K aktuálnej situácii sa vyjadril aj tajomník Matice Peter Schvantner: Išlo o človeka z ich skupiny. Spájanie atentátnika s Maticou a Spolkom je nezmysel a snaha o poškodenie inštitúcií

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

DAV DVA: Ste tajomníkom najstaršej slovenskej kultúrnej ustanovizne, ktorá pohotovo reagovala na aktuálnu tragickú situáciu v súvislosti s atentátom na premiéra Slovenskej republiky Roberta Fica, ktorá nemá v histórii Slovenska obdobu. Ako vnímate konšpiračné teórie hlavného prúdu, ktorý začal útočníka spájať s Maticou a Spolkom?

Peter Schvantner, tajomník Matice slovenskej: Samozrejme, to čo sa stalo v stredu, 15. mája, navždy zmení Slovensko. V ideálnom prípade by nastala radikálna zmena… médiá a politici by zmiernili svoje vyjadrenia a začalo by sa znovu súťažiť s ideami a nie s vulgarizovaním svojho oponenta. To sa asi nestane, ale iba ak sa k tomu priblížime, pohneme sa ďalej. To čo však predviedli niektoré médiá tzv. hlavného prúdu bolo čisté farizejstvo. Snaha „prezliecť“ atentátnika za človeka pronárodných síl bola ako keby život zachraňujúcim reflexom, lebo sa veľmi dobre vie, že to tak nie je. Táto snaha bola veľmi rýchlo vyvrátená a budú to musieť neskôr uznať aj oni. Spájanie s Maticou a Spolkom je nezmysel a je to jednoznačne snaha o poškodenie týchto dvoch významných inštitúcií. Matica a Spolok sa jednoznačne voči tomu ohradili, čo bolo správne. Je to nástroj práve týchto liberálnych a progresívnych médií a skupín, ktoré týmto atentátom veľmi utrpeli. Je jednoznačné, že išlo o človeka z ich skupiny. Dôkazom sú aj jeho vyjadrenia hneď po zatknutí. Ja však hlavne verím, že sa spoločnosť trochu upokojí, a že už bude každému jasné, čo a kto je skutočným nepriateľom Slovenska.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *