV2, nech si môžem prísť a dobre si zaštekať !
  Dalej podpisujem Vaška
  Národ musí POCHOPIT, ŽE NÁM JDE O SOCIALISMUS, NIKOLI o komunismus, protože myšlenka komunismu je v zásadě POHŘBENA.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *