Propaganda v RTVS: Liberáli za podpory redaktora verejno-právnej televízie, rozhodujú o tom, čo si máte myslieť

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Verejno-právna televízia je platená z peňazí každého občana, ktorý je pripojený do elektrickej siete. Na rozdiel od súkromných médii, teda Denníka N, SME, Aktualít a ďalších, ktoré šíria postoje v súlade so svojimi mecenášmi z Penty, Esetu a Ringieru, by RTVS mala šíriť objektívne a vyvážené postoje. Zákon o RTVS, č. 532/2010 Z. z., čl.I, § 3 hovorí jasne, že úlohou tejto inštitúcie je poskytovať nestranné, overené, neskreslené, aktuálne, zrozumiteľné a vo svojom celku vyvážené a pluralitné informácie o dianí v Slovenskej republike. Posledné reportáže RTVS a spravodajstvo činí opak. Šíri rad za radom jednostranné reportáže (v článku budú uvedené hneď dve manipulatívne videá) a to dokonca bez možnosti vyjadrenia protistrany. Vrcholom arogancie a jednostrannosti je príspevok redaktora Matúša Jaca o novej aplikácii CheckBot viazanej na stránku Konspiratori.sk, ktorú vlastní súkromná reklamná agentúra NetSuccess vo väčšinovom vlastníctve spoločnosti Petit Press. CheckBot by mal údajne overovať informácie, v skutočnosti však táto aplikácia má jedinú úlohu: diskreditovať a diskriminovať médiá, ktoré nezastávajú liberálne hodnotové preferencie. Redaktori RTVS by si mali uvedomiť, že Slovensko netvoria iba voliči liberálnej pravice. Ako ukázali voľby, väčšina Slovenského národa totiž nezastáva liberálne hodnotové postoje.

POZRI AJ: Dvojaký (kilo)meter pri posudzovaní nenávisti na internete alebo keď o novinárskej etike hovoria tí, čo ju sami porušujú

PR liberálnej propagande za peniaze občanov SR

Celá reportáž je dokázateľne poňatá ako nekritické PROMO pre liberálnych aktivistov. Už Jacova profilová fotografia s novohláseným politikom Andrejom Kiskom, ktorého hodnotové postoje sú všeobecne známe, krásne ukazuje údajnú nezaujatosť tohto redaktora. Autor projektu CheckBot, Peter Jančárik v reportáži verejno-právnej televízie hovorí:

Dezinformačné weby používajú často používajú slová ako homolobby, slniečkár a eurohujer a podobné nálepkovania, ktoré používajú proti názorovým oponentom… také by si seriózne médium v článku nemalo dovoliť.

https://www.facebook.com/spravy.rtvs/videos/310340439569810/

Eurohujer je zakázané slovo,
prak**ot je v pohode…

Keď si kliknite na profil Jančárika, bude vám všetko jasné: je za slušné Slovensko, volí Čaputovú a lajkuje stránky Nadácie pre otvorenú spoločnosť, Prečo ľudom hrabe a pod dlhšom hľadaní nájdete už dávnejšie lajknutú aj stránku Zomri, ktorá nazýva neliberálov prako**tmi. Takže pánovi Jančárikovi vadia slová slniečkar či eurohujer, no tvrdé vulgarizmy na stránke Zomri ticho toleruje.

POZRI AJ: Za slušné Slovensko? Pozrite si kolekciu vulgarizmov „slušných ľudí“. Ako reagujú liberáli na svojich oponentov

Projekt CheckBot je viazaný na stránku Konspiratori.sk, ktorá zaradila medzi „konšpiračné média“ každé neliberálne médium. Pre tých, ktorí ešte nevedia: Reklamná agentúra NetSuccess vo väčšinovom vlastníctve spoločnosti Petit Press, ktorá vydáva denník SME, prišla v roku 2016 s projektom Konšpirátori.sk, v rámci ktorého zverejnila zoznam tzv. konšpiračných spravodajských a publicistických webov a rádií na Slovensku i v Českej republike (pozri viac).

POZRI AJ: FÁBRY: Stránka „konspiratori. sk“ a „protislovenské prostitútky“

Robert Sopko (Hlavné správy) na tento projekt viazaný na Petit Press, podal žalobu. Výsledkom bolo, že súd nariadil vyradenie Hlavných správ zoznamu. Dvojaký kilometer pri posudzovaní serióznosti dokazuje, že mnohí tzv. seriózni novinári sa bez problémov odvolávajú na stránku Zomri, ba dokonca používajú vulgárne meme obrázky z tejto stránky ako relevantný zdroj informácii. Stránke Zomri robia PR aj mnohí mienkotvorní novinári, ktorí tak porušujú etický kódex (pozri viac tu).

Kto za tým stojí…? Fanúšikovia hatespeech stránky Zomri

Už v minulosti sme vás informovali o inkvizičných a udavačských aktivitách liberálnych extrémistov usilujúcich o obmedzenie slobody slova na internete. Jeden z nich, Jakub Goda, dostal priestor v samotnej reportáži RTVS. Morálny profil tohto človeka sme už popísali tu. K aktivitám Jakuba Godu patrí iniciovanie cenzúry alternatívnych médii v obchodných reťazcoch či udanie predavačiek kníhkupectva za to, že sa odfotili s neliberálnym prezidentským kandidátom. Goda pri týchto aktivitách kooperoval s Petrom Hajdinom, politickým marketérom, ktorý pracoval na kampani Andreja Kisku a ktorý predáva tričká Zomri. Goda okrem toho nahráva PR videá pre Americkú ambasádu.

Ďalej za projektom stojí Tomáš Kriššák, zo Sorosovej Nadácie pre otvorenú spoločnosť, pochopiteľne, taktiež milovník nenávistných liberálnych stránok.

Za projektom ďalej stojí Filip Struhárik viazaný na Denník N, ktorý aktívne usiluje o cenzúru internetu na globálnej úrovni.

Európska komisia dala firmám ako Google, Youtube, Facebook či Twitter tri mesiace (marec, apríl, máj), aby dokázali, že sú schopné odstrániť extrémistický obsah. Inak budú čeliť zákonom, ktoré ich k tomu prinútia. Takže budeme sledovať, ako sa im darí,“

napísal Struhárik.

POZRI: Novinár a liberálny demokrat Filip Struhárik z Denníka N požaduje cenzúru internetu

V reportáži dostal priestor aj ďalší bojovník proti slobode slova, Daniel Milo, predstavený ako analytik Globsecu, ktorého podprahovo spojil redaktor reportáže s opatreniami štátu proti šíreniu dezinformácií.

K reportáži sa vyjadril po odvysielaní aj filozof a politológ, poslanec NRSR, Ľuboš Blaha. Na rovinu.

K CheckBotu sa hlási aj Smatana ktorý šíri nenávistnú propagandu priamo na školách

Ďalším, kto stojí za aplikáciou je Juraj Smatana, protiruský aktivista, podporovaný GLOBSEC Policy Institute. Smatana spolu so správcom ďalšej nenávistnej a udavačskej stránky, Prečo ľudom hrabe, Mariánom Jaslovským, robili PR stránke Zomri (pozri viac tu) na bilingválnom kresťanskom, súkromnom gymnáziu. Viac tu.

Uvedené gymnázium, ktoré vychovalo aj liberálneho extrémistu Emila, ktorý sa na sociálnej siete vyhrážal postrieľaním každého, kto nevolil Čaputovú, sa hlási ku kresťanstvu. Iste, redaktorka Denníka N tento čin hodnotila ako údajné nastavenie zrkadla extrémistom. Aj o tomto liberálnom aktivistovi vznikol podobný príspevok. Autor príspevku, redaktor RTVS, Martin Prôčka, podobne ako Jaco, lajkuje stránku Zomri. Jeho „nestrannosť“ si môžete overiť vo videu.

Na spornú zaujatú reportáž reagoval aj DAV DVA dvoma príspevkami:

Vážená RTVS, kedy sa budete venovať tisícom nenávistných príspevkov na stránke Zomri? Čakáme na vašu odpoveď. A ďalšia otázka. Je podľa vás v poriadku, ak sa na pôde školy prezentujú správcovia nenávistnej stránky Zomri?

Pán Prôčka, môže nezávislý moderátor urobiť takúto reportáž, ak sám lajkuje nenávistné stránky, ako napríklad stránku Zomri, ktorá nazýva ľudí prako**tmi? „

Odpoveď sme nedostali aj napriek 76 páči sa mi na uvedený komentár. Pre zaujímavosť: Bilingválne Gymnázium J. C. Lewisa na svojich stránkach píše:

Každého žiaka vzdelávame a vychovávame k tvorivému a kritickému mysleniu, k zodpovednosti voči sebe, druhým a svetu a k schopnosti tvoriť komunity v duchu kresťanských biblických hodnôt.

https://bilgym.sk/o-skole/about-us/

A práve toto gymnázium, ktoré sa hlási ku kresťanstvu, propagovalo nenávistnú stránku Zomri na vlastnej pôde. Pri pripomenutie: stránka Zomri počas minulých rokov uvádzala nechutné meme „vtipy“ vulgarizujúce Kristovu smrť až do pornografických a morbídnych kontextov. Aj to je iba „nevinná satira“? Uvádzame niekoľko príkladov. Tie najnechutnejšie už boli medzičasom zmazané.

Na hlúpnutie mladej generácie podliehajúcej liberálnej propagande a nenávistným meme obrázkom upozornil aj Peter Pelegrini a v nadväznosti Samuel Gdowin. Uvedeným redaktorom RTVS šírenie nenávisti a manipulatívnych meme obrázkov na stránke Zomri evidentne nevadí. Prečo by aj vadilo, ak túto stránku lajkujú?

Nerozmýšľaj, CheckBot to premyslí za teba

Zákon 532 ZÁKON z 15. decembra 2010 o RTVS, čl. 1 § 3 hovorí jasne:

Programovú službu Rozhlasu a televízie Slovenska tvoria spravodajské, publicistické, dokumentárne, dramatické, hudobné, športové, zábavné a vzdelávacie programy, programy pre deti a mládež a iné programy, ktoré sú založené na zásadách demokracie a humanizmu a prispievajú k právnemu vedomiu, etickému vedomiu a k environmentálnej zodpovednosti verejnosti, poskytujú nestranné, overené, neskreslené, aktuálne, zrozumiteľné a vo svojom celku vyvážené a pluralitné informácie o dianí v Slovenskej republike i v zahraničí na slobodné utváranie názorov, rozvíjajú kultúrnu identitu obyvateľov Slovenskej republiky bez ohľadu na pohlavie, rasu, farbu pleti, jazyk, vek, vieru a náboženstvo, politické či iné zmýšľanie, národný alebo sociálny pôvod, príslušnosť k národnosti alebo etnickej skupine, majetok, rod alebo iné postavenie tak, aby tieto programy odrážali rozmanitosť názorov, politických, náboženských, filozofických a umeleckých smerov a aby podporovali rozvoj vedomostnej spoločnosti, d) utvárajú podmienky na spoločenskú dohodu vo veciach verejných s cieľom posilniť vzájomné porozumenie, toleranciu a podporovať súdržnosť rozmanitej spoločnosti

http://cdn.srv.rtvs.sk/a542/file/item/sk/0000/zakon-o-rtvs.56.pdf

Ak RTVS neposkytuje vyvážené a skutočne pluralitné informácie, porušuje tento zákon. V uvedenom príspevku nedostala priestor protistrana, teda ktorýkoľvek zástupca médií, ktoré sú CheckBotom označené ako „konšpiračné“ či „dezinformačné.“

Medzi konspiratorov.sk bol zaradený aj projekt DAV DVA, a to aj napriek tomu, že do neho prispievajú renomovaní filozofi, politológovia, historici, umelci, vysokoškolskí pedagógovia, ale aj bežní ľudia.

Liberálne postoje zastáva približne 1 milión ľudí, teda vzhľadom na výsledok prezidentských volieb je to maximálne 1/5 z celkového počtu obyvateľov SR a 1/4 z právoplatných voličov, napriek tomu RTVS šíri informácie v súlade liberálnymi hodnotovými postojmi. Tieto postoje reprezentujú média ako Aktuality.sk, SME a Denník N. Má ale právo RTVS šíriť jednostranne a ideologické reportáže za peniaze všetkých občanov SR?

Dnes vytvárajú aplikácie, monitorovacie systémy. Čo budú robiť zajtra? Budeme čoskoro bojovať za slobodu slova? Budú nás pre iné názory zatvárať? Dá sa neoliberalizácia RTVS ešte zastaviť? Všetko je na nás, občanoch SR.

Soltész iných ako navzájom prepojených marxžurnalistov prirovnáva k zhnitým jablkám, ktorých sa treba zbaviť. Na otázku ako odpovedá Sorosov káder Radičová: fyzicky (!) — spomínanú časť nájdete od 40. minúty záznamu.

kolektív autorov

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


7 thoughts on “Propaganda v RTVS: Liberáli za podpory redaktora verejno-právnej televízie, rozhodujú o tom, čo si máte myslieť

 • 7. apríla 2019 at 15:02
  Permalink

  Problém má hlbšie korene. Tie sú (okrem iného) v zlom riadení školstva, ktoré bolo prenechané na pospas pôsobeniu proti slovensky zameraným silám. Výchova k vlastenectvu a k úcte k tradičnej rodine v školách prakticky neexistuje.

  Reply
 • 7. apríla 2019 at 18:14
  Permalink

  Nedá sa nespýtať:
  Ktoré vlády a ktorí poslanci inštalovali ostatných riaditeľov RTVS?

  Reply
  • 8. apríla 2019 at 7:55
   Permalink

   s tymto uplne suhlasim…tento boj musi dotiahnut Smer, to ze prenechal RTVS liberalom je jedna obrovska chyba, kym toto nedoriesi nikto mu nepomoze…

   Reply
 • 8. apríla 2019 at 20:32
  Permalink

  Čo má toto s liberalizmom či západnou propagandou? Chcete povedať, že kritické myslenie (ako metóda, ktorú rieši ten bot) = západná propaganda? To naozaj?

  Zrejme si ten výstrel do vlastnej nohy autori z Davdva ani neuvedomujú, vidieť to na manipuláciách, ktoré v samotnom článku používajú. Napr. ten slamený panák o pra*****och.

  Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *