Mimovládka založená eseťákom Trnkom a priznane platená USAID zaútočila na DAV DVA, opätovne klamú v novom videu

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Počas februára 2025 sa mimovládna organizácia Nadácia Zastavme korupciu bez problémov a bez akejkoľvek sebareflexie priznala, že slúži záujmom cudzích mocností (USAID). Tá istá mimovládna organizácia má tu drzosť ľudí a organizácie či alternatívne média obviňovať z toho, že šíria akúsi ruskú propagandu či dezinformácie.

AKTUALIZÁCIA: Opäť účelovo spájajú ročenku DAV DVA s Michelkom

NADÁCIA ZASTAVME KORUPCIUKLAME A MANIPULUJE v tomto videu, ktoré umelo zdieľajú a lajkujú evidentne vo veľkej prevahe trollie farmy (470 zdieľaní, 1600 lajkov nepovažujeme za autentických, pritom na na profile autora videa Martina Suchého má t. č. smiešnych 7 lajkov):

  • DAV DVA dostal peniaze na vydanie ročenky, 5000€ na tlač, DAV DVA nemá s Michelkom aktuálne nič spoločné.
  • Michelko o. z. DAV DVA nezakladal. Stal sa jeho členom až dodatočne a pôsobil v ňom iba počas určitej periódy, najmä v čase, keď sa web premenoval dočasne na Veci verejné, čo je už otázka minulosti. Aktuálne v ňom nepôsobí a oni Michelka účelovo s DAV DVA spájajú, čo je z ich strany nič iné než manipulácia, ktorú dokonca poslali do agentúry SITA a tak tento klam rozšírili. (https://davdva.sk/mimovladka-priznane-platena-usaid…/)
  • O. z. DAV DVA vydáva ešte Denník VV, čo nie je Denník Veci verejné, ktorý je Michelkov projekt rovnako a TV VV.
  • Ročenka DAV DVA bude podporená z verejných zdrojov, vedúci redaktor poslal projekt a informácie v nej budú vo verejnom záujme (napr. reportáže z významných podujatí na počesť významných osobností štátu, kultúry, umenia a politiky). Vyše 1,2 milióna ľudí, ktorí volili túto vládnu koalíciu majú tiež právo na názor, majú právo na médium, ktoré reprezentuje ich názory, aj o tom je demokracia alebo snáď nie? Vy „demokrati“….
  • O stránke davdva.sk šíria, že je vraj dezinfoweb na základe inkvizičného zoznamu konspiratori.sk, ktorý je jasne zaujatý a potvrdzuje to aj umelá inteligencia (https://davdva.sk/spytali-sme-sa-umelej-inteligencie…/). Mimochodom, môže ísť aj o poškodenie dobrého mena. (Zákon č. 300/2005 (Trestný zákon) § 373).
  • To, že v minulosti získal DAV DVA súkromného sponzora je tiež vec, ktorá je absolútne v poriadku. Treba dodať, že možno si iba sponzor v tomto čase neprial byť napádaný práve mimovládkami. Bolo to v čase, keď projekt pôsobil ako Veci verejné.
    V tomto čase bol štatutárom práve Roman Michelko (ktorý spustil akýsi reštart DAV DVA v roku 2020, čo však nevyšlo a projekt sa o pár mesiacov na základe sťažností zakladajúcich členov premenoval na Veci verejné, stránka DAV DVA sa stala na dlhé roky neaktívnou), nový štatutár je David Diczházy od januára 2024, kedy sa spustil reštart projektu, čo Nadácia Zastavme korupciu vedome nerešpektuje.
  • Avšak Veci verejné sa od o. z. DAV DVA oddelili, rovnako ako Denník VV. Navyše Nadácia Zastavme korupciu vedome klame ak hovorí o čiastke 120 tisíc eur, čo si možno overiť na Finstat.
  • V súčasnosti DAV DVA sponzora nemá, všetci to robia zadarmo a žiadajú IBA tlač ročenky. DAV DVA má na to rovnako právo, ako ktokoľvek iný.

Mimovládka Zastavme korupciu v istom čase už priznala aj financovanie zo strany Miroslava Trnku. Má to uvedené aj na webovom sídle. Trnka je jeden z najbohatších Slovákov, ktorý spoluzaložil spoločnosť ESET a jeho meno je často skloňované s opozičným hnutím PS.

A tá istá mimovládka, ktorá dokázateľne slúžila záujmom USAID a je dokázateľné napojená na politicky angažovaný ESET sa teraz pustila systematicky do projektu DAV DVA, pretože sa uchádzal o grantovú podporu z Úradu vlády SR. Len pripomíname, že DAV DVA dostal v minulosti od Fondu na podporu umenia NULU a uchádza sa iba o podporu na tlač ročenky.

Pripomíname, že Ústava Slovenskej republiky vo svojom článku 19 ods. 1 zaručuje každému právo na zachovanie ľudskej dôstojnosti, osobnej cti, dobrej povesti a na ochranu mena. Už samotné pomenovanie „dezinfoweb“ je hanlivé, navyše Nadácia Zastavme korupciu bez jediného dôkazu napísala, že DAV DVA šíri dezinformácie.

DAV DVA nedáva nikomu „nekritický priestor“. Propaguje ľudí, ktorí sú v hodnotovom súznení s ideovou náplňou tohto projektu, ktorý demonštroval v MANIFESTE MINÁČOVSKEJ ĽAVICE a programe NÁRODNEJ NEOMODERNY. Mináčovská ľavica sa zameriava na sociálnu spravodlivosť (podpora rovnosti a spravodlivého rozdelenia zdrojov v spoločnosti), národnú identitu (zachovanie a rozvoj národnej kultúry a tradícií), kultúrne dedičstvo (ochrana a podpora kultúrnych inštitúcií a historických pamiatok) a medzinárodnú spoluprácu (podpora mieru a spolupráce medzi národmi na základe rovnosti a spravodlivosti).

Žijeme stále v slobodnej spoločnosti a nikto, ani NADÁCIA ZASTAVME KORUPCIU, nebude redaktorom DAV DVA prikazovať komu budú a komu nebudú dávať priestor. Ak môžu existovať médiá protivládne, môže existovať aj médium, ktoré dáva naopak priestor aj predstaviteľom vlády a ľuďom, ktorí sú v súznení s vládou. DAV DVA je projekt ľavicový a vlastenecký, preto pochopiteľne podporoval a bude podporovať osobnosti z ľavicového spektra.

Nikde sa DAV DVA neprihlásil k ideológii, ktorá dominuje v súčasnom Rusku, takže ide o ďalšiu lož. DAV DVA nie je portál zameraný na spravodajstvo. Ide primárne o portál názorový, takže ide o ďalšie zavádzanie. Poslanec Roman Michelko nevedie DAV DVA a nebude ani súčasťou ročenky, takže ide o ďalšiu formu priamočiareho zavádzania.

REDAKCIA

KTO JE V NADÁCII ZASTAVME KORUPCIU

Miroslav Trnka: Vyštudoval Materiálovotechnologickú fakultu Slovenskej technickej univerzity. Po skončení štúdií spolu s ďalším nadšencom pre programovanie objavili jeden z prvých počítačových vírusov a v roku 1987 napísali program na jeho detekciu. Antivírusový program NOD32 sa dnes používa na celom svete vo viacerých verziách a špeciálnej úprave aj pre tablety či smartfóny. Spolu s Petrom Paškom a Rudolfom Hrubým založili v roku 1992 spoločnosť ESET. Vo filantropickej činnosti sa zameriava na boj s korupciou, podporuje však aj rôzne iné projekty, najmä v rodnej Trnave.

Katarína Sabolová: Katarína Sabolová je psychologička a aktivistka. V roku 2017 získala titul Mgr. v študijnom odbore psychológia na UPJŠ a v roku 2020 obdržala titul MSc. v psychológii, špecializácia neuropsychológia na Maastricht University v Holandsku, kde sa zúčastnila aj odbornej stáže v Alzheimer centre Limburg. Venuje sa práci so seniormi (spoluorganizácia medzigeneračného festivalu Old’s Cool v Košiciach, spoluorganizácia akcie Artwork with children and the elderly v rámci Dňa dobrovoľníctva v Maastrichte za účelom medzigeneračného dialógu) a vylúčeným skupinám (práca s deťmi umestnenými v krízovom centre z dôvodu ťažkých životných situácií). Aktívne sa zapájala do dobrovoľníckej činnosti v hnutí Za Slušné Slovensko v Košiciach. Medzi jej záujmy patrí umenie, história a šport. Žije v Košiciach. Členkou Správnej rady Nadácie je od januára 2023.

Marián Leško: Marián Leško vyštudoval odbor filozofia a história na Filozofickej fakulte Univerzite Pavla Jozefa Šafárika v Prešove. Niekoľko rokov bol vysokoškolským učiteľom, potom sa stal novinárom. Od roku 1993 pôsobil v denníku Pravda, kde krátky čas zastával aj funkciu šéfredaktora. Potom pracoval ako komentátor v denníku SME a týždenníku Trend. Až do ukončenia vysielania na Slovensku pracoval tiež ako spolupracovník Rádia Slobodná Európa. Pravidelne účinkoval v relácii Sedem s.r.o. v televízii Markíza, potom účinkoval v rovnakej relácii v televízii JOJ. V roku 1999 získal Krištáľové krídlo v kategórori publicistika a literatúra. Dvakrát získal Novinársku cenu v kategórii komentáre a tiež Cenu Asociácie vydavateľov tlače. Je autorom piatich kníh. Pôsobil ako poradca prezidentky pre vnútornú politiku.

Branislav Ondrášik: Študoval žurnalistiku (médiá) a politickú komunikáciu na Univerzite Komenského v Bratislave, Michigan State University v USA a University of Leeds v Británii. Dlhé roky pracoval ako novinár vo viacerých slovenských médiách. V roku 2010 začal pracovať ako PR manažér pre Európu, Blízky východ a Afriku v spoločnosti ESET, kde pôsobí dodnes. Okrem toho dlhodobo učí na vysokých školách na Slovensku.

Zuzana Petková: Vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Pracovala ako redaktorka domáceho i zahraničného spravodajstva v denníkoch Pravda, SME, Hospodárske noviny, od roku 2013 písala pre týždenník Trend, kde pôsobila ako zástupkyňa šéfredaktora. Investigatívnej žurnalistike sa venovala 20 rokov, riaditeľkou Nadácie je od augusta 2018.

Xénia Makarová: Absolvovala Ekonomickú univerzitu v Bratislave. Pôsobila v redakciách Pravda, Nový čas a TREND na rôznych pozíciách a sústredila sa najmä na finančný sektor, v posledných rokoch aj daňovú oblasť. Za rok 2016 získala Novinársku cenu za sériu článkov o prepojení Bašternáka na politické špičky. V Nadácii sa venuje investigatívnym témam.

Martin Suchý: Vyštudoval hospodársku politiku na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Popri štúdiu pracoval na viacerých pozíciách v bankovníctve a ako dobrovoľník sa podieľal na projektoch v Komunite Zastavme korupciu. V Nadácii pôsobí od roku 2018, v súčasnosti ako zástupca riaditeľky a venuje analýzam a riadeniu projektov.

Júlia Zelenková: Júlia Zelenková vyštudovala žurnalistiku na Univerzite Komenského. 20 rokov pracovala v médiách, posledných 16 ako redaktorka, moderátorka a autorka podcastov v TV JOJ a JOJ24. Venovala sa najmä témam justície, spravodlivosti, bezpečnosti ako aj politike. Tím Nadácie Zastavme korupciu doplnila v septembri 2024. Je absolventkou programu aplikovaných bezpečnostných štúdií na George C. Marshall European Center for Security Studies.

Peter Pazič: Študoval prekladateľstvo a tlmočníctvo v Košiciach. Počas štúdia pracoval ako asistent v kancelárii europoslanca, kde sa zaoberal témami korupcie, ochrany žien a menšín. Dva roky pracoval ako copywriter a správca sociálnych sietí pre spoločnosť EcoCocon. V rovnakej úlohe dnes pôsobí v Nadácii Zastavme korupciu.

Nicole Slašťanová: Je absolventkou podnikového manažmentu Ekonomickej Univerzity. Osobný a profesionálny rozvoj si následne dopĺňala o témy z oblasti personálneho manažmentu, psychológie a mediácie sporov. Posledných 20 rokov pôsobila v rôznych biznisových prostrediach na riadiacich pozíciách v oblasti HR, s dôrazom na rozvoj tímov a zamestnancov cez budovanie firemnej kultúry, tvorbu a realizáciu vzdelávacích programov a wellbeingu na pracovisku. Do neziskového sektora vstúpila prácou pre organizáciu Človek v ohrození, odkiaľ sa posunula do Nadácie Zastavme korupciu, kde udržateľnosť a rast organizácie napĺňa prostredníctvom fundraisingu a budovania vzťahov s darcami.

Alexandra Kello: Študovala vzdelávanie dospelých a momentálne je vo výcviku zručností vzťahovej väzby v dospelosti. Je lektorka, mentorka a facilitátorka, venuje sa rozvoju ľudí a tímov v biznis prostredí, štátnej správe aj neziskovom sektore. S nadáciou začala spolupracovať v roku 2018 ako externá lektorka pre workshopy Komunity Zastavme korupciu. Momentálne v nadácií rieši rozvojový programy do biznis prostredia k antikorupčnému správaniu a vedie konkrétne workshopy pre oblasť Korupcie, Bystander effect a Férového líderstva. Firmám pomáha facilitovať tvorbu živého etického kódexu.

Zuzana Vasičáková Očenášová: Študovala právo v Bratislave a komunikáciu v USA. Je absolventkou psychoterapeutického výcviku v procesorientovanej psychológii, psychotraumatologického výcviku, mediačného vzdelávania a doktorandského štúdia psychológie v Brne, aktuálne je vo  výcviku v supervízií.  Pôsobí v oblasti facilitácie, mediácie, terapie, supervízie a vzdelávania.  V Nadácii Zastavme korupciu pôsobí od jej založenia, koordinovala právnu a psychosociálnu podporu oznamovateľov, viedla program Férovka, je autorkou metodických materiálov pre učiteľov a učiteľky, spolutvorí a lektoruje workshopové moduly a tréningy trénerov.  V Nadácií sa venuje aj tvorbe psycho-sociálneho vzdelávacieho probačného programu pre ľudí podmienečne odsúdených za korupciu.

Ľubomír Daňko: Bývalý riaditeľ NAKA, ktorý bol 25 rokov v Policajnom zbore SR. Stál za odhalením viacerých zločineckých skupín, napríklad Sátorovcov a s tým spojených vrážd, vyšetroval vraždu Ernesta Valka a Daniela Tupého. Bol pri dolapení drogového gangu zo Serede a riešil viaceré podvody s DPH. Bol tiež vedúcim pracovnej skupiny pre Očistec, kde sa podieľal najmä na vyšetrovaní korupcie. Momentálne je právnikom v Nadácii Zastavme korupciu.

Norbert Chomistek: Vyštudoval masmediálnu komunikáciu v Trnave. Vo svojich záverečných prácach sa venoval vražde novinára Jána Kuciaka. Už počas štúdia dva roky pracoval ako PR manažér a moderátor podcastu i diskusií pre občianske združenie venujúce sa celoživotnému vzdelávaniu. V Nadácii pôsobí ako komunikačný špecialista.

Lukáš Kožina: V posledných rokoch sa venoval personálnemu manažmentu a predtým aj event manažmentu. V neziskovom sektore pôsobí viac ako 2 roky, kde sa venoval spoločenským témam a ochrane ľudských práv. Študuje právo, dobrovoľníckym aktivitám sa venuje už 14 rokov a pôsobil aj v Komunite Zastavme korupciu, ktorú teraz vedie.

Peter Kováč: Absolvoval lekársku a právnickú fakultu Univerzity Komenského. Je právnikom a pedagogicky pôsobí na katedre trestného práva a kriminológie právnickej fakulty Trnavskej univerzity.

zdroj údajov: web Nadácie Zastavme korupciu

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne




2 thoughts on “Mimovládka založená eseťákom Trnkom a priznane platená USAID zaútočila na DAV DVA, opätovne klamú v novom videu

  • 15. apríla 2025 at 18:31
    Permalink

    Skvelé že sa im vyvracajú ich lži. Nič to ale nemení na tom,že Michelko je a vždy bol jedno chamtivé bezočivé prasa ktoré samo nedokázalo nič vybudovať len niečo uchmatnúť a zničiť. Bolo obrovskou chybou sa s ním začať vôbec baviť. Prečo nikto nekonfrontuje Michelka s tým,aby povedal ako to je? On dostáva priestor v mainstreame tak nech povie pravdu ako to je.Ale jemu to zrejme vyhovuje

    Reply
  • 16. apríla 2025 at 16:18
    Permalink

    Člíánok ste uverejnili aj na blogu pravda, stihla som si ho prečítať. Už tam nie je.

    Prečo?

    Smazali ste ho Vy alebo admin blogu?

    Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *