Karol Ondriaš prezentuje v siedmich videách svoj program kandidáta do Europarlamentu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Člen o.z. DAV DVA a politickej strany KSS, vedec RNDr. Karol Ondriaš, DrSc. predstavuje svoj program vo videách na Youtube. Nižšie uvádzame všetkých sedem videí, ktoré si môžete postupne pozrieť. Karol Ondriaš sa v nich vyjadruje k viacerým, rôznorodým témam. Celkový program zhrnul v nasledujúcom videu.

Program do EP v skratke

POZRI AJ: Boj poslanca Ondriáša proti privatizácii:
návrh zákona o zákaze privatizácie

Životopis

RNDr. Karol Ondriaš, DrSc. (* 30. marec1952Žitavany, okres Nitra) je slovenský vedec, aktivista, publicista a bývalý poslanec Národnej rady Slovenskej republiky za KSS, člen o.z. DAV DVA.

V rokoch 1958 až 1967 navštevoval ZDŠ v Zlatých Moravciach. Po skončení základnej školy sa učil za drevorubača na Lesníckom odbornom učilišti vo Veličnej v okrese Dolný Kubín. V roku 1968 nastúpil na Strednú lesnícku technickú školu v Liptovskom Hrádku. Štúdium ukončil maturitou. Na Prírodovedeckej fakulte UK v Bratislave v rokoch 1972 až 1977študoval odbor fyzika, špecializáciu biofyzika. V roku 1984 vykonal rigoróznu skúšku a bol mu udelený titul RNDr. O rok neskôr, 24. apríla 1985 obhájil kandidátsku dizertačnú prácu na tému „Biofyzikálna analýza membránových účinkov lokálnych anestetík“ a získal vedeckú hodnosť kandidát vied (CSc.).19. októbra 1998 na Univerzite Komenského získal vedeckú hodnosť „doktor fyzikálno-matematických vied“ (DrSc.) za tému doktorskej dizertačnej práce „Antioxidačné vlastnosti niektorých farmakologicky aktívnych látok“.
1988-1990, študijný pobyt na „The Connecticut University Health Center, Dept. Medicine, CT, USA“ v obore elektrofyziológia. 1992-1996, študijný a pracovný pobyt na „The Mount Sinai Medical Center, Dept. Molecular Medicine, New York, NY, USA“ v obore molekulárna elektrofyziológia.
1997-2002, niekoľkotýždňové pozvané pobyty „Research assistant professor“ na „Columbia University, New York, NY, USA“ v obore molekulárna elektrofyziológia.
1996-až doteraz, pracuje na Ústave molekulárnej fyziológie a genetiky, SAV v Bratislave, ako vedúci vedecký pracovník vo funkcii vedúceho Laboratória vnútrobunkových iónových kanálov, ÚMFG SAV.
2008 – člen Učenej spoločnosti SAV
Je spoluautor alebo autor >80 vedeckých prác, s citačným indexom >1500.

Knižné publikácie

  • Všeobecné kecy, fakty a nezodpovedané otázky
  • My, motroci XXI. storočia, takto prisaháme
  • Bohovia súčasných mytológií a komunizmus
  • Zamatová revolúcia a rodeo Veľkých samcov
  • Človek alias programovaný biologický stroj a jeho lásky
  • V zátiší modrých vlajok víťazstiev
  • Socializmus verzus kapitalizmus. Hry, sex a terorizmus
  • The Brain, Consciousness & Illusion of Truth
  • Crimes of Democracy versus Crimes of Communism
  • Vytunelovaní.

Politická kariéra

Karol Ondriaš bol zvolený za poslanca NR SR vo volebnom období 2002-2006 za KSS. Bol členom Výboru NR SR pre životné prostredie a ochranu prírody a Výboru NR SR pre európske záležitosti. Aktívne bojoval proti privatizáciám. V rokoch 20022006 bol podpredsedom KSS.Po dvojročnom pôsobení ako radového člena strany bol v roku 2008 opätovne zvolený za člena Ústredného výboru KSS. Kandidát vo voľbách do Európskeho parlamentu dňa 6. júna 2009.


Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *