Medzinárodná hanba! Novotný chce postaviť pomník nacistickým kolaborantom, reagujú davisti aj Ľuboš Blaha

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Liberálny fašizmus sa spája s retrofašizmom? Internetom sa šíri ako mor nechutný prejav Novotného v ruskej štátnej televízii. Toho Novotného, ktorý sa v minulosti preslávil citátom, kde v rozhovore pre SME priznal cieľ doviesť mediálnou štvanicou Ivetu Bartošovú k samovražde.

Ruská štátna televía Россия si pozvala starostu pražskej mestskej časti, aby vysvetlil svoj zámer postaviť pomník vlasovcom. Ten sa v priamom prenose správal presne v duchu stránky Zomri. Na video reagujú davisti aj Ľuboš Blaha:

Ľubomír Jánošík (DAV DVA) na sociálnej sieti napísal: „Ja sa opakujem a treba to tesať do kameňa, kto bol agresor akcie v Druhej svetovej vojne? Mrzí ma že to musím napísať, ale kapitalistickému systému dnes zase ide len o útočenie na východ, cez spochybňovanie a provokovanie. Nič iné iba o tyraniu apriórneho spochybňovania. Kto vymyslel túto celú radikálnu antihumánnosť svetovej vojny všetci vieme. Výsledkom pôsobenia týchto vplyvov od bláznov typu Novotný bude len ďalšia prehlbujúca sa depresia v ľuďoch-spoločnosti. Novotného pseudo-svedomie proti násiliu je slepé. Idiot čo prenásledoval aj Bartošovú.“

Soňa Valovičová (DAV DVA): „Pre liberalizmus je doménou krivý charakter človeka, nemorálnosť a nenávisť k pravde. Bez úcty k vlasti skropenej krvou osloboditeľov chce rušiť jej ťažko vydobité hranice a všetko, čo nám zanechali naši otcovia – pošliapať. Vieru, morálku, kultúrne dedičstvo ako i základné právo človeka – byť ČLOVEKOM!“

Ľuboš Blaha zareagoval v statuse nasledovne: „Robí to len preto, aby provokoval ruský národ. A ešte sa pýši tým, že sa v ruskej televízii správa ako šinpanz, vrtí hlavou, škerí sa, obviňuje diskutérov, že fetujú. Vypli ho ako úplného šialenca. Tak je to správne.Nikto nemá právo urážať iné národy a vychvalovať vojnových zločincov a nacistov. Najlepšie to povedal ruský politik v diskusii: „Prečo sa škeríte? Ste klaun, alebo ste utiekli z blázinca? Alebo ste predsa len politik? Ako preboha môže byť niekto taký hlupák ako tento starosta mestskej časti Prahy. Mimochodom, tento bulvármy novinár sa v minulosti preslávil tým, že sa chvastal, že uženie k samovražde speváčku Ivetu Bartošovú. Podarilo sa.A teraz táto opica hejtuje Rusov a oslavuje nacistov. Asi ten najväčší ľudský odpad, aký som kedy videl. V Rusku ho budú ukazovať ako v ZOO že kuknite, čo za monštrá fungujú v liberálnej kaviarni na Západe. A dobre mu tak.“

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne
13 thoughts on “Medzinárodná hanba! Novotný chce postaviť pomník nacistickým kolaborantom, reagujú davisti aj Ľuboš Blaha

 • 1. decembra 2019 at 15:30
  Permalink

  Čo je toto za svet? Fakt sa verejne vyjadroval, že Bartošovú doženie k samovražde? A on nie je za mrežami?

  K téme vlasovcov – toto je už (dávno) otvorená vojna Západu proti Rusku. Zatiaľ je len informačná, ale keď ju „naši“ vyhrajú, to znamená dosiahnu väčšinový súhlas občanov s vojnou, tak ju aj rozpútajú všetkými prostriedkami.
  Médiá hlavného prúdu stavajú otázku len „za-proti“ Rusku – to už je forma boja. Záujem normálneho pracujúceho človeka však je: „žiadna vojna“. To, čo robí Novotný, a podobní, je nutné odhaľovať ako trestné činy proti mieru.

  Reply
  • 1. decembra 2019 at 16:42
   Permalink

   SME (2013; článok bol t. č. odstráne-ný, no kópia je zverejnená na Idnes https://www.idnes.cz/revue/spolecnost/pavel-novotny-bartosova-bila-a-bulvar.A130722_151128_lidicky_zar )
   Věděl jsem, že pokud rezignuji na morální otázky, které jsou s touto prací spojené, mohu se takto dlouhodobě a dobře živit. […] Samozřejmě, my ji skutečně zabijeme. Ona se však zabíjí i sama, ale o tom se nebavme. Faktem je, že na ní dlouhá léta parazitu-jeme, lidsky ji už i lituji“ (Novotný, 2013).

   PERNÝ, L.: (De)tabooing of death in hypermodern times ‒ death in the media and advertising as a form of profit. Available from: https://www.researchgate.net/publication/337114088_Detabooing_of_death_in_hypermodern_times_-_death_in_the_media_and_advertising_as_a_form_of_profit [accessed Dec 01 2019].

   Reply
   • 1. decembra 2019 at 16:55
    Permalink

    Vďaka, …no hnus! Takmer som skôr schopný pochopiť človeka, ktorý druhého zabije z nenávisti alebo žiarlivosti. Som schopný pochopiť, že mnohí „novinári“ to robia z nevedomosti a hlúposti, ale takí ako Novotný – to už je organizovaná zločinecká skupina.

    Reply
    • 1. decembra 2019 at 22:45
     Permalink

     Ja sa čechom čudujem že takéto hovado nesedí v base. Chválil sa že dohnal k samovražde ivetu bartošovú. Neviem ako v Česku ale u nás je to trestný čin…ako sa toto mohlo stať primátorom Prahy tak to je pre mňa úplný šok…

     Reply
    • 26. júna 2020 at 15:51
     Permalink

     To jeho šasovské správanie bol signál pre nás, že ho nepustili k slovu, pritom sypali obvinenia na jeho osobu z plných vriec dvaja komentátori. Keď mu dali slovo tak stihol len obvinil rusko z vraždenia polských zajatcov v Katyni a opakoval pravdu, že Konev dorazil do Prahy až na druhý deň, keď Praha bola už slonodná a nemci boli preč (rusi si dali na čas aj pred Varšavou) . Tvrdil že pomník chvú v Prahe postaviť nie neakému vodcovi, (byva zvyk v rusku) ale padlím vojakom za oslobodenia Prahy.

     Reply
  • 1. decembra 2019 at 16:55
   Permalink

   Pane Moravčík, vítejte.

   Dovolte mi podotknout dost PODSTATNOU A NAPROSTO ZÁSADNÍ VĚC. Samotné Rusko ústy prezidenta Putina DÁVÁ ZA PRAVDU panu starostovi Novotnému (však Novotný to Rusům během telemostu omazal o hubu), když tvrdí, že „rudoarmějci příkazem komunisty Josefa Stalina postříleli přes 20 tisíc polských důstojníků v Katyni“. Jenže tohle, co tvrdí shodně s Novotným pan Putin a jeho oligarchičtí kámoši, je CYNICKÁ LEŽ, pane Moravčík. Vyjádřil jsem se na toto téma x-krát na ruském webu, nezřídka to byly fakt nervy, naposledy v diskusi na DAV-DVA 28.11.:

   https://davdva.sk/zasluzila-umelkyna-milka-vasaryova-socializmus-a-antikomunisticka-kampan-americkej-ambasady/comment-page-1/#comment-10341

   P.S.
   V následujícím článku, který jsem vyvěsil na webu NÁŠ RESTART před dvěma dny, jsem zveřejnil kompletní video onoho famózního telemostu Prahy s Moskvou, ovšem, s českými titulky, včetně toho, co je ve videu v článku nad naší diskusí zde na DAV-DVA bez pardónu vymazáno. Proč?

   Aby se zdejší lid nedozvěděl pravdu, tedy, že i sami Rusové v tom pořadu Ruské státní TV jsou v PLNÉM SOULADU s tím pražským hovadem, pardón, starostou městské části Praha-Řeporyje panem Novotným, tedy, že ti Rusové, včetně těch ruských moderátorů ─ jsou ANTIKOMUNISTI TĚLEM I DUŠÍ.

   Tragédie, jen co je pravda, pane Moravčík, ale já nejen Vám, nyní sdělil holou pravdu. Ostatně, kdyby sami komunisté z horních pater KSSS neprovedli ŘÍZENÝ ODSTŘEL nejen SSSR, ale i celého evr. socialismu, NIKDY by k těmto cirkusáckým výstupům pana starosty Novotného ani hypoteticky ─ nedošlo.

   http://www.nasrestart.cz/z-cerne-kroniky/807-moderatori-z-ruske-tv-behem-telemostu-jsou-sokovani-drzym-lhanim-starosty-prazske-casti-reporyje-pavla-novotneho

   Reply
   • 1. decembra 2019 at 17:26
    Permalink

    Vďaka za obšírnu odpoveď, pane Vašek. Nešiel by som po príčinách až do takej hĺbky, to by sa nám tá etika trochu fuzzy rozplynula.
    Mňa na tom desí to, že niekto celkom bohorovne dokáže pripustiť, že zabíja ľudí kvôli peniazom. Veď tí bulvárni novinári sú rovnakí ako tí, čo zabili Kuciaka. A čitatelia bulváru, ktorí ich za to platia, sú rovnakí ako „Kočner“ (v úvodzovkách kvôli prezumpcii neviny).

    Reply
   • 1. decembra 2019 at 19:44
    Permalink

    Pán Vašek,
    už dlhšie si všímam Putinov antikomunizmus a začína to byť už pre mňa cez čiaru. Napríklad čo urobil pri príležitosti 100. výročia VOSR. Môže mať na to aký chce názor, ale Rusi doteraz nikdy nemazali svoju históriu. Myslel som, že bude mať nejaké vyhlásenie typu „je to súčasť našich dejín a nasledujúcich 70 rokov sa urobilo mnoho dobrého“ a pod. On však 7. novembra slávnostne odhalil akýsi pamätník obetiam gulagu, ktorý mal podobu dlhého múru s reliéfmi trpiacich ľudí. Veľmi svojrázny počin … Tak isto nedá dopustiť na Jeľcina, ktorý vlastne s Kučmom a Šuškevičom zničil ZSSR (V Bjelovežskom pralese na akejsi chate pri vodke) a Gorbačov tomu nedokázal zabrániť.
    Inak, všetky tieto absurdity, či už v Řeporyjich alebo v Moskve, ale aj v Bratislave, majú jednu základnú príčinu – voličov. Veď Novotný mal určite aj normálnych protikandidátov, Rusi mali ako kandidáta aj Grudinina a u nás nekandidovala len Čaputová.
    Ako hovorí môj kolega, každý má možnosť slobodnej voľby stať sa debilom. A tak aj volí …

    Reply
    • 2. decembra 2019 at 12:50
     Permalink

     Pane Juhár, beze zbytku s Vámi souhlasím.

     Ruský prezident Putin je vládce dosazený fašist. ožralou Jelcinem. I proto Jelcinovi Putin nechal postavit grandiózní palác v Jekatěrinburgu (ofic. web https://yeltsin.ru/) za více než 13, dle některých zdrojů až za 15 miliard (!) rublů. Uvnitř faraónského paláce jsou pro výchovu školáků, nejen dospělých návštěvníků, zřízeny honosné výstavní sály s materiály hanobícími bývalou sovětskou moc a vyzvedávajícími mimořádné zásluhy Borise Jelcina během 90. let vůči Ruské federaci.

     Však není divu, pane Juhár, když samotný obří palác „Jelcinova centra“ otevírala snad nejděsivější sebranka z tohoto světa, včetně Vámi zmíněného Kučmy a Šuškeviče, či dokonce včetně ekonomického fašisty Anatolije Čubajse.

     Pane Juhár, žije v ruském Petrohradu jistý profesor Igor Jakovlevič Frojanov, v letech 1982-2001 byl děkanem historické fakulty Petrohradské státní univerzity. V letech 1983-2003 byl vedoucím katedry ruských dějin. Za své prosocialistické a prosovětské postoje byl profesor Frojanov v r. 2003 doslova vyštván z univerzity, o což se mj. postaral i tehdejší a současně i nynější ruský prezident Putin.

     Prof. Frojanov, kterého si já osobně vysoce vážím za jeho erudici i obč. postoje, v r. 2003, když byl z děkanátu histor. fakulty vyhozen, prohlásil toto: „Nynější prezident RF V.V. Putin je pokračovatelem zhoubné protinárodní a protiruské politiky Západu, kterou započal M.S. Gorbačov, a kterou dále prohloubil B.N. Jelcin. Je to cesta, na jejímž konci se rozpadne Rusko jako stát a ruský národ zmizí z ruských dějin.“

     Zde si dovolím ZÁSADNÍ poznámku, podtrhuji zásadní. Putin a spol. Stalina a Lenina zavrhli jednou provždy, i proto na 9. máje z rozkazu Putina celé Leninovo mauzoleum se bední překližkou s barvami vládnoucí oligarchické strany Jednotné Rusko, dlouhých 13 let od r. 2006. O Josefovi Stalinovi, Vrchním veliteli Rudé armády ve Velké vlastenecké válce, je v Rusku ZAKÁZÁNO se zmiňovat, včetně školních učebnic.

     P.S.
     Ruský lid naprosto nechápe, koho opakovaně volí proti sobě samému, když drtivou většinu hlasů daruje Vladimíru Putinovi, tedy velkému ideovému spojenci USA.

     Reply
     • 2. decembra 2019 at 16:25
      Permalink

      Klikol som na ten link https://yeltsin.ru/ a je to pre mňa šok. A to Putinovci vážne hovoria niečo o „Stalinovom kulte osobnosti“? To centrum je potom čo???

  • 1. decembra 2019 at 21:04
   Permalink

   Západ vedie voči Rusku hybridnú vojnu v mnohých podobách… Pravda je taká, že čím viac sa snaží, tým viac dostáva na frak.
   Je to už pár rokov, čo som úplnou náhodou videla priamo v tv ako p.Novotný hovoril o Ivete Bartošovej, že ju doženú k samovražde a ešte pol roka z toho budú žiť. Neverila som vlastným očiam a ušiam, že toto bol,schopný povedať. Ale bol a urobili to. Dokázali zničiť človeka tak, že spáchal samovraždu…
   Stačí si pozrieť na akej úrovni sa tento rozmaznaný a prominentný smrad vyjadruje a aký slovník používa.
   Keď zomrel K. Gott a denník N o ňom písal špinavosti napísala som tento článok:
   https://devana.blog.pravda.sk/2019/10/03/bulvarny-hyenizmus-a-novinarska-etika/
   a tiež som priložila link, ktorý uviedol nižšie Lukáš.
   Linky na jeho moderátorske schopnosti radšej neuvádzam, nechcem nikomu kaziť nedeľný večer, taký je to hnus…

   Reply
 • 1. decembra 2019 at 18:07
  Permalink

  Keď takí ako Novotný vyhrajú, ľudstvo prehrá!
  Chorý systém plodí chorých ľudí!

  Reply
 • 3. decembra 2019 at 11:02
  Permalink

  PUTIN VS STALINŮV „KULT OSOBNOSTI“

  Pane Juhár, vítejte.

  Dnes je tomu přesně 13 let, kdy v prezidentských volbách ve Venezuele zvítězil Hugo Cháves. Jak skončil, víme. A že jeho smrt nebyla ani zdaleka přirozená, víme také. Zpět k tématu.

  I když, ono to k tématu je, jelikož Stalin rovněž tak nesešel z tohoto světa přirozeně, to není tajemství, jak to s ním bylo v jeho posledních dnech, nebudu to raději rozvádět.

  Nyní k onomu „Stalinově kultu“. Když v Moskvě probíhá voj. přehlídka na 9. máje, Leninovo mauzoleum je kvalitně zabedněno masivní překližkou, kterou na příkaz pana Putina obarví proletariát za jidášský groš tak, aby soudruh Lenin pochopil, že s komunisty je v Rusku navěky konec, protože 120 ruských (že by to přece jen nebyli Rusové?) dolar. miliardářů (pan Putin je jeden z nich) NIKDY NIKOMU NEDOVOLÍ, aby v Rusku lůza pozvedla hlas. Mimochodem, když končil Putinův politický otec Jelcin ve své funkci, bylo v RF 6 dolar. miliardářů, pan Putin je namnožil 20x! Opravdu, snaživý hoch, ten Putin, jen co je pravda! Holt, materiál vítězí nad ideou na všech frontách…

  Nyní slovo k onomu „Stalinově kultu“ natvrdo. Když Stalin zemřel, došlo i na jeho spořitelní knížku. Měl tam 900 rublů. Pár košil a bot, nějaký obnošený kabát, více nenašli, tedy kromě toho, v čem umřel. A dnes se to v Rusku hodnotí jako NAPROSTÁ NESCHOPNOST SOUDRUHA STALINA PODNIKAT A ZBOHATNOUT, takže ve výsledku ruská zlatá mládež řehtá jako koně, nakolik byl Stalin uboze nemajetný a trapný. Pravda, jaksi se dnes v ruských školách nevyučuje, že ZÁSLUHOU JOSEFA STALINA BYL ZAVEDEN ZLATÝ SOVĚTSKÝ RUBL.

  A směnný kurs dolaru vůči sov. zlat. rublu? Budu stručný, jak jen mohu. Před zavedením zlat. rublu to bylo 1:14, pak, od r. 1950, až do Stalinovy smrti v březnu 1953, to bylo 1:4, tedy 3½x více!!! Pak zásluhou soudruha Chrušče opět 1:14. Bez komentáře. ((

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *