Výzva na popdoru petície skôr do dôchodku

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Podporte petíciu za vyhlásenie referenda, ktorú organizuje OZ KOVO: Petícia za vyhlásenie referenda – Skôr do dôchodku

Link na petíciu nájdete tu.

Petičný hárok nájdete tu.

 

Znenie petície:

My, dole podpísaní občania Slovenskej republiky, podľa čl. 93 až 100 Ústavy Slovenskej republiky, ako aj
podľa Zákona č. 85/1990 Zb. o petičnom práve, v znení neskorších predpisov, žiadame prezidenta Slovenskej republiky, aby vyhlásil referendum o nasledujúcich otázkach:

 • Súhlasíte s tým, aby bolo ústavným zákonom zastavené (ohraničené) predlžovanie dôchodkového veku
  dosiahnutím 64 rokov veku?
 • Súhlasíte s tým, aby bolo ústavným zákonom zastavené (ohraničené) predlžovanie dôchodkového veku pre ženy
  • dosiahnutím 63,5 rokov veku, ak vychovali jedno dieťa,
  • dosiahnutím 63 rokov veku, ak vychovali dve deti,
  • dosiahnutím 62,5 rokov veku, ak vychovali tri a viac detí?

Vyplnené petičné hárky posielajte na OZ KOVO, Miletičova 24, 815 70 Bratislava.


Ak môžte, vytlačte petičný hárok, dajte podpisať ľuďom vo svojom okolí a podpísanú petéciu pošlite na uvedenú adresu. Poprípade prepošlite tento článok svojím známim.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


15 thoughts on “Výzva na popdoru petície skôr do dôchodku

 • 7. novembra 2018 at 10:31
  Permalink

  Odbory sú treťou podriadenou kolónou Ficovho Smeru, už si to konečne uvedomte! Takže podporovať pseudo odborársku petíciu je de facto podporovať nepriamo smeráckych zbohatlíkov Kaliňaka, Počiatka, Fica, Glvača alebo ich oliagarchických podporovateľov! Tzn. podvodníka s DPH Bašternaka, Viľhana (zbrojár) , Čičmanca (uhľobarón), Širokého (Váhostav), Babiša (Agrofert)….
  Nech ide už konečne Ficov Smer s jeho oranžovými odbormi a zbohatlími a oligarchami do prdele!
  Potrebujeme tu autentickú radikálnu ľavicu a nie udržiavať pri moci oportunistov Fica a Blahu!!!
  Ľudia si zaslúžia ísť do dôchodku najneskôr v šesťdesiatke a nie ústavne zavádzať debilných 64 rokov, ktorých sa ťažko pracujúci prekarizovaní obyčajní ľudia ani dosť často nedožijú!
  Nech tento Smer kretenland úplne zruší povinný druhý zlodejský pilier a peňazí bude dosatok aj na dôchodky od dovŕšenia šestesiatky. Lenže to by si chamtiví smerackí nenažranci vypustili rybník… .
  Som preto kategorický proti podpore petície smeráckych oranžových odborov a smeráckych zbohatlíkov vrátane Fica zo Smeru !!!

  Bože, ako Dav Dva hlboko klesol, keď už podporuje zbohatlícky Smer a jeho debiliny, ktoré mu našťastie v parlamente neprechádzajú….

  Dr. Imrich Juhár, čo vy na to hovoríte? Potrebujeme autentickú ľavicu bez oportunistov zo Smeru?

  Reply
  • 7. novembra 2018 at 11:42
   Permalink

   Aspon sa podpisuj pod svojim menom Miro…(ked uz tak mudrujes)

   Reply
   • 7. novembra 2018 at 15:45
    Permalink

    Peter Poliak (alebo Miro, mne je to jedno) nemudruje!
    Ak by pokrytecký pseudoľavicový Smer zrušil druhý dôchodkový pilier, okamžite by sa dnes uvolnilo vyše 8 miliárd eur!!! Mohol to pohodlne urobiť keď sám mal v NRSR nadpolovičnú väčšinu a tých dnešných 8 miliárd mohlo byť priebežne rozdeľovaných postupne pre dôchodcov. Tu by nám často hosťujúci pán Blaha mohol vysvetliť, prečo tak neurobili.
    Namiesto toho ide Smerovláda przniť Ústavu SR“magickým číslom 64″ (pán doktor Fabry, vysvetlite im tu, že maximálna rýchlosť na ceste do ústavy nepatrí). Taký pekný a jednoduchý ústavný princíp, že „Každý má právo na dôstojné prežitie svojej staroby“ by vyriešil aj vek odchodu do dôchodku aj výšku dôchodku. Aspoň tí normálne vyvinutí by to pochopili.
    No a najväčší ústavný zločin nám Smerovláda chystá s ústavným zakotvením 2. piliera (zvyšovaním dôchodkov na základe spotreby „dôchodcovskej domácnosti“ už z nás dôchodcov podradný živočíšny druh urobila). Toto Smer robí v spolupráci s extrémne pravicovými opozičnými stranami (pozor, nehovorím o ĽSNS), čím sa definitívne zaradil medzi extrémnu pravicu, pretože toto je hodné akurád tak Pinochetovho Chile, rodisku to druhého piliera.
    Takže pán Poliak, tu je moja odpoveď na Vašu otázku, nevidím ani ľudí schopných v tomto smere činu. Ja aj s pár mojimi priateľmi sme už stihli zostarnúť … A ešte dodám, že je za hranicou môjho úžasu, čo v tejto súvislosti vyvádzajú naše tzv. odbory.
    PS
    V rámci solidarity by sme sa my starí s vami mladými, pán Diczházi, o tých 8 miliárd rozdelili a polovica by mohla ísť na družstevnú bytovú výstavbu, aby ste vy mladí nemuseli byť odkázaní na otrokárske hypotéky.

    Reply
  • 16. novembra 2018 at 9:32
   Permalink

   Peter Poliak Čo má spoločné dobré rozhodnutie s politikou? Ak sa nezastropuje dôchodkový vek, tak nás budú naše deti preklínať. Stredná dĺžka života pri narodení v roku 2015 bola na Slovensku 76,7 roka. Môj syn by podľa výpočtov mal ísť do dôchodku ak sa nezastropuje asi v 73. Je to len sebectvo terajších, ktorých sa to týkať až tak nebude. Stále sa tu niekto oháňa, že máme zlú demografiu. Máte pocit, že riešenie tohto problému je nechať otvorený vek odchodu do dôchodku? Toto povedie len ku vymieraniu slovenska, ktoré sa týmto len urýchli. Stále viac ľudí sa dôchodku ani nebude dožívať. Jediné riešenie je podporiť mladé rodiny, aby mali viac detí. Nič iné nebude fungovať. Áno nezastropovanie dôchodkového veku bude vyhovovať určitej skupine. Pekne sa na tom nabalia. človek bude stále celý život platiť odvody a na koniec sa dôchodku ani nedožije. O toto vám ide?

   Reply
 • 7. novembra 2018 at 10:34
  Permalink

  Správny nadpis článku by mal byť Neskôr do dôchodku. Viete čo je na všetkom najsmiešnejšie ? Že o dôležitých veciach v tomto štáte / ako radi o Slovenskej republike hovoria politici/ rozhodujú amatéri a nevzdelanci alebo neznalí problému. A bohužiaľ my, ktorých sa to týka im dávame voľnú ruku a potom nariekame. Kto celý život sedí v kancelárií nech robí trebárs aj do 80 tky, ale u súkromníka. Kto robil za pásom, v bani, v oceliarni, v poľnohospodárstve v nemocnici … prečo by mal robiť do 64 rokov? Že nie je na dôchodky ale na rozkrádanie, tunelovanie a korupcie idú miliardy zo spoločných peňazí. Nie sú prostriedky pre mladé rodiny, na byty, hlavne nájomné aby sa do konca svojho života nemuseli zadlžiť. Veď zamyslel sa už niekto koľko stoji výstavba jedného bytu alebo domu a koľko za neho pýtajú? Na potrebné veci peniaze nie sú, ale na nepotrebné stíhačky ideme minúť štvrtinu ročného rozpočtu. Sme fakt jedna kolónia, z ktorej má niekto úžitok, ale väčšina občanov našej krajiny to nie je. Dúfam, že dnešná najväčšia akože ľavicová strana dostane v komunálnych voľbách naspäť “ po hube“ a potom sa možno spamätá.

  Reply
  • 7. novembra 2018 at 11:45
   Permalink

   Suhlasim, Jasne ze je 64 rokov vela, ale moze to byt viac ked ani toto nepomoze…v hre je praveze dlhsi odchod ked sa pojde podla sucanseho modelu. Urcite treba bojovat aj za nizsi vek, ale ked neobhajime 64 rokov tazko obhajime menej…

   Reply
  • 7. novembra 2018 at 19:13
   Permalink

   Koľko rokov majú vaši rodičia? To im chcete tak ublížiť? Myslím si, že korektné by bolo požiadať Smer SD aby inicioval zrušenie „automatu“ odchodu do dôchodku a vrátil zákon na hranicu 62 rokov a u žien dokonca stanovil 55 rokov. Vaši rodičia by sa určite poďakovali.

   Reply
 • 7. novembra 2018 at 19:09
  Permalink

  No – tak to som prekvapený: 1.“Oprašujete“ tu výzvu, ktorú označil i premiér SR „za bezpredmetnú“ a zbytočnú, keďže idú masírovať parlament svojim 93 hlasovým „kombajnom“ na hlasovanie stropovania do ústavy. Za „nadprácu“ sa politicky vždy pyká…
  2.Bolo by príma dať referendum s textom „SOM ZA OKAMŽITÉ ZRUŠENIE AUTOMATU – automatického predlžovania veku odchodu do dôchodku“, …ktoré zákonne väčšinou v parlamente presadil nový financminister Kazimír v októbri 2012 s cieľom ušetriť na výdavkoch štátneho rozpočtu miliony Eur za platenie desaťtisícom nových dôchodcov, ktorým prišiel ich čas odchodu do dôchodku…a oni to v Smere SD dokonca zautomatizovali ako predĺženie – čím spôsobili trápenie polmiliónu pracovníkov 60+ či 55+, aby pracovali ďalej a ďalej.
  3.Okamžite po zrušení „automatu“ môžu ľudia vo veku 62 rokov nastúpiť na dôchodok – on ten štát na to má v roku 2018, bude mať i v 2019 i v 2020 len pán Kazimír už nebude taký „čačaný“ u EÚ.
  4.Rozdiel je odchod do dôchodku v 64 a odchod do dôchodku v 62.
  Referendá o tom, či má vyhasnúť Slnko po treťom tisícročí alebo až po 5.tisícročí dnes nič Slovákom neriešia. To len Uhlová podsunula svoje „telo odborov“ politike Smeru SD.
  NEHLASUJTE ZA TÚ BLBOSŤ. CEZ PARLAMENT TO STROPOVANIE NEPREJDE.

  Reply
 • 7. novembra 2018 at 23:30
  Permalink

  Petícia u nás visí už vyše mesiaca. Neviem sa rozhodnúť či ju podpíšem.

  Práve dnes som sa pri nej stretol s vedúcim odborov, ktorý sa ma hneď opýtal či nepodpíšem. Ja že – si to rozmyslím. Moc mi to nevonia. Jednak si myslím že takáto vec do ústavy nepatrí, rovnako ako zachovanie 2. piliera, ďalej mi vadí, že matky odmeňuje za 20 ročnú výchovu každého dieťaťa len 1/2 rokom skoršieho odchodu do dôchodku – aj to len do počtu 3. detí – na rozdiel od socializmu ( 1 dieťa=1 rok, asi bez obmedzenia počtu detí ).

  Chcem sa Vás spýtať dve otázky :

  1. Nezriadeným kapitalizmom tu vyrástlo celé jedno pokolenie ľudí, ktorí ( aspoň súhrnne ) boli počas svojho pracovného života nezamestnaní, alebo robili v zahraničí, alebo sa pretĺkali „na čierno“ a podobne. Všetci títo ľudia budú mať veľmi nízky alebo žiadny dôchodok a na zabezpečenie SKUTOČNE ZÁKLADNÝCH ĽUDSKÝCH PRÁV akými sú právo na jedlo a právo na bývanie budú, bez ohľadu na úradný vek odchodu do dôchodku, musieť aj naďalej pracovať a zabezpečovať si ASPOŇ uvedené základné ľudské PRÁVA, často krát až do smrti.

  ( Politická ani voličská ) Ľavica na túto skupinu kapitalizmom odsúdených, či skôr už popravených ľudí vôbec nepoukazuje, a preto sa pýtam, či si uvedomujete, že tú takúto nemalú skupinu extrémne chudobných dôchodcov ( a to oproti dnešným dôchodcom !!!! ) budeme mať ? Ako by sme mali tento problém riešiť ?

  Dúfam, že už počujete pravičácke asociálne argumenty, že kto nerobil, alebo málo robil tak si nezaslúži ani dôchodok, a že si za to môžu sami, a že sa mali viac snažiť a … skrátka humanitárne vyhladovať, alebo slobodne&solidárne odstreliť.

  2. V súčasnosti s údajným nedostatkom pracujúcich, začínajú karpatským kapitalistom stačiť aj pracujúci dôchodcovia. Ak má dôchodca dôchodok 300-400 €, tak si môže povedať, že mu stačí, keď si privyrobí ďalších 500-600 €, a pokiaľ nemá deti, alebo dlhy, tak si môže z takého príjmu spokojne vyžiť.
  Aké možnosti má pracujúci, vyjednať si teraz v údajne dobrých časoch 1300 €, pretože musí splácať CELOŽIVOTNÚ pôžičku na bývanie, živiť dve deti a ešte aj ženu poslúchať, ak súťažia s pracovitým dôchodcom o to isté pracovné miesto.

  Predstavte si karpatského kapitalistu, keď pred ním stojí upachtený tridsiatnik pýtajúci 1300 € a čulý šesťdeiatnik ktorému „stačí“ privyrobiť si 500 € – cink…cink … pre koho sa „slušný daňový po(d)platník“ asi rozhodne
  1300 € : 500€
  …cink….cink…

  Myslíte si, že problematika pracujúcich dôchodcov má na pracovné prostredie ( trh ) rovnaký účinok, ako príchod ( dovoz/invázia ) biednych chudobných pracujúcich z chudobných krajín ?

  Reply
  • 8. novembra 2018 at 9:54
   Permalink

   Martin, nestavaj ani textom proti sebe dôchodcov a zamestnancov vo veku 30 rokov : napísal si pekné zamyslenie a týmto si to „posral“…pretože práca, ktorú zastáva 30-ročný zamestnanec, je úplne iného charakteru ako práca, ktorú robí dôchodca. A ak 30-ročný „invalida“na mozgu nemá na to, aby pracoval podľa svojej kvalifikácie a IT-zručností a fyzického nadania, potom naozaj nech požiada o invalidný dôchodca a razom sa presunie do toho statusu _dôchodca (invalidný). Všimni si, že všetky tie „nedostatkové profesie“ sú v montovniach a dielňach či v skladoch, kam neberú už ani 50 ročných nedôchodcov. Tak sa zamysli nad tým, čo si v texte vytvoril. Medzitým však napríklad len v Bratislave chýbajú tisícky pracovníkov v odborných profesiách, ktoré mladí nemajú – najmä v službách a v doprave – ale tam žiadna agentúra (žaby na prameni zamestnávania) nikoho vo veku nad 60+ ani len nepošle – prefiltruje ich z večera do rána – preto napríklad za vodičov električiek a busov berú radšej Ukrajincov čo nevedia ceknúť po slovensky a netrafia na Hlavnú stanicu ani ked tam vedú koľaje…lebo títo ľudí nad 60 ZO ZÁSADY NEZOBERÚ…i keď sú to profesionáli s výborným postrehom a najazdenými milionmi kilometrov, milujúci svoje rodné mesto.
   Takže brzdi…ale máš pravdu, ten pamflet NEPODPISUJ.
   Ing.Peter Zajac-Vanka, ročník 1955

   Reply
  • 8. novembra 2018 at 10:09
   Permalink

   a ešte k Martinovej záverečnej otázke: …“problematika pracujúcich dôchodcov má na pracovné prostredie ( trh ) rovnaký účinok, ako príchod ( dovoz/invázia ) biednych chudobných pracujúcich z chudobných krajín ?“…už som na túto tému v DAVDVA dal článok niečo ako „Nestropujte, radšej sa postarajte o pracovné miesta pre dôchodcov“…a „čísla nepustia“: „vraj“ je neobsadených vyše 80 tisíc pracovných miest…a preto chcú DOVÁŽAŤ CUDZINCOV i s rodinnými príslušníkmi…
   ale: Pracujúcich dôchodcov je asi 220 až 300 tisíc v 2018 a to z celkového počtu jeden milión sedemsto tisíc dôchodcov… ak z toho ešte je tých 500-600 tisíc dôchodcov už ozaj nevládnych a starých a neschopných práce, stále je tu okolo 900 tisíc dôchodcov schopných pracovať. A TO NA TAKÝCH MIESTACH PRACOVAŤ, kde mladí nepôjdu ani „za trest“…
   Takže Martin, „vezmi si ceruzku“ a zrátaj so mnou: Ak vláda požaduje na 80 tisíc voľných pracovných miest DOVOZ cudzincov, pričom má k dispozícii armádu 900 tisíc dôchodcov schopných pracovať, odpočítaj od tejto sumy 80 tisíc potrebných muklov v automotive-montážach, koľko Ti zostane pracovného potenciálu na Slovensku?
   Výsledok: 1. Vláda klame a zámerne chce dovoz cudzincov. Skôr sa pýtaj čo je jej zámerom – nové voličstvo?
   2. Vláda nezohľadňuje záujem obyvateľov, ale slúži záujmu cudzích investorov – tí penzistov nechcú …
   3. Vláda nevytvára nové miesta pre mladých a absolventov škôl – a preto celkom rada počúva, ako sa mladí stavajú proti starým – bratovražedná vojna ich iba poteší…
   4. Ak chce vláda pomôcť mladým, môže zo zákona zdvihnúť minimálnu mzdu na 1.200 Eur mesačne a zdôvodniť to tým, že tak účinne zabráni úniku mladých do cudziny. Prečo že by nemohla? A kto jej v tom zabráni? Bude sa Asociácia zamestnávateľov vyhrážať a vydierať – napríklad že nezaplatí dane? No tak do kriminálu s nimi…to zvýšenie min.mzdy by len vrátilo Slovensko do Európy, nič viac…

   Reply
 • 8. novembra 2018 at 11:52
  Permalink

  Bola TO vláda smeru za účasti blahu ktorá PRIJALA vtedy keď vládla SAMA = celkom sama
  AUTOMATICKÝ výpočet predlžovania veku odchodu do dôchodku na základe priemerného veku dožitia sa !

  KTO vtedy z odborárov, ale aj dnešných signatárov a podporovateľov petície niečo HOVORIL?
  NIKTO ! Lebo smer je sociálny a s tým aj zomriete.
  Vaše presvedčenie milí a vážení OBHAJCOVIA smeru je také že jeden deň kričíte na to isté ÁNO a iný NIE.
  Na to isté !!!
  Ej akí ste principiálne ľavicoví a sociálni !!!

  Reply
  • 8. novembra 2018 at 12:56
   Permalink

   Pales hore! Janovi – ja som na jeseň 2012 vystúpil zo strany Smer Sociálna demokracia. A pán poslanec Číž mi vtedy povedal, že predsa Smer už dávno je stredová a nie ľavicová strana…

   Reply
   • 8. novembra 2018 at 16:06
    Permalink

    Nám na nedávnej besede pán Blaha povedal, že on, Fico, Číž a Podmanický sú jediní ozajstní ľavičiari v Smere. Problém je, že konajú rovnako ako ten „zbytok“.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *