Zóna bez peňazí 2016

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Včera 26.11.2016 sa na Slovensku uskutočnil ďalší ročník Zóny bez peňazí, kedy mohli ľudia priniesť rôzne veci na rôzne miesta na Slovensku, ktoré sa zapojili. Veci, ktoré nepotrebujú a mohli by sa zísť iným a tiež si aj niečo vziať. Počty toho, kto si koľko vzal neboli nejak ohraničené, no napriek tomu po týchto akciách zostávajú priam stovky kíl oblečenia a iného materiálu, možno až tony, o ktoré nik neprejaví záujem. Tie následne putujú charitám, či ľuďom, ktorí ich potrebujú. Podmienkami na umiestnenie vecí boli funkčnosť a čistota. O zabezpečenie sa starali mnohí dobrovoľníci, prevažne mladí ľudia. Pre veci si naopak prišli snáď všetky vekové kategórie. Najviac sa asi zišli mnohým mamičkám s deťmi, ktoré sa tam poriadne vyšantili. Kultúrny dom mal svoju strážnu službu, no tá nebola veľmi potrebná, ľudia si sem prišli práveže pomôcť. Poskytuje aj sociálne zariadenia, či možnosť občerstvenia pripravili stánky, kde sa predávali rôzne exotické jedlá, ale aj bežná káva. Náš člen Marek Kopilec sa zúčastnil akcie v bratislavskej Dúbravke v jej kultúrnom dome, kde vytvoril zopár fotografií, aby zdokumentoval toto skvelé podujatie, ktoré sa zúčastňuje každý rok veľký počet ľudí a tak o ňom priniesol informáciu ďalším ľuďom, ktorí by sa do budúcna chceli zapojiť a pomôcť.

Foto: archív Mareka Kopilca

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


2 thoughts on “Zóna bez peňazí 2016

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *