Putin je posledný svetový významný líder, ktorý ešte neblahoželal Bidenovi

Zdieľaj článok:
Prepošlite článok emailom

Vážení priaznivci DAV-u DVA

Väčšina našich čitateľov má silné sociálne cítenie a hlási sa k zdravému vlastenectvu. Čakajú nás zásadné politické udalosti - referendum o predčasných voľbách a následne zásadný boj o ďalších charakter našej spoločnosti.

V DAV-e DVA stojíme na Vašej strane. Pre pravidelných prispievateľov okrem iného pripravujeme aj špeciálne benefity: vypnutie reklamy, výrazné zľavy v e-shope INLIBRI, podielovú knihu a iné... Vernostný program zverejníme v apríli.

Ak chceme naďalej rásť, nebude to možné bez vybudovania silnej podpornej komunity. Staňte sa jej členom, pomôžte nám v tomto úsilí tým, že budete pravidelne finančne podporovať DAV DVA.

Podporte nás pravidelnou sumou, 4, 6, alebo 10 a viac eur mesačne..
Číslo účtu: IBAN: SK72 8330 0000 0028 0108 6712


Veľvyslanec Ruskej federácie v USA, Anatolij Antonov, musel v stredu 2. 12. odpovedať americkým médiám na otázku, prečo sa Vladimír Putin zdráha zablahoželať novozvolenému americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi.

Anatolij Antonov odpovedal, že nie je v priamom styku s prezidentom Putinom, ale bežný postup je taký, že dodržiava medzinárodný protokol. Vladimír Putin sa už skôr vyjadril, že je vecou ľudu USA, koho si zvolí za prezidenta, a Ruská federácia bude v tejto funkcii akceptovať každú osobu. Ale ten moment nastane ať vtedy, keď budú splnené všetky právne náležitosti takej voľby. (Zdroj)


Pre Putina je Biden stále len „kandidátom na prezidenta“

Vladimír Putin je posledný významný svetový líder, ktorý Joeovi Bidenovi ešte neblahoželal. Politickí komentátori hovoria, že jeho zdržanlivosť je priveľmi nápadná, než aby nemala skrytý význam, hoci hovorca Kremľa Peskov všade hovorí, že postup ruského prezidenta je „normálny“.

V tlačovej besede 22. 11. pre ruskú televíziu, na otázku, či má pochybnosti o legitimite nového zvoleného prezidenta, odpovedal Vladimír Putin: „Je záležitosťou amerického ľudu, aby rozhodol, či je vedenie ich štátu legitímne.“ Dodal, že sa je zdržanlivý kvôli vnútropolitickej situácii v USA, nie kvôli tomu, že by niekoho preferoval. Na ďalšiu otázku odpovedal, že sa neobáva zhoršenia vzťahov s Washingtonom kvôli týmto prieťahom, lebo „vzťahy sú už aj tak narušené“.

Konstantin Kosačev, predseda zahraničného výboru Federálneho zhromaždenia RF, povedal, že sa pripravujú na to, že vzťahy s novou americkou administratívou budú veľmi ťažké, ale na druhej strane, Biden so sebou privedie diplomatických profesionálov a s profesionálmi sa profesionálnym diplomatom pracuje ľahšie, aj keď je vzájomná antipatia. (Zdroj)


.

Andrew S. Weiss je americký expert na Rusko a člen správnej rady Carnegieho nadácie pre medzinárodný mier. Vo svojom tweete z 22. 11. (bod 6 vľavo) napísal:

Ale medzi riadkami Putin hovorí jasne: Joe Biden má problém s legitimitou…

Odoberajte prehľadný sumár článkov - 1x týždenne


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *