Kuba odosiela zdravotnícku brigádu do Mexika na boj s Covid-19

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Na požiadanie vlády Mexika vyslala kubánska vláda ďalší kontingent 500 zdravotníckych pracovníkov do Mexika na pomoc pri zvládaní rozširujúcej sa epidémie koronavírusu SARS-CoV-2. Táto skupina sa pripojila k 800 kolegom z Kuby, ktorí už v Mexiku pôsobia niekoľko mesiacov.

Od začiatku vypuknutia epidémie takýmto spôsobom Kuba vyslala do 39 krajín sveta 54 brigád s celkovým počtom 4000 zdravotníckych pracovníkov.

Zdroj: Prensa Latina, 17. 12. 2020

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *