Z korešpondencie: Priatelia z Maďarska sa pripojili k výzve 75. VÝROČIE VÍŤAZSTVA NAD FAŠIZMOM

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Na výzvu Ruského centra v Prešove, ktorú zdieľame na našej FB stránke, zareagovali priatelia z Maďarska a poslali nám takýto e-mail:

Dobrý deň, 

mozeme sa pripojit k akcii 75. VÝROČIE VÍŤAZSTVA NAD FAŠIZMOM z Madarska? Mozeme to sdielat na nasej stránke? 

S pozdravom,
Nándor Kócsi

DAV DVA sa hrdo hlási k antifašistickej tradícii, SNP, k víťazstvu Červenej armády. Preto podporujeme pripomínanie si tých, ktorí za nás položili život

Aj preto zdieľame správu od Ruského centra v Prešove:

Blíži sa Deň víťazstva nad fašizmom a Veľvyslanectvo Ruskej federácie na Slovensku v tejto súvislosti organizuje online akciu #Somvďačný #Яблагодарен #Iamgrateful, v rámci ktorej môžu všetci záujemcovia zasielať fotky pri pamätníkoch sovietskych vojakov. Ruské centrum Prešovskej univerzity v Prešove chce podporiť túto iniciatívu, ktorej cieľom je uctiť si pamiatku sovietskych hrdinov a poukázať na veľké množstvo pamätníkov sovietskych vojakov na Slovensku.

Preto vyzývame všetkých, ktorí majú záujem, aby sa do tejto akcie zapojili. Zašlite fotku pri pamätníku sovietskych hrdinov, ktorý sa nachádza v blízkosti Vášho mesta, obce, dediny na stránku Veľvyslanectvo Ruska na Slovensku/ Посольство России в Словакии Veľvyslanectva RF v SR: https://www.facebook.com/ambasadarus

Zašlite fotku aj nám, aby sme vedeli, koľko ľudí sa zapojilo do akcie z našej strany.

Ruské centrum v Prešove organizuje akciu: „Čo pre Vás znamená Deň víťazstva nad fašizmom a Víťazstvo v 2. sv. vojne?“ Nahrajte nám krátke video v ruštine, prípadne slovenčine (max. 1 min.) s Vašou odpoveďou. Z Vašich odpovedí urobíme video, v ktorom budú odpovede žiakov, študentov, učiteľov a návštevníkov Ruského centra.Deti a žiaci sa môžu zapojiť do akcie ,,Urob pohľadnicu ku Dňu Víťazstva!“ «Сделай oткрытку ко Дню Победы!». Fotku s vlastnoručne vyrobenou pohľadnicou nám môžu zaslať do 9. mája. Pohľadnice budú zverejnené na našej stránke.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *