Karol Ondriaš prezentuje v siedmich videách svoj program kandidáta do Europarlamentu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Člen o.z. DAV DVA a politickej strany KSS, vedec RNDr. Karol Ondriaš, DrSc. predstavuje svoj program vo videách na Youtube. Nižšie uvádzame všetkých sedem videí, ktoré si môžete postupne pozrieť. Karol Ondriaš sa v nich vyjadruje k viacerým, rôznorodým témam. Celkový program zhrnul v nasledujúcom videu.

Program do EP v skratke

POZRI AJ: Boj poslanca Ondriáša proti privatizácii:
návrh zákona o zákaze privatizácie

Životopis

RNDr. Karol Ondriaš, DrSc. (* 30. marec1952Žitavany, okres Nitra) je slovenský vedec, aktivista, publicista a bývalý poslanec Národnej rady Slovenskej republiky za KSS, člen o.z. DAV DVA.

V rokoch 1958 až 1967 navštevoval ZDŠ v Zlatých Moravciach. Po skončení základnej školy sa učil za drevorubača na Lesníckom odbornom učilišti vo Veličnej v okrese Dolný Kubín. V roku 1968 nastúpil na Strednú lesnícku technickú školu v Liptovskom Hrádku. Štúdium ukončil maturitou. Na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave v rokoch 1972 až 1977študoval odbor fyzika, špecializáciu biofyzika. V roku 1984 vykonal rigoróznu skúšku a bol mu udelený titul RNDr. O rok neskôr, 24. apríla 1985 obhájil kandidátsku dizertačnú prácu na tému „Biofyzikálna analýza membránových účinkov lokálnych anestetík“ a získal vedeckú hodnosť kandidát vied (CSc.).19. októbra 1998 na Univerzite Komenského získal vedeckú hodnosť „doktor fyzikálno-matematických vied“ (DrSc.) za tému doktorskej dizertačnej práce „Antioxidačné vlastnosti niektorých farmakologicky aktívnych látok“.
1988-1990, študijný pobyt na „The Connecticut University Health Center, Dept. Medicine, CT, USA“ v obore elektrofyziológia. 1992-1996, študijný a pracovný pobyt na „The Mount Sinai Medical Center, Dept. Molecular Medicine, New York, NY, USA“ v obore molekulárna elektrofyziológia.
1997-2002, niekoľkotýždňové pozvané pobyty „Research assistant professor“ na „Columbia University, New York, NY, USA“ v obore molekulárna elektrofyziológia.
1996-až doteraz, pracuje na Ústave molekulárnej fyziológie a genetiky, SAV v Bratislave, ako vedúci vedecký pracovník vo funkcii vedúceho Laboratória vnútrobunkových iónových kanálov, ÚMFG SAV.
2008 – člen Učenej spoločnosti SAV
Je spoluautor alebo autor >80 vedeckých prác, s citačným indexom >1500.

Knižné publikácie

  • Všeobecné kecy, fakty a nezodpovedané otázky
  • My, motroci XXI. storočia, takto prisaháme
  • Bohovia súčasných mytológií a komunizmus
  • Zamatová revolúcia a rodeo Veľkých samcov
  • Človek alias programovaný biologický stroj a jeho lásky
  • V zátiší modrých vlajok víťazstiev
  • Socializmus verzus kapitalizmus. Hry, sex a terorizmus
  • The Brain, Consciousness & Illusion of Truth
  • Crimes of Democracy versus Crimes of Communism
  • Vytunelovaní.

Politická kariéra

Karol Ondriaš bol zvolený za poslanca NR SR vo volebnom období 2002-2006 za KSS. Bol členom Výboru NR SR pre životné prostredie a ochranu prírody a Výboru NR SR pre európske záležitosti. Aktívne bojoval proti privatizáciám. V rokoch 20022006 bol podpredsedom KSS.Po dvojročnom pôsobení ako radového člena strany bol v roku 2008 opätovne zvolený za člena Ústredného výboru KSS. Kandidát vo voľbách do Európskeho parlamentu dňa 6. júna 2009.


PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Ohodnotiť článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prepošlite článok emailom