Ladislav Kamenický: Plán na miliardy z EÚ stále neexistuje!

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


PLÁN NA MILIARDY Z EÚ STÁLE NEEXISTUJE!
PROGNÓZOVANIE ÁLA COVID-19.

Milí priatelia, včera som bol v relácii Na hrane a žiaľ, kvôli rôznym invektívam typu “lebo SMER” sa ľudia od ministra financií Hegera nedozvedeli nič o 6,2 miliardách, ktoré by sme mali dostať z EÚ. Naopak, jasne sa potvrdilo, že Plán obnovy Matovičovej vlády podľa zadania z Európskej komisie neexistuje!

Kde je široká celospoločenská diskusia? Kde je zoznam konkrétnych projektov? Kde sú finančné odhady nákladov na realizáciu týchto projektov? Nikde!!! Len prázdne frázy ministra Hegera o okruhoch, ktoré sú už dávno všetkým známe. Minister Heger často spomína oblastí ktoré vôbec s Plánom obnovy nesúvisia! Bavili sme sa aj o prognózovaní makroekonomických dát, ale žiaľ kvôli formátu relácie a marketingových zavádzaniach ministra Hegera som sa k tomu nestihol vyjadriť. Heger otočil celú tému na to, že spochybňujem prognózu ako takú. Nie je to tak, ale to by sa Heger musel chcieť bavit odborne a nie len opakovat svoje frázy.Makroekonomické prognózy sú odhady vývoja HDP, trhu práce, inflácie…

Včera som v relácii hovoril o tom, že je veľká neistota a ne/spoľahlivosť makroekonomických dát. Prognózy sa tvoria a základe znalostí v dobe tvorby prognózy. Covid-19 spôsobil, že je veľmi veľa vstupov, ktoré sú kvôli dynamicky meniacej sa situácii ťažko odhadnuteľné. Ak si pozrieme odhady toho ako skončí rok 2020 z júna 2020 a sepembra 2020, tak to jasne vidieť:

Odhad HDP na rok 2020 z júna prepad -9,8%, zo septembra – 6,7%, rozdiel v odhade 3,1%!

Odhad nezamestnanosť na rok 2020 z júna prepad 8,2%, zo septembra – 6,8%, rozdiel v odhade 1,4%!

Odhad poklesu zamestnanosti na rok 2020 z júna – 76 tisíc pracovných miest,, zo septembra – 38 tisíc, rozdiel v odhade 38 tisíc!

Matovič s Hegerom robia tlačovky, a vytešujú sa akí sú obaja úžasní, lebo vraj ich kurzarbeit zabral a vďaka nim je na Slovensku skoro raj na zemi. Zabudli však povedať že:

– že sa stále bavíme o prudkom poklese ekonomiky a nie o jej raste- za momentálne sa zlepšujúce dáta vďačia domácej spotrebe, teda slovenským občanom a nie Matovičovi
– Slováci nakupujú z dôvodu viery v to, že kríza bude skoro vyriešená (napr. medicínsky), teda nie kvôli veľkej dôvere v Matovičovu vládu
– oživil sa externý dopyt zo zahraničia najmä v automobilovom priemysle
– že na Slovensku stále ubúda pracovných miest

Musím schladiť Matovičovu a Hegerovu eufóriu, lebo je skoro jasné, že druhá vlna Covid-19 je tu o čom hovorí aj:

– potvrdený rekord 419 nových pripadov na Slovensku zo štvrtka
– situácia v zahraničí a sprísňovanie nových epidemiologických opatrení
– oveľa prísnejšie opatrenia (v zahraničí a doma) ako v prvej vlne môžu spôsobiť, že ekonomický dopad druhej vlny môže byť oveľa horší
– pomoc Matovičovej vlády ekonomike v prvej vlne bola 10x menšia ako sľubovala a niekedy aj viac ako 20-30x nižšia ako v iných krajinách EÚ
– z dôvodu minimálnej ekonomickej pomoci v prvej vlny Covid19 zo strany Matovičovej vlády sa jej negatívny vplyv môže naplno prejaviť na životoch bežných občanov v nasledujúcich mesiacoch!Je až neuveriteľné, že premiér Matovič sa namiesto svojej účasti na stretnutí V4 s predsedkyňou Európskej komisie, kde sa rokuje o miliardách pre Slovensko zo 7
– ročného rozpočtu EÚ, Plánu obnovy a o novej migračnej politike EÚ, sa radšej predvádza na tlačovkách a vyžíva na Hodine otázok NR v nechutných invektívach na Ľuboša Blahu!

Tomu sa hovorí “štátnický” prístup v podaní Igora Matoviča.

Ladislav Kamenický na sociálnej sieti

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Ladislav Kamenický: Plán na miliardy z EÚ stále neexistuje!

  • 27. septembra 2020 at 12:00
    Permalink

    Ale kde je tých 43,8 miliardy Eur, ktoré Matovič „daroval“ po prílete na letisko 21.júla z Bruselu Min.financií Hegerovi? To bol obyčajný CIRKUS a reálne podvod, mávať papierom „ako dokumentom“ vytlačeným niekde na tlačiarni v lietadle…znie to demagogicky lebo normálni ľudia si mysleli svoje, ale tie masmediálne hody, ešte nič nebolo a už sa slintalo a mlsalo…dnes sa to „scvrklo“ na 7 a pol miliardy Eur (stále je to polovica z tohoročného štátneho rozpočtu 14,4 miliardy Eur na príjmoch) a je to „Národný plán obnovy“ ktorý nám môže zafinancovať Brusel z našich budúcich daní, ak vôbec budeme schopní do 15.októbra niečo zmysluplné do EK predložiť. A budeme to čerpať ďalších pár rokov, nie „do konca roka“ ako sa mnohí utešovali.

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *