„Je symbolom boja za sociálne spravodlivejší svet,“ Ľuboš Blaha reaguje na hejt a vysvetľuje, čo symbolizuje zaťatá päsť?

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Mňa to už nebaví furt niečo slniečkam vysvetľovať. Ale ako vysokoškolský učiteľ cítim morálnu povinnosť bojovať s ľudskou hlúposťou. Nedá sa nič robiť.

SLNIEČKA NEVEDIA, ČO SYMBOLIZUJE ZDVIHNUTÁ PÄSŤ – NO SURPRISE ?

Takže milé detičky Ameriky,

najnovšie sa vám na mne nepáči, že používam symbol zovretej päste. Pripadá vám to extrémistické, prirovnávate to k hajlovaniu a snažíte sa to zosmiešňovať.

Moje milé teliatka, ako vždy sa mýlite. Zdvihnutá päsť je symbolom odporu proti útlaku.

Tento symbol využívajú politické hnutia po celom svete, od komunistov, pre ktorých symbolizuje revolučný boj proti kapitalistickému útlaku, cez protifašistické hnutia, ktoré bojujú proti rasizmu, až po rôzne národno-oslobodzovacie hnutia, ktoré bojujú proti tyraniám, za suverenitu a demokraciu.

AJ MANDELA JE PRE VÁS EXTRÉMISTA, DETIČKY?

Napokon, tento symbol sa rozšíril najmä po španielskej občianskej vojne – používali ho republikáni proti fašistom ako symbol solidarity a revolty.

Keď sa pozorne pozriete, tento symbol používali takí politici ako Nelson Mandela či Martin Luther King, obaja bojovníci proti rasizmu. Používali ho všetci, čo bojovali proti rasistickej Amerike.

Používajú ho ľudia, čo veria v rovnosť.

ÁNO, ĽAVICA SA K TOMUTO SYMBOLU HLÁSI

Používa ho španielska ľavicová strana Podemos, bez ktorej španielski socialisti nedokážu zložiť novú vládu.

Používa ho Jeremy Corbyn, onedlho možno nový britský premiér.

Používa ho Bernie Sanders, možno nový americký prezident.

Používajú ho Žlté vesty na znak odporu proti neoliberálnemu prezidentovi vo Francúzsku.

Používal ho Hugo Chávez, legenda latinskoamerického socializmu, počas ktorého éry bola Venezuela prosperujúca krajina, v ktorej sa pomáhalo tým najchudobnejším.

Tento symbol sa už sto rokov používa po celom svete – je symbolom boja za sociálne spravodlivejší svet.

BANKÁRI ČI FAŠISTI NEVIDIA ŽIADEN ÚTLAK

A jasné, tento symbol má odporcov po celom svete. Takých ako vy, liberálne detičky .

Ak si zaprdený rasista z nejakého Kapského mesta či člen nejakého neonacistického hnutia z Virginie, tak ten symbol logicky nenávidíš. Lebo ty veríš v apartheid, otroctvo, imperializmus a vojnu.

Ak si zazobaný bankár, ktorý ryžuje na kapitalizme a nechápe, prečo by sa mal niekto búriť proti neoliberálnemu útlaku a nerovnosti, tak jasné, tento symbol je pre teba čistý extrémizmus. Lebo všetko, čo ohrozuje tvoje zisky, je extrémizmus.

Ak si liberálne slniečko, čo miluje Ameriku a slúži nejakej ľudskoprávnej mimovládke za peniaze z Washingtonu, tak jasné, nevidíš žiaden masový útlak, riešiš len gejov, skládky a výbeh sliepok. Lebo inak je všetko fasa a kapitalizmus je prekrásny nový svet, len ho natrieť na rúžovo.

POUŽÍVAJME TENTO SYMBOL, PRIATELIA – ZNAČÍ TÚŽBU PO LEPŠOM SVETE

Ale ak si normálny pracujúci človek, tak vidíš útlak všade okolo seba.

Vidíš sociálnu nerovnosť. Vidíš chamtivé banky. Vidíš chudobu. Vidíš rozmaznané decká milionárov. Vidíš fašistické hyeny, čo kopú do ľudí za iný názor.

Vidíš liberálnych novinárskych klamárov, ktorých platia korporácie a oligarchovia, aby ľuďom vymývali mozgy.

Toto všetko vidíš a búriš sa. Lebo si spravodlivý človek a záleží ti na spoločnosti.

A keď vidíš takých ako si ty, pozdravíš ich na znak solidarity. Takto to robím ja. A ak to niekto považuje za extrémistické, tak je buď fašista, neoliberál alebo popletené teliatko, čo nič nevie o politike.

Tak čo, srdiečka, budete kopať aj do Mandelu? Alebo vám konečne dôjde, že ten Lenin to s vami myslel dobre – učiť sa, učiť sa, učiť sa ?

Pekný piatoček! Viva la resistance!

PODPORTE nezávislé médium.

Všetok obsah na tejto stránke je bezplatný. Vaša podpora bude použitá na propagáciu stránky, aby sa o nej dozvedelo čo najviac ľudí.
Aj malá čiastka dostatočne pomôže.

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Ohodnotiť článok

2 thoughts on “„Je symbolom boja za sociálne spravodlivejší svet,“ Ľuboš Blaha reaguje na hejt a vysvetľuje, čo symbolizuje zaťatá päsť?

 • 30. augusta 2019 at 18:21
  Permalink

  Pán Bláha, želal by som si i Vám, aby sme mali viac nasledovníkov. Slováci sú s vami. Nepripusťme, aby Kiska spolu s tlačou a s ESET-om voľby zmanipulovali. Ďakujem, ste úžasný pravdovravný človek, hovoríte za všetkých nás, Slovákov. Slovensko si nedáme!

   
  Reply
 • 30. augusta 2019 at 19:44
  Permalink

  Veď hej, pekne hovorí.
  Ešte keby aj tak konal a presvedčil Smer, aby už konečne po 12 rokoch vládnutia prestal ten prekrásny kapitalizmus natierať na ružovo.

   
  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prepošlite článok emailom