Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Skôr ako som začala pracovať na Denníku opolčenca, veľmi pozorne som sledovala situáciu na Ukrajine. Moji čitatelia vedia, že tejto téme sa venujem od začiatku vypuknutia viditeľnejšieho konfliktu pre Európu a moja prvá báseň k týmto udalostiam bola z decembra 2013, keď protivládne protesty a občianske nepokoje na Ukrajine vypukli 21. novembra 2013. Tieto protesty boli v počiatočnej fáze dôsledkom nečakaného rozhodnutia najvyšších predstaviteľov Ukrajiny v prerušení procesu európskej integrácie. Toto odmietnutie vyvolalo v krajine vlnu kritiky, zmanipulované protesty začali gradovať aj v nasledujúcich dňoch, pričom 1.decembra 2013 už vyšlo na Kyjevské hlavné námestie približne 400 000 ľudí. Nasledujúce roky sú pre Ukrajinu rozkladom. Financovanie protestov zo strany USA a priamou podporou EÚ neonacistických strán, ktoré sa dostali do vedenia Ukrajiny s fašistickou ideológiou odkazu Stepana Banderu, spôsobili kataklizmu občianskej vojny.

Dnešný svet tak začal akceptovať prozápadný terorizmus v zmysle -zlodej kričí, chyťte zlodeja. Genocída páchaná na Ukrajine má rovnakú podstatu ZLA, akú má aj pásmo Gazy, Sýria, Lýbia. Politici hromadne za nemalé peniaze zatvárajú oči a svojim správaním znevažujú posvätné právo SPRAVODLIVOSTI… Pokiaľ budeme mlčať, tak ako sme mlčali v prípade slovanskej Juhoslávie, budeme svedkami oveľa horších zverstiev, aké sa diali doteraz. Dávam do pozornosti nenávistnú myšlienku ukrajinskej expolitičky Julii Tymošenko, ktorú vyjadrila v odpočúvanom telefonickom rozhovore s bývalým podpredsedom ukrajinskej Rady bezpečnosti Nestorom Šufryčom o vykynožení ruskej menšiny na juhovýchode Ukrajiny jadrovými zbraňami a ktorú nikto za tento tvrdý výrok dodnes neberie na zodpovednosť. Neviem, ale ja sa osobne nepamätám, odkedy sa začalo ľudstvo deliť na tých, čo majú právo žiť a na tých, ktorým je toto právo upierané. Banderovská ideológia kráčajúca cestou fašizmu, nás tak ženie na okraj najhroznejšej priepasti, akú ľudstvo vo svojich dejinách pozná. Možno preto odsúdiť rebéliu voči tomuto systému, ktorá túži po iných hodnotách, ak už nie z princípu, tak z presvedčenia o inej podstate vecí ? Dvojitý meter v pohľade na fašizáciu Ukrajiny i samotnej Európy má však iba jeden koniec. Údelom veľkých stromov je priťahovať blesky a v dôležitých veciach nemožno robiť kompromisy ! Alea iacta est

Na záver chcem dodať, že hoci politické vyhlásenia vládnych predstaviteľov kapitalistických krajín nielenže idú proti vôli svojich národov, ale svojou zapredanosťou k mamonu priamo a bez akéhokoľvek SVEDOMIA šliapu po najzákladnejšom ľudskom práve a to v práve na život , JA PROTESTUJEM ! Obhliadnuc sa do nedávnej minulosti nielen slovanských národov, alebo pozrieť priamo na prítomnosť, vždy vidíme to isté – zomierať nevinných ľudí pre mocenské hry kapitalistov cez šírenie nenávisti a priamom súhlase Zabiť! Ja som si zvolila nechcieť byť súčasťou tohto systému, v ktorom sila peňazí je nadradená nado všetko.

Zároveň ďakujem za prejavenú dôveru, ktorá mi bola vložená do rúk a ja môžem touto cestou rozpovedať príbeh, a zároveň poukázať na pravdu bez príkras v samotnom srdci opolčeneckej Novorossie.

 

Foto: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Novorossia.jpg

Na našich stránkach poskytujeme priestor skutočne pestrej palete názorových línií, predstavujúcich alternatívu voči súčasnému zriadeniu. Preto čitateľov upozorňujeme, že nakoľko i samotní členovia redakčného kolektívu DAV DVA, spolupracovníci či korešpondenti vzišli z rôznych prúdov, v partikulárnych otázkach sa ich výklady a postoje môžu líšiť či si dokonca miestami protirečiť. Iba názorová pluralita totiž umožňuje skutočne plodnú a hodnotnú diskusiu s potenciálom vygenerovať tie najlepšie myšlienky, schopné načrtnúť pôdorys pre nové spoločensko-ekonomické zriadenie, zohľadňujúce potreby 21. storočia.

 

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne




Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *