Aktivistka Lucia Hubinská reaguje na primitívne hejty liberálov a progresívcov, ktorým musela čeliť: nadradenosť, pokrytectvo a polarizovanie

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Poznáte tie známe moralistické reči ľudí z RTVS či pani prezidentky o rozdelenej spoločnosti, šírení nenávisti a pod. Ak však šíria nenávisť ľudia z liberálneho tábora či už je to na stránke Zomri či cez rôzne falošné profily, nikto z hlavného prúdu nepovie ani slovo. Tvorcovia DAV DVA majú bohaté skúsenosti s nenávistnými komentármi, ba dokonca aj vyhrážaním od liberálov. Peklo si zažil napríklad aj docent Branislav Fabry či známy publicista Eduard Chmelár, ktorého okrikovali aj na ulici. Nikto z moralistov nepovedal ani slovo. K podobným útokom došlo aj v prípade aktivistky Lucie Hubinskej. Na Twitteri sa do nej obúval istý fanatik (1, 2), ktorý pravdepodobne ani nevystupuje pod vlastným menom. Zmobilizoval proti nej celú liberálnu hejt-scénu. Útoky prichádzali aj na sociálnej sieti Facebook. Viete čím sa previnila? Dovolila si mať iný názor, než oni. Hubinská reagovala statusom, kde chirurgicky presne poukázala na ich trápnu nadradenosť, pokrytectvo a polarizovanie spoločnosti.

Ďalej píše na sociálnej sieti Lucia Hubinská:

Za posledné dni sa na mňa spustila spŕška “liberálneho” hnevu. Je mi to jedno. No čo ma štve je, že som viackrát dostala radu, že mám ísť do Tesca vykladať tovar a nemám písať, lebo, že som na to príliš hlúpa. Ale neštve ma to kvôli môjmu egu, nie je také krehké. Navyše sa živím svojím intelektom a vedomosťami. Hnevá ma to kvôli tomu, že ľudia, ktorí vykonávajú síce intelektuálne nenáročnú, no naozaj kritickú prácu v spoločnosti, ako napríklad dokladanie tovaru v supermarkete, sú neustále démonizovaní a dehumanizovaní. Títo ľudia sa stávajú objektom pohŕdania, ako keby jediné na čo sú dobrí je tá jediná činnosť a inak majú ľudovo povedané “držať hubu a krok”. Ale v demokracii má každý hlas a každý má právo vyjadriť si svoj názor.

No to by “liberálna” kaviareň nemohla používať slovník ako demokracia a sloboda čisto propagandisticky. Jediné na čo im tieto heslá slúžia je maskovanie toho ako veľmi vzdialení skutočne sú od týchto ideálov. Uchvátení takouto chybnou ideológiou, si možno ani neuvedomujú, že sa podieľajú na toxickej propagande, pretože ich názory ich zaslepujú pred videním medzier medzi ich argumentmi a demokratickými princípmi, o ktorých tvrdia, že ich zastávajú. Práve tento nedostatok ich racionálneho rozumu a kritického myslenia ukazuje ich zákernú povahu podkopávania skutočných demokratických ideálov. Raz sú to “dezoláti”, potom národniari s “vysokou školou života”, no a napokon aj človek pracujúci v obchodnom reťazci.

Všetci sú pre nich jedno, a nikto pre nich nie je dosť dobrý. Ich nadradenosť a pokrytectvo nielenže podkopáva podstatu demokracie, marginalizuje jednotlivcov, ktorých prínos je základom pre fungovanie spoločnosti, ale taktiež rozdeľuje a polarizuje spoločnosť. Skutočná demokracia si vyžaduje rešpekt a ohľaduplnosť voči všetkým hlasom, nielen tým, ktoré sa považujú za intelektuálne alebo morálne nadradené. Bez toho, aby prijali túto skutočnosť, títo údajní obhajcovia slobody a demokracie nebudú nič viac, len lacné trúby liberálnej propagandy, ktorá ponižuje našu demokraciu len na falošný ideál, slovo, ktoré nič neznamená.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *