Porušuje redaktor RTVS zákon? Politicky angažovaný autor zaujatých reportáži RTVS, Jakub Prok

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Kto máte lajknutú facebookovú stránku Správy RTVS určite ste si všimli totálne zaujaté a manipulatívne reportáže, ktoré akoby nerobí verejno-právne médium, ale redakcia opozičného Denníka N. Občas sa oplatí preklepnúť si autorov týchto manipulatívnych reportáží. Jedným z nich je Jakub Prok. Hádajte, kde tento autor písal ešte pred rokom? No úplnou zhodou okolností a náhod priamo do propagandistického Denníka N. Vo svojich príspevkoch burcoval ľudí aby išli do ulíc za účelom zvrhnutia vlády a zaútočil napríklad aj na Adelu Banášovú (pre jej „neangažovanosť“ v liberálnej politike).

POZRI AJ: Propaganda v RTVS: Liberáli za podpory redaktora verejno-právnej televízie, rozhodujú o tom, čo si máte myslieť

Ono by to bolo aj vtipné, keby tým RTVS neporušovala zákon, pretože zákon o RTVS by mal platiť pre každého. Článok 3 to hovorí jasne:

Programovú službu Rozhlasu a televízie Slovenska tvoria spravodajské, publicistické, dokumentárne, dramatické, hudobné, športové, zábavné a vzdelávacie programy, programy pre deti a mládež a iné programy, ktoré
a) sú založené na zásadách demokracie a humanizmu a prispievajú k právnemu vedomiu, etickému vedomiu a k environmentálnej zodpovednosti verejnosti,
b) poskytujú nestranné, overené, neskreslené, aktuálne, zrozumiteľné a vo svojom celku vyvážené a pluralitné informácie o dianí v Slovenskej republike i v zahraničí na slobodné utváranie názorov

http://cdn.srv.rtvs.sk/a542/file/item/sk/0000/zakon-o-rtvs.56.pdf

PR pre Jaroslava Naďa

Nuže, a aby sme nezostali iba na rovine teórie a neobvinili nás zo šírenia hoaxov, lží a propagandy (čo oni tak radi robia), pozrite si nasledujúci príspevok Jakuba Proka, ktorý je jasne štylizovaný v prospech opozičného poslanca Jaroslava Naďa. Zákon o RTVS taktiež hovorí, že RTVS má usilovať o rozmanitosť názorov „politických, náboženských, filozofických a umeleckých smerov a aby podporovali rozvoj vedomostnej spoločnosti.“ Nuž, tak presne toto pán Prok, bývalý redaktor Denníka N, pravidelne nedodržuje. V príspevku by ste márne hľadali informácie o angažovaní sa Jaroslava Naďa v pro-atlantických a militantných mimovládnych organizáciách (ako napr. Slovak Security Policy Institute), či informácie o jeho jasne proti-ruských a militantných postojoch či o jeho hlasnej podpore nenávistnej stránky Zomri. A paradoxne, pán Prok sa práve v opise svojho blogu oháňa kritickým myslením. Nuž, pozrite si, ako to jeho kritické myslenie vyzerá v praxi.

PR pre Kisku a Trubana

Politické PR pre Andrej Kisku a Trubana nájdete v nasledujúcom príspevku. Z príspevku Roberta Fica účelovo vystrihli všetky vecné a dôležité informácie, ktoré Fico uviedol o škandáloch a kauzách Kisku, Trubana a ďalších. Celý príspevok je dokázateľne pro-opizičný a dokázateľne proti Smeru.

PR pre Dzurindu

No a do tretice tu máme doslova PR pre ekonomického vlastizradcu Mikuláša Dzurindu. Človeka, ktorý sa podieľal na vláde, ktorá odovzdala strategické podniky Slovenskej republiky do rúk zahraničných vlastníkov. V rozhovore je Dzurinda vykreslený ako pozitívna postava slovenských dejín, ktorá doviedla Slovensko na vyšší civilizačný stupeň. Kam sa podelo kritické myslenie, ku ktorému sa pán Prok na blogu Denníka N hlási?

Verejno-právna televízia by nemala slúžiť ako politické PR opozície a už vôbec by nemala zamestnávať ľudí, ktorí tvoria manipulatívne a extrémne zaujaté reportáže, ktoré absolútne nerešpektujú pluralitu a majú jasný politický zaujatý naratív. Takéto reportáže môžu mať priestor v súkromných médiách, ale RTVS platíme z koncesionárskych poplatkov všetci. Takže aj tí, ktorých pán Prok evidentne nemusí a dáva to v príspevkoch patrične najavo.

Je čas začať konať a podávať podnety pre Radu pre vysielanie a retransmisiu. Zákon je totiž na našej strane. Vybrané reportáže dokázateľne porušujú princíp plurality, ktorý by mal byť základným kameňom objektívneho spravodajstva!

No a na záver ešte jeden bonusový príspevok o boji proti ruskej propagande. Nechýba PR pre trolla Jakuba Godu, ktorý nazýva ľudí s opačným názorom prostredníctvom svojich špehovacích stránok blbcami. Iste, pán Prok samozrejme hovorí o trolloch, ale liberálnych nenávistných trollov na stránke Zomri pochopiteľne ignoruje.

Ivan Kola a kolektív

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


One thought on “Porušuje redaktor RTVS zákon? Politicky angažovaný autor zaujatých reportáži RTVS, Jakub Prok

 • 23. novembra 2019 at 10:41
  Permalink

  programy, ktoré
  a) sú založené na zásadách demokracie a humanizmu a prispievajú k právnemu vedomiu, etickému vedomiu a k environmentálnej zodpovednosti verejnosti,
  b) poskytujú nestranné, overené, neskreslené, aktuálne, zrozumiteľné a vo svojom celku vyvážené a pluralitné informácie o dianí v Slovenskej republike i v zahraničí na slobodné utváranie názorov

  Ak to vedenie RTVS nedokáže ustrážiť, potom to nie je dobré vedenie!!!

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *